لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز در سال 1400

0

از زمان اختراع آتش و سپس آشپزی این حرفه به یکی از متنوع ترین و مبتکرانه ترین عناصر فرهنگ بشری تبدیل شده است. آشپزها و شیرینی پزها انواع مختلفی از مواد غذایی گیاهی، حیوانی، قارچی و جلبکی را با تکنیک های روز تبدیل به غذاهای خوش طعم و بی نظیری می کنند. بدون شک آشپزی را می توان از مهم ترین هنرهای بشر در طول تاریخ محسوب کرد که رابطه تنگاتنگی با تکامل فرهنگ، گسترش تمدن و بقای انسان دارد. بسیاری از تکنیک های آشپزی سینه به سینه به نسل های دیگر منتقل شده است و این در حالی است که آشپزی مدرن و پیشرفته دارای تکنیک های جدید و به روز است.

اما چگونه می توان مهارت آشپزی و شیرینی پزی را فراگرفت؟ ویژگی های برتر آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز چیست؟ لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز کدام است و ویژگی یک مدرس و استاد بین المللی آشپزی و شیرینی پزی چیست؟

کارشناسان ارشد کسب و کار موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با تهیه این مقاله به سوالات مطرح شده پاسخ داده اند و لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز را ارائه کرده اند. با ما همراه باشید.

چگونه یک آموزشگاه برتر آشپزی و شیرینی پزی در شیراز را انتخاب کنیم؟

آموزشگاه های برتر آشپزی و شیرینی پزی در مقایسه با آموزشگاه های معمولی دارای ویژگی های خاصی می باشند. ارائه دوره های آموزشی با کیفیت بالا، دارا بودن دوره های آموزشی حضوری و مجازی و دارا بودن دوره های آموزش آشپزی و شیرینی پزی متنوع از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه برتر آشپزی و شیرینی پزی می باشد. علاوه بر این موارد اعطای مدرک بین المللی به هنرجویان نیز از ویژگی های برتر این آموزشگاه ها می باشد.

به منظور انتخاب یک آموزشگاه برتر آشپزی و شیرینی پزی در شیراز می توانید از لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز ارائه شده در این مقاله آموزشگاه برتر را انتخاب کنید.

آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز
آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز

آشپزی و شیرینی پزی حرفه یا سرمایه گذاری؟

حرفه آشپزی و شیرینی پزی این روزها چه به طور مجازی و چه در قنادی ها، بیرون برها و رستوران ها از مهارت های پولساز محسوب می شود. در واقع فراگیری این مهارت های جذاب در آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری به شمار آورد. فراگیری راحت و ساده رمز و رموز آشپزی و شیرینی پزی و استقبال مردم از امتحان طعم ها و مزه های متفاوت موجب شده است تا این حرفه به یکی از پولسازترین مشاغل در دوران کرونا و بحران همه گیری کوید-19 تبدیل شود.

نام آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی نشانی آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی شیراز شماره تماس
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی چاشنی  شیراز، بلوار گلستان، نبش خیابان طهماسبی 07137304617
آموزشگاه آشپزی شیرین  شیراز ، زند، روبروی دانشکده مهندسی یک، پاساژ بهاران، طبقه دوم 07132320401
آموزشگاه شیرینی و آشپزی سلوا  شیراز ، بلوار استقلال، حدفاصل چهارراه بنفشه و فلکه هنگ،
طبقه فوقانی موسسه ثامن الحجج
07132332656
آموزشگاه کدبانوی ایرانی شیراز ، بلوار فرصت شیرازی 07137208471
آموزشگاه سرآشپز ایرانی  شیراز ، فلکه گاز، پاساژ انتظاری، طبقه دوم، واحد 4 07132291879
آموزشگاه گردشگری سرو دوره شیرینی پزی شیراز ، انتهای فرهنگ شهر ، میدان احسان ، پلاک 233 07136240724
آموزشگاه صنایع غذایی بهاره دوره شیرینی پزی شیراز، بلوار گلستان، خیابان استاد شهریار، کوچه 1 07137315356
آموزشگاه آشپزی و شیرینی مارال شیراز ، خیابان بیست متری سینما سعدی، نبش چهارراه هدایت 07132353675
آموزشگاه آترا شیراز، میدان مطهری، خیابان صدا و سیما (جنب مجتمع سلطانیه)، نبش کوچه 3، پلاک 143 07138431559
آموزش خصوصی سفره آرایی و ژله تزریقی شیراز، پارامونت، نبش کوچه 6 انقلاب، ساختمان بیمه آسیا، طبقه فوقانی املاک پویا 07132273254
آموزشگاه صنایع غذایی شادن شیراز، معالی آباد، نرسیده به میدان احسان، نبش کوچه 31، ساختمان اوتانا 2، طبقه 4، واحد 403 09177398004
آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد شیرین شیراز، میدان نمازی، تقاطع ملاصدرا و کریم خان زند، پاساژ بهاران 07132307473
آموزشگاه آشپزی پارس شیراز ، خیابان ملاصدرا، خیابان جمالی 09177156687

 

مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز

یک آموزشگاه معتبر در حوزه آشپزی و شیرینی پزی در شیراز باید دارای ویژگی هایی باشد که آن را از بقیه آموزشگاه های معمولی متمایز کند. از مهم ترین ویژگی یک آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی در شیراز می توان موارد زیر را نام برد:

 • آموزش درست و استاندارد پخت و تولید شیرینی و غذاهای سنتی و مدرن
 • مناسب بودن هزینه های ثبت نام و تهیه مواد غذایی برای آموزش
 • توضیح همه فوت و فن آشپزی و شیرینی پزی
 • بالا بودن کیفیت دوره های آموزشی آشپزی و شیرینی پزی
 • دارا بودن فضای مناسب برای آموزش و پخت و پز
 • اعطای گواهی نامه های معتبر پس از پایان دوره
 • دارا بودن امکانات و تجهیزات مناسب برای آشپزی و شیرینی پزی
 • دارا بودن کادر مجرب از اساتید آشپزی
 • دارا بودن تنوع آموزش ها و مهارت ها
 • تطابق دوره های آموزشی با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای
آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز
آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و روش تدریس

از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی در شیراز دارا بودن اساتید حرفه ای در حوزه مهارت آشپزی و شیرینی پزی می باشد. روش تدریس دوره های آشپزی و شیرینی پزی اهمیت زیادی دارد. در واقع هنرجو باید با هر جلسه شرکت در این دوره ها مهارت جدیدی کسب کند که بتواند به طور عملی آن را خودش مستقل از اساتید این فن انجام دهد. علاوه بر این روش های نوین تدریس دوره های آموزشی آشپزی کمک می کند تا هنرجویان با این مهارت به روز نیز آشنا شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران را مشاهده کنید.

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و فضای مناسب آموزشی

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی در شیراز دارا بودن فضای مناسب و باانگیزه می باشد. وجود طراحی های مرتبط با آشپزی و شیرینی پزی، استفاده از رنگ ها و المان های آرامش بخش و همچنین وجود فضایی گرم و دلنشین باعث می شود تا هنرجویان با شور و شوق به فراگیری مهارت های لازم بپردازند. در واقع دارا بودن فضای مناسب آموزشی میزان بازدهی فراگیری دوره های آموزشی را افزایش می دهد.

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و اساتید مجرب

یک آموزشگاه معتبر و برتر آشپزی و شیرینی پزی در شیراز در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز دارای اساتید حرفه ای در حوزه آشپزی و شیرینی پزی می باشد. اساتید حرفه ای آشپزی نه تنها باید اصول و مبانی اولیه تئوری آشپزی و شیرینی پزی را آموزش دهند، بلکه باید متدهای نوین آشپزی و شیرینی پزی، شیوه های سنتی و همچنین انواع و اقسام غذاها را نیز به هنرجویان یاد دهند. اساتید برتر در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز دارای تحصیلات آکادمیک و همچنین مدارک بین المللی می باشند.

آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و دوره های آموزشی

یکی دیگر از ویژگی های یک آموزشگاه معتبر و برتر آشپزی و شیرینی پزی در شیراز دارا بودن دوره های متنوع آموزشی آشپزی و شیرینی پزی می باشد. در واقع یک آموزشگاه آشپزی باید انواع دوره های آموزشی را برای سلیقه های متفاوت هنرجویان ارائه دهد. دوره های متنوع آموزشی عرضه شده در آموزشگاه های لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز عبارت است از:

 • دوره های آشپزی عمومی: شامل پخت انواع غذاهای سنتی، خورشت ها، آش، چلوها و پلوها، ماهی و میگو، پاستا، سوپ ها و دلمه ها
 • دوره های آشپزی تخصصی: شامل پخت انواع سالادها، سس ها، پیش غذاها، کباب های بین المللی، گراتن ها، سوفله ها، استیک ها، پیکن ها و فرایدرایسها
 • دوره های تخصصی فست فود: شامل آموزش انواع ساندویچ ها،سوخاری ها، لقمه ها، پیتزاها، برگرها و انواع سس ها
 • دوره های جامع تخصص شیرینی پزی: شامل آموزش شیرینی های خشک و تر، شیرینی های سنتی، کیک ها و نان شیرینی ها، بیسکویت ها، حلواها، کوکی ها، دسرهای مدرن و نان های حجیم و نیمه حجیم
 • دوره های آشپزی ملل: شامل آموزش آشپزی ترکی، فرانسوی، عربی، هندی، ایتالیایی، روسی و آمریکایی مدیترانه ای
 • دوره های کافی شاپ: شامل آموزش نوشیدنی های سرد و گرم، دسرها و کیک ها، آب میوه های ترکیبی، لته و قهوه، صبحانه های کافی شاپی و اسنک ها
 • دوره های اختصاصی: شامل آموزش آشپزی مدرن و روز، غذاهای دریایی، غذاهای ملل و فینگر فود

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و دوره های شیرینی پزی

هنرجویان با شرکت در دوره های آموزش شیرینی پزی کار با ابزارها و دستگاه های شیرینی پزی را فرا می گیرند. یک آموزشگاه شیرینی پزی معتبر در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز مدرک بین المللی قابل ترجمه و معتبر را به هنرجویان اعطا می کند. اگر هنرجویان پس از تمام شدن دوره آموزشی و اخذ مدرک معتبر در پی کار و اشتغال باشند، می توانند به عنوان نیروی کار در قنادی ها، کافی شاپ، هتل ها و رستوران ها مشغول کار شوند. از جمله مهارت های فراگرفته شده در دوره های آموزش آشپزی در آموزشگاه های ارائه شده در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز موارد زیر را می توان نام برد:

 • چگونگی ترکیب و میکس مواد
 • کار با مواد اولیه شیرینی پزی
 • اندازه گیری حجم مواد
 • آموزش شیرینی های خشک و تر
 • آموزش شیرینی های فانتزی
 • آموزش تزئین کیک و شیرینی
 • آموزش طراحی کیک و شکلات
 • قالب گیری و سرد کردن کیک
 • آموزش کیک های کافی شاپ
 • آموزش کار با خامه و فوندانت

آیا با اخذ مدرک آشپزی و شیرینی پزی می توان مهاجرت کرد؟

آشپزی و شیرینی پزی از جمله مشاغل مورد نیاز در بسیاری از کشورهای برتر جهان مانند کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی می باشد. در شهر تورنتو کانادا بالغ بر 7000 رستوران و 160 هتل وجود دارد که آشپزها و شیرینی پزهای باتجربه و دارای مدرک بین المللی در این رستوران ها و هتل ها مشغول کار هستند. بسیاری از این آشپزهای بین المللی پس از مدتی کار اقدام به تاسیس رستوران خود می کنند و به نوعی کسب و کار خود را توسعه می دهند.

 • مردم جوامع پیشرفته به دلیل مشغله فراوان و کمبود وقت ترجیح می دهند غذای خود را از رستوران ها تهیه کنند.
 • در این میان برای آشپز و شیرینی پزی که دارای مدرک بین المللی و دعوتنامه از طرف کارفرمای کشور مقصد می باشد، فرصت مهاجرت وجود دارد.
 • با آموزش های استاندارد در آموزشگاه های ارائه شده در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و اخذ مدرک معتبر می توانید برای مهاجرت اقدام کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت آشپزها و شیرینی پزها

مهم ترین مدرک لازم برای مهاجرت از طریق حرفه آشپزی و شیرینی پزی دارا بودن مدرک بین المللی در این دو حوزه کاری می باشد. متقاضی با دارا بودن مدرک معتبر و بین المللی آشپزی و شیرینی پزی و همچنین یک توصیه نامه از سرآشپز آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی می تواند با دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای کشور مقصد به آن کشور مهاجرت کند. از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق رشته آشپزی و شیرینی پزی کسب مدرک آشپزی ملل می باشد.

 • مدرک آشپزی از سازمان فنی و حرفه ای ایران تنها مدرک معتبر و قابل ترجمه در ایران و از مدرک های بین المللی آشپزی معتبر در ایران است.
 • متقاضیان با آموزش دوره های آشپزی و شیرینی پزی در مراکز معتبر در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز که دارای مدرک با اعتبار از سازمان فنی و حرفه ای می باشند، می توانند برای مهاجرت به کشور مورد نظر اقدام کنند.

ویژگی های یک سرآشپز بین المللی در آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز

یک سرآشپز حرفه ای و بین المللی علاوه بر دارا بودن مدرک بین المللی باید دارای مهارت های لازم آشپزی و شیرینی پزی نیز باشد. در این بخش مقاله به ارائه ویژگی های مهم یک سرآشپز بین المللی در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز می پردازیم:

 • دارا بودن سرعت عمل در طبخ غذاهای باکیفیت
 • دارا بودن خلاقیت و نوآوری در زمینه پخت غذا
 • آشنایی با مواد غذایی مختلف و کیفیت پخت هر کدام
 • علاقمندی به حرفه آشپزی و دارا بودن ذوق و استعداد ذاتی
 • دارا بودن صبر و شکیبایی لازم برای اخذ نتیجه مطلوب از آشپزی
 • شرکت در دوره های آموزش آشپزی و شیرینی پزی بین المللی
 • اخذ مدرک بین المللی آشپزی و شیرینی پزی

 آموزش آشپزی و شیرینی پزی آنلاین یا حضوری؟

مهارت آشپزی و شیرینی پزی از جمله مهارت هایی است که نیازمند کار عملی و مشاهده ریزترین نکات و فوت و فن آشپزی در حین تدریس و آموزش می باشد. دوره های آموزش حضوری در آموزشگاه ها موجب افزایش اطلاعات هنرجویان و بازدهی بالاتر دوره ها می شود. اما با بحران همه گیری کرونا با فراگیری اصول ابتدایی آشپزی و طریق پخت مواد غذایی از طریق آنلاین نیز می توان این مهارت را فرا گرفت.

 • هر چند حضور در دوره های آموزش آشپزی و شیرینی پزی در آموزشگاه های لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز انگیزه لازم را برای پیشرفت در این مهارت و فراگیری کامل فراهم می کند. اما دوره های آنلاین و مجازی نیز با کیفیت بالا در این آموزشگاه ها برگزار می شود.
 • دوره های آموزش حضوری آشپزی و شیرینی پزی کمک می کند تا دشوارترین دستور پخت غذاها با بهترین کیفیت آماده شود.
آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز
آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز

 

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و مشاغل مرتبط

هنرجویان با شرکت در دوره های آموزشی در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز می توانند مدرک معتبر آشپزی و شیرینی پزی را دریافت کنند. هنرجویان با اخذ مدرک بین المللی و معتبر می توانند در مشاغل گوناگون مرتبط با این حرفه ها مشغول کار شوند. برخی از مهم ترین مشاغل مرتبط با حرفه آشپزی و شیرینی پزی عبارت است از:

 • کار به عنوان آشپز، سرآشپز و کمک آشپز
 • کار به عنوان مدیر آشپزخانه در رستوران و هتل
 • کار به عنوان مدیر رستوران و مراکز پخت غذا
 • کار در رستوران های خارج از کشور
 • مهاجرت و کار در کشورهای دیگر به عنوان آشپز
 • راه اندازی رستوران یا مرکز پخت غذا

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و آموزش آشپزی ملل

دوره آموزشی آشپزی ملل از جمله دوره های مهم و پرطرفدار در آموزشگاه های ارائه شده در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز است. هنرجویان در دوره های آموزش آشپزی ملل همه آموزش های لازم برای پخت و سرو غذاهای بین المللی را فرا می گیرند. امروزه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در هر کشور غذاهای محلی و سنتی آن کشور می باشد.

 • هنرجویان دوره آموزش آشپزی ملل با فراگیری طرز پخت انواع غذاهای کشورهای مختلف می تواند با اخذ این مدرک در رستوران ها و هتل های معتبر و جهانی مشغول کار شوند.
 • گردشگران و مسافرانی که به کشور وارد می شوند با تجربه چشیدن طعم غذاهای کشور خود و یا دیگر کشورها در این رستوران ها یک خاطره به یاد ماندنی در ذهن خود ثبت می کنن.
 • علاوه بر این استقبال گردشگران از این غذاها موجب سرازیر شدن سود فراوان به سرمایه رستوران و هتل می شود.

لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز و مهارت های آشپزی ملل

هنرجویانی که قصد فراگیری دوره های آموزش آشپزی ملل در آموزشگاه های لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز را دارند، باید علاوه بر دانش و مهارت آشپزی با اصول و تکنیک های رستوران داری نیز آشنا باشند. در ادامه به ارائه مهارت های لازم در دوره های آموزش آشپزی ملل می پردازیم:

 • تسلط کامل به مهارت های آشپزی حرفه ای
 • شناخت غذاهای مشهور بین المللی و آگاهی از دستور پخت آن ها
 • شناخت مواد غذایی اولیه برای پخت غذاهای مختلف کشورها
 • توانایی جایگزین کردن مواد غذایی مناسب با مواد اولیه اصلی
 • دارا بودن خلاقیت و نوآوری در شیوه های جدید پخت غذا
 • تهیه مواد غذایی باکیفیت و تازه و مطابق با ذائقه مشتری
 • تسلط و مهارت کامل بر دستور پخت مواد غذایی
 • توانایی تغییر مواد اولیه بر اساس ذائقه مردم
 • طراحی و تزئین چشم نواز غذاها و دسرها

سخن پایانی

پخت یک غذای خوشمزه، آماده کردن شیرینی با طعم بی نظیر، تزئین و طراحی و سرو غذاها و شیرینی ها با اینکه در نگاه اول ساده به نظر می رسد، اما نیاز به مهارت، تجربه، دانش آکادمیک و فراگیری تکنیک های لازم دارد. البته علاوه بر همه موارد ذکر شده علاقمندی و شور و شوق به آشپزی و شیرینی پزی را می توان مهم ترین دلیل موفقیت در این مهارت ذکر کرد. اگر علاقمند به فراگیری دوره های آشپزی و شیرینی پزی می باشید، با آموزشگاه های ارائه شده در لیست آموزشگاه های آشپزی و شیرینی پزی در شیراز تماس بگیرید.

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.