لیست بهترین آموزشگاه های موسیقی شیراز در سال 1400

0

این مقاله به بررسی لیست آموزشگاه های موسیقی شیراز و عوامل مهم در انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب در شیراز می پردازد. اگر قصد آموزش موسیقی در آموزشگاه های موسیقی شیراز را دارید و نمی دانید ویژگی یک آموزشگاه موسیقی خوب چیست، این مقاله را مطالعه کنید. علاوه بر این در این مقاله با بهترین آموزشگاه های موسیقی در شیراز آشنا می شوید.

اهمیت موسیقی در زندگی

این گفتۀ زیبای بتهوون “موسیقی واسطۀ بین زندگی معنوی و زندگی دنیوی است” به روشنی اهمیت موسیقی را بیان می کند. در واقع آنجا که زبان از بیان قاصر است، موسیقی شروع می شود. موسیقی صیقل دهندۀ روح و آرامش بخش جان است. با موسیقی انسان می تواند به ژرفای وجود خود پی ببرد و مشکلات و گرفتاری های روزمره را فراموش کند.

سازهای ایرانی و غربی

سازهای موسیقی به دو دسته سازهای ایرانی و سازهای غربی تقسیم می شوند. سازهای ایرانی شامل سنتور، نی، تار و سه تار، دف و تنبوک می باشد. موسیقی ایرانی شامل آوازها و نغمه های متفاوتی است. موسیقی ایرانی دارای 12 مقام است که 7 مقام مستقل تر می باشد که دستگاه نامیده می شوند. 5 مقام بعدی وابسته آواز نامیده می شوند. موسیقی ایرانی دارای 228 گوشه است.

موسیقی غربی شامل سازهای پیانو، ویولن و گیتار است. از جمله سبک های غربی می توان سبک کلاسیک، هیپ هاپ، رپ، باروک، امپرسیونیسم، متال، جاز و راک را نام برد.

تاثیر موسیقی در رشد کودکان

در سال های اخیر بسیاری از خانواده ها سعی می کنند تا از همان سال های خردسالی شرایط فراگیری موسیقی را برای کودکان خود فراهم کنند. فراگیری موسیقی تاثیر فوق العاده ای در رشد ذهنی کودکان دارد. فراگیری یک مهارت و یا هنر مانند موسیقی کمک می کند تا اعتماد به نفس کودکان افزایش یابد. حتی در برخی مقاله های علمی به ارتباط فراگیری موسیقی و تقویت برخی دروس مانند ریاضیات اشاره شده است. فراگیری موسیقی موجب می شود تا کودکان تعامل فعال تری با همسالان خود در جامعه داشته باشند.

 

تاثیر آموزش موسیقی در یک آموزشگاه موسیقی خوب

انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب با دارا بودن استانداردهای لازم از این جهت حائز اهمیت است که هنرجو در طول فراگیری موسیقی از ادامه آموزش منصرف نشود. در واقع یک آموزشگاه موسیقی خوب سعی می کند شوق و شور اولیه هنرجو از آموزش موسیقی را تا آخر دوره نگه دارد.

هنرجویان در آموزشگاه های موسیقی چه دوره هایی را فرا می گیرند؟

هنرجویان در کلاس های موسیقی آموزشگاه ها به فراگیری اصول و مبانی موسیقی می پردازند. در دوره های مقدماتی هنرجویان الفبای موسیقی و نت خوانی و چگونگی گرفتن ساز در دست را فرامی گیرند. دوره های مختلف آموزشگاه های موسیقی عبارتند از:

 • اجرای هارمونیک
 • اجرای ریتم های تخصصی
 • تکنوازی و همنوازی
 • آشنایی با ریتم های موسیقی
 • حرکت دست ها
 • همراهی ارکستر
 • اجرای آثار موسیقیدانان بزرگ

ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی خوب در شیراز

یک آموزشگاه موسیقی خوب باید دارای ویژگی مشخصی از جمله محیط و فضای هنری مناسب و اساتید مجرب و ماهر باشد. برخی از ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی خوب در شهر شیراز عبارت است از:

 • دارا بودن اساتید موسیقی حرفه ای و مجرب
 • دارا بودن مجوز رسمی از اداره فرهنگ و هنر
 • کمک به هنرجویان برای انتخاب ساز مناسب
 • رضایت هنرجویان از روند آموزشی و کادر اساتید موسیقی
 • رضایت هنرجویان قبلی از آموزش ساز در آموزشگاه
 • پیگیری روند آموزشی هنرجویان
 • وجود اساتید ماهر در سازهای گوناگون
 • وجود برنامه های مختلف هنری
 • وجود فضای دوستانه و آرامش بخش
 • دارا بودن کادر اداری خوش برخورد
 • رفتار مناسب با کودکان هنرجو

دارا بودن اساتید موسیقی حرفه ای

یکی از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی خوب دارا بودن اساتید حرفه ای و مجرب در رشته های مختلف موسیقی می باشد. در واقع وجود یک استاد موسیقی خوب در روند آموزش هنرجویان نقش مهمی دارد. اساتید موسیقی باید دارای تحصیلات آکادمیک باشند و از نظر اخلاقی مورد تایید هنرجویان باشند.

دارا بودن مجوز رسمی از ادارۀ فرهنگ و هنر

یکی از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی خوب دارا بودن مجوز رسمی از ادارۀ فرهنگ و هنر است. اهمیت دارا بودن مجوز رسمی از مراجع قانونی و محیط امن به این دلیل است که تنها گذاشتن کودکان در محیط آموزشگاه نیازمند اطمینان از کادر اداری و اساتید موسیقی آن آموزشگاه می باشد.

کمک به هنرجویان برای انتخاب ساز مناسب

انتخاب ساز مناسب اهمیت زیادی در شروع آموزش موسیقی و پیشرفت در این رشته هنری دارد. ممکن است یک هنرجو علاقۀ زیادی به نواختن یک ساز داشته باشد اما دارای مشخصه های ویژه برای کار با آن ساز نباشد. انتخاب ساز مناسب در آموزشگاه های موسیقی بر اساس علاقه، مهارت و دارا بودن مشخصه های ویژه ای می باشد.

رضایت هنرجویان از روند آموزشی و کادر اساتید موسیقی

هنرجویان باید پس از یک مدت فعالیت های آموزشی بتوانند به تنهایی یک ساز را بنوازند و از اصول اولیه نت خوانی و آهنگ سازی اطلاع داشته باشند. رضایت هنرجویان از روند آموزش و همچنین رضایت از کار و تدریس اساتید موسیقی اهمیت زیادی در انتخاب آموزشگاه موسیقی خوب دارد.

 

رضایت هنرجویان قبلی از آموزش ساز در آموزشگاه

برای انتخاب آموزشگاه موسیقی خوب می توانید از هنرجویان قبلی این آموزشگاه در مورد روش های فراگیری پرس و جو کنید. رضایت یا عدم رضایت هنرجویان قبلی عامل مهمی در انتخاب آموزشگاه موسیقی می باشد.

فضا و محیط آموزشی مناسب

دارا بودن فضای آموزشی موسیقی و محیط امن و آرامش بخش اهمیت زیادی در انتخاب آموزشگاه موسیقی دارد. کلاس های موسیقی در آموزشگاه باید دارای فاصله مناسب از هم باشند تا صدای نواختن سازهای گوناگون مزاحمتی برای کلاس های دیگر نداشته باشد. دارا بودن سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب و همچنین دارا بودن عایق صوتی در کلاس های موسیقی اهمیت زیادی دارد.

 

لیست بهترین آموزشگاه های موسیقی شیراز
لیست بهترین آموزشگاه های موسیقی شیراز

آیا عرضۀ سازهای موسیقی در آموزشگاه های موسیقی الزامی است؟

هنرجویان برای آموزش نواختن سازهای مختلف باید ساز را تهیه کنند. البته در برخی آموزشگاه ها هنرجو نیازمند خرید ساز نمی باشد و به دلیل گران و پرهزینه بودن برخی سازها مانند پیانو هنرجو می تواند بدون خرید ساز در ساعت های غیرکلاسی خود به آموزشگاه مراجعه کند و به تمرین بپردازد.

فضای مناسب برای کلاس های موسیقی کودکان

کلاس های آموزشی کودکان باید دارای فضای شاد و کودکانه باشد. استفاده از رنگ های شاد بر دیوار و پرده ها و همچنین وجود وسایل موسیقی کودک موجب می شود تا کودکان با انگیزۀ بیشتری در کلاس های موسیقی شرکت کنند. علاوه بر این مدرس موسیقی کودکان باید بتواند با روش های خاص و به دور از سخت گیری های ناامیدکننده شوق فراگیری موسیقی را در کودکان ایجاد کند.

برای انتخاب موسیقی کودک رعایت چه مواردی لازم است؟

فراگیری موسیقی از زمان کودکی موجب می شود تا کودک اصول و مقدمات موسیقی را فرا گیرد و تا مدت ها این آموزش ها در ذهنش ماندگار شود. از مهم ترین موارد مربوط به انتخاب موسیقی کودک موارد زیرا را می توان نام برد:

 • توجه به علاقه و تمایل کودک در فراگیری و نواختن یک ساز
 • استعدادیابی کودکان و تشخیص سبک مورد علاقۀ کودک
 • وجود مربیان و مدرسان باحوصله و شکیبا
 • وجود کلاس های موسیقی ارف کودکان در آموزشگاه

ویژگی کلاس های موسیقی ارف کودکان چیست؟

کلاس های موسیقی ارف کودکان در واقع کلاس های آموزش سازهای ابتدایی مانند فلوت ریکوردر، طبل، بلز و زیلوفون است. اصول آموزش موسیقی در کلاس های ارف کودکان بر اساس بازی و رقص و آواز است. در واقع فضای شاد و پر از آوازهای شاد و بازی های کودکانه کودکان را برای فراگیری موسیقی ترغیب و تشویق می کند.

چه ویژگی هایی یک آموزشگاه موسیقی خوب را متمایز می کند؟

به طور کلی ویژگی های مشخصی یک آموزشگاه موسیقی خوب و ممتاز را از دیگر آموزشگاه های معمولی متمایز می کند. در ادامه به ارائه برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

 • وجود اساتید موسیقی ماهر و متبحر که موسیقی را به صورت حرفه ای آموزش می دهند.
 • دارا بودن مجوزهای قانونی و رسمی اهمیت زیادی دارد چون برای کسب مجوز آموزشگاه باید استانداردها و موارد قانونی بسیاری را رعایت کند.
 • دارا بودن مدیر حرفه ای و مجرب که بتواند با مدیریت مناسب محیط و فضای باکیفیتی را برای هنرجویان فراهم کند.
 • انتخاب آزادانه ساز موسیقی بدون محدودیت و وجود اساتید موسیقی با دارا بودن دانش و علم موسیقی کلاسیک، ایرانی و غربی
 • آموزش موسیقی بر اساس سن هنرجویان
 • قبلیت تبدیل هنرجویان به اساتید حرفه ای و موزیسین های ماهر

وجود سالن برگزاری اجرای موسیقی

برخی از آموزشگاه های موسیقی به طور هفتگی یا ماهانه برنامه های اجرای موسیقی را برای بزرگسالان و کودکان برگزار می کنند. اجرای برنامه های آموزشی همگانی در محیط آموزشگاه کمک می کند تا هنرجویان به طور جدی به یادگیری بپردازند تا بتوانند در اجراهای آموزشگاه و سپس در عرصه های ملی دستاوردهای زیادی را کسب کنند.

لیست آموزشگاه های موسیقی در شیراز

ردیف نام آموزشگاه موسیقی مدیر مسئول نشانی
1 آموزشگاه موسیقی صبا سعید نیاکوثری شیراز ، خیابان ارم ، بالاتراز سازمان آب.
2 آموزشگاه موسیقی آبنوس ممتحن / مرزوقی نیا شیراز ، بین فلکه گاز و سه راه سمیه پلاک 97
3 آموزشگاه موسیقی ماهور مینو صداقت کیش شیراز ، بلوار ستارخان ، بین عفیف آباد و ولیعصر ، پلاک 372
4 آموزشگاه موسیقی تندر مسعود شناسا شهرک گلستان ، بلوار علامه امینی ، بعد از خ دلواری ، جنب آژانس مسکن پرهام.
5 آموزشگاه موسیقی سارنگ محسن سبحانی شیراز ، فرهنگ شهر ، ایستگاه 13 ، روبروی بانک ملت
6 آموزشگاه موسیقی طلوع آقای تورع شیراز، خیابان فلسطین (باغشاه) ، نبش کوچه 3
7 آموزشگاه موسیقی زند بیات فتانه شاهین شیراز ، خیابان صورتگر ، روبروی پرسیاتور
8 آموزشگاه موسیقی بصیری علی آزاد شیراز ، خیابان عفیف آباد ، بعد از بیمارستان دکتر میر ، جنب سرزمین آبمیوه ، ساختمان 101 ، طبقه سوم.
9 آموزشگاه موسیقی آوا جواد الطافی شیراز ، پل معالی آباد بطرف تاچارا سمت چپ
10 آموزشگاه موسیقی چاووش رضا صلاحی شیراز ، بین پارامونت و چهارراه گمرک طبقه فوقانی بانک
11 آموزشگاه موسیقی شاورک فاطمه تالانه شیراز ، خیابان قصردشت ، بعد از چهارراه زرگری ، نبش شیرینی ما ، نبش کوچه 71 ، پلاک 677.
12 آموزشگاه موسیقی هدی پروانه هدی پروانه شیراز ، چهار راه چنچنه ، نارون 12 ، پلاک  130
13 آموزشگاه موسیقی تماشاگه راز مجید روزیطلب شیراز ، بلوار گلستان ، جنب نمایشگاه اتومبیل شرق ، روبروی داروخانه گلستان ، طبقه 2
14 آموزشگاه موسیقی چکاوک غلامرضا لقمانی شیراز ، زرهی نبش چوگان ساختمان سورن-ط3
15 آموزشگاه موسیقی چنگ کاوه کشاورز شیراز ، زرهی ، خیابان شبان ، سمت چپ ، کوچه شماره 3 ، طبقه دوم.
16 آموزشگاه موسیقی ملودی بهرام نصرالهی شیراز ، خلدبرین ، روبروی شهرداری و شورای شهر شیراز
17 آموزشگاه موسیقی هزاردستان علی کسرایی شیراز ، عفیف آباد ، نبش کوچه 6 ، پلاک 5 ، طبقه دوم
18 آموزشگاه موسیقی باریتون مهران(علیرضا) شیرازی شیراز ، بلوار چمران نرسیده به پل زرگری ، جنب بانک توسعه.
19 آموزشگاه موسیقی نکیسا عبدالعلی تنوری شیراز ، بین چهارراه خلدبرین و چهارراه بنفشه پلاک 220
20 آموزشگاه موسیقی پژواک امین رهایی شیراز ، خیابان عفیف آباد ، کوچه 4 (دومین کوچه سمت راست از قصردشت) ، پلاک 59
21 آموزشگاه موسیقی ترآهنگ معصومه تالانه شیراز ، بلوار پاسداران ، ایستگاه 2 زرهی ، جنب شهید آقایی ، روبروی تعاونی بانک مسکن
22 آموزشگاه موسیقی شیدا احسان پناهی شیراز ، خیابان خاکشناسی ، حدفاصل کوچه 12 و چهارراه خاکشناسی.
23 آموزشگاه موسیقی باران هادی صالح نیا شیراز ، معالی آباد ، حد فاصل خیابان دوستان و پزشکان ، ساختمان اوتانا 1 ، (طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین) ، طبقه5 ، واحد501.
24 آموزشگاه موسیقی داروک نوید افقه شیراز ، معالی آباد ، جنب مجتمع گاندی ، کوچه شماره 9 ، ساختمان یونیک ، طبقه 3 ، واحد 13
25 آموزشگاه موسیقی دوسار علیرضا گلشن شیراز ، حد فاصل فلکه هنگ و چهارراه بنفشه ، نبش کوچه 25
26 آموزشگاه موسیقی همایون غلامعلی پیرابی شیراز ، خیابان نادر ، چهارراه گمرک ، ساختمان پارس ، طبقه پنجم بانک ملت
27 آموزشگاه موسیقی ویستا نوید حسنی شیراز ، بلوار جمهوری ، میدان ابوالکلام ، جنب فروشگاه تک تاز
28 آموزشگاه موسیقی پارت الهام علیپور شیراز ، رحمت آباد ، جنب بانک تجارت ، ساختمان بزرگمهر ، طبقه اول.
29 آموزشگاه موسیقی خورشید پیمان رسولی شیراز ، ابتدای خیابان شمس ، سمت راست خیابان ، جنب بیمه پارسیان ، لوازم ساختمانی ، طبقه دوم
30 آموزشگاه موسیقی کاوه / فریاد کاوه توکلی شیراز ، بلوار بعثت ، قبل از میدان سنگی ، روبروی بانک سپه ، طبقه فوقانی آموزشگاه زبان معرفت کاوه
31 آموزشگاه موسیقی سروناز سرونازتیموری شیراز ، بلوار باهنر شمالی ، جنب بیست متری شهید فضل ا… ، روبروی مدرسه راهنمایی شهید فضل ا…
32 آموزشگاه موسیقی ریتم مسعود راستی شیراز ، بلوار رحمت ، روبروی مجتمع بازرگانان ، پلاک 1159
33 آموزشگاه موسیقی سُرایش بابک تنوری شیراز ، فلکه سنگی به سمت زرهی ، انتهای بلواربعثت.
34 آموزشگاه موسیقی خنیا سرکار خانم جوهری شیراز ، بلوارصنایع ، ابتدای شهرک آرین ، ساختمان اول ، سمت راست
35 آموزشگاه موسیقی سرو هاشم ریاحی شیراز ، فلکه دوم ابیوردی ، کوچه جمشیدی ، پلاک 18
36 آموزشگاه موسیقی دلشدگان سیدکمال صندوق ساز شیراز ، پل حر ، ابتدای خیابان مشکین فام ، بن بست اول سمت راست ، پلاک 17
37 آموزشگاه موسیقی شیناک مهران ضیایی شیراز ، تاچارا ، بلوار میرزای شیرازی ، روبروی مجتمع زیتون ، طبقه فوقانی املاک پرسپولیس ، پلاک 30.
38 آموزشگاه موسیقی سارین مهدی ترحمی شیراز ، ابتدای عفیف آباد ، جنب کوچه 3 ، ساختمان افراسیابی ، طبقه 2
39 آموزشگاه موسیقی ترنم صنم فتوتیان شیراز ، معالی آباد ، نرسیده به میدان احسان ، ساختمان احسان ، طبقه فوقانی داروخانه دکترپاکشیر ، واحد 3
40 آموزشگاه موسیقی صدرا رضا فیضی شیراز ، چهارراه زندان ، ابتدای عدالت جنوبی ، حد فاصل کوچه 19 و 21
41 آموزشگاه موسیقی آرشه محمدعلی فلاحی شیراز ، بلوار زرگری ، بعد از پل عابر پیاده از سمت چهارراه زرگری ، سمت چپ
42 آموزشگاه موسیقی ایران کاوه پیمان شیراز ، معالی آباد ، نبش کوچه 5 ، (کوچه جنب نوشت افزار کلاسیک) ، ساختمان ایران ، طبقه دوم
43 آموزشگاه موسیقی فاگوت محمدعلی احمددخت شیراز ، خیابان خلیلی ، نبش کوچه 4 ، پلاک 374 ، جنب موسسه صادق سازان فردوس
44 آموزشگاه موسیقی سلمک شمس ا.. پرندوار شیراز ، چهارراه زرگری ، به طرف عفیف آباد ، سمت چپ ، ساختمان المپیک ، طبقه سوم ، شماره 8.
45 آموزشگاه موسیقی رهاورد پارسیان قدرت ا.. رحمان ستایش شیراز ، چهارراه هوابرد ، ابتدای بلوار زرهی ، سمت چپ ، کوچه 37
46 آموزشگاه موسیقی نی ریز سعید مستفیضی شیراز ، چهارراه ملاصدرا-طبقه فوقانی بانک پارسیان
47 آموزشگاه موسیقی شهرآشوب جهانبخش رستمی شیراز ، خیابان فلسطین (باغشاه) ، کوچه 6 ، ساختمان یاقوت ، طبقه چهارم ، واحد 7
48 آموزشگاه موسیقی آفرینش پرهام شناسا شیراز ، فلکه مطهری ، ابتدای مطهری شمالی ، نبش کوچه 33
49 آموزشگاه موسیقی فارابی جمشید دلطلب شیراز ، خیابان قصردشت ، کوچه قبل از سینما سعدی ، کوچه 15 مصلح ، ساختمان 6 میثاق ، پلاک 21
50 آموزشگاه موسیقی راز امیر جوادی نیا شیراز ، بلوار زرهی ، خیابان باغ حوض ، نبش کوچه 1 ، جنب ویدیو کلوپ.
51 آموزشگاه موسیقی یزدان پناه جناب آقای یزدان پناه شیراز ، خیابان قصردشت ، خیابان دانش آموز ، بین کوچه 13 و 15 ، پلاک 41
52 آموزشگاه موسیقی اردیبهشت جناب آقای لطف الهی شیراز ، ساحلی غربی ، بین کوچه 12 و 14
53 آموزشگاه موسیقی کرشمه شیراز، بلوار سرداران، پل شهدای پودنک، نبش کوچه 53، پلاک 379
54 آموزشگاه موسیقی کیان مهر شیراز، خیابان‌ همت‌ جنوبی، نبش‌ کوچه 13
55 آموزشگاه موسیقی خانه فرهنگ شیراز، چهارراه ملاصدرا، به سمت سه راه برق، جنب بانک پارسیان
56 آموزشگاه موسیقی مقام جهانبخش رستمی شیراز، بلوار چمران، روبروی استخر انقلاب، نبش کوچه 9، پلاک 27
57 آموزشگاه موسیقی شفق احسان گل کارفرد شیراز، خیابان نادرریال نبش کوچه 6
58 آموزشگاه موسیقی اساتید شیراز، چهار راه زرگری، ساختمان المپیک، طبقه سوم
59 آموزشگاه موسیقی فروغ کریم ده بزرگی شیراز، فرهنگ شهر، بین کوچه 27 و 29، پلاک 106
60 آموزشگاه موسیقی مهرآوا شیراز، فرهنگ شهر، بین کوچه 4 و 6
61 آموزشگاه موسیقی باژ سعید ایزدی شیراز، بولوارپاسارگاد
62 آموزشگاه موسیقی چهارگاه شیراز، خیابان قدوسی غربی، جنب کوچه 2، پلاک 112
63 آموزشگاه موسیقی آوای نسیم شیراز، بلوار مدرس، خیابان کاوه، کوچه 2
64 آموزشگاه موسیقی زیباگران شیراز، میدان مطهری، بسمت قدوسی شرقی، ابتدای خیابان صداوسیما، روبروی سلطانیه
65 آموزشگاه موسیقی آویژه سینا مصباحی شیراز، خیابان عفیف آباد، بین کوچه 18 و 20، ساختمان آریا
66 آموزشگاه موسیقی ضرب آهنگ علیرضا صدیقی نسب
شیراز، قدوسی غربی، بین کوچه 16 و 18

دارا بودن محلی برای خرید وسایل موسیقی در آموزشگاه

خرید سازها و وسایل موسیقی برای هنرجویانی که مهارت و سر رشته خاصی در این مورد ندارند، کمی سخت می باشد. در واقع هنرجویی که از کیفیت سازها و نوع و کارکرد آن ها اطلاع ندارد، نمی تواند ساز مناسب را برای خود انتخاب کند. آموزشگاه هایی که در کنار کار تدریس موسیقی دارای فروشگاه های کتاب و وسایل موسیقی می باشند، بهتر می توانند هنرجویان را در انتخاب ساز مناسب و ملزومات موسیقی کمک کنند.

روش تدریس موسیقی

از مهم ترین موارد در انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب بررسی روش تدریس اساتید موسیقی آن آموزشگاه می باشد. روش تدریس موسیقی باید به گونه ای باشد که نه تنها هنرجویان را با اصول و مبانی موسیقی آشنا کند، بلکه مهارت های نواختن ساز را با آخرین روش های آموزشی به هنرجویان یاد دهد. روش تدریس مناسب بر اساس نوع ساز و سن هنرجو متفاوت است.

ارائه مدرک و گواهی نامه معتبر به هنرجویان

به طور کلی آموزشگاه های موسیقی برای ترغیب هنرجویان در پایان دوره گواهی نامه معتبر به هنرجویان ارائه می دهند. دریافت گواهی نامه های معتبر برای هنرجویانی که قصد ادامه فعالیت در رشته موسیقی را دارند، اهمیت زیادی دارد.

دارا بودن کلاس های آنلاین موسیقی

با توجه به بحران همه گیری ویروس کرونا و عدم برگزاری کلاس های حضوری موسیقی، آموزشگاه موسیقی خوب باید بتواند کلاس های آنلاین موسیقی را برای هنرجویان برگزار کند. دارا بودن تجهیزات لازم و اینترنت و همچنین روش های موثر برای برقراری ارتباط با هنرجویان از طریق کلاس های مجازی از ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی خوب در دوران کرونا می باشد.

برای انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب در شیراز باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از انتخاب یک آموزشگاه موسیقی خوب در شیراز باید از منابع مختلف در مورد آموزشگاه مورد نظر تحقیق کرد. به طور کلی منابع مورد تحقیق و بررسی در مورد روند کاری آموزشگاه های موسیقی عبارت است از:

 • بررسی وضعیت هنرجویان مشغول آموزش در آموزشگاه موسیقی و اینکه آن ها مهارت های کار با آلات موسیقی را فرا گرفته اند. ذکر این نکته ضروری است که در روند بررسی باید تعداد بالای هنرجویان را در نظر داشت و نه آن چند نفری که به واسطه پشتکار و تلاش توانسته اند در فراگیری یک ساز موفقیت بالایی کسب کنند.
 • رضایت هنرجویان از نحوه فراگیری و کیفیت آموزش
 • رضایت یا عدم رضایت هنرجویان سابق آموزشگاه و بررسی دلیل رضایت یا عدم رضایت از روند آموزشی

هدف از فراگیری موسیقی در آموزشگاه موسیقی چیست؟

هنرجویان به دلایل مختلف تمایل به یادگیری موسیقی دارند و بر اساس هدف از فراگیری موسیقی روند آموزش نیز متفاوت می باشد. برخی از هنرجویان به منظور فراگیری موسیقی به صورت حرفه ای و کسب درآمد و یا حتی کسب موفقیت در عرصه های ملی و بین المللی به سراغ نواختن یک ساز می روند. این هنرجویان برای نیل به این هدف بزرگ باید سخت تلاش کنند و بر این اساس نیازمند یک برنامه آموزشی منظم و دقیق می باشند.

هدف برخی دیگر از هنرجویان برای آموزش موسیقی نه برگزاری کنسرت های همگانی است و نه موفقیت در عرصه های جهانی. هدف و مقصود این هنرجویان برای نواختن یک ساز هنرنمایی در جمع های دوستانه و یا حتی نواختن برای دلِ خود در اوقات تنهایی است.

هزینه های کلاس های موسیقی آموزشگاه های موسیقی چقدر است؟

هزینه های کلاس ها و دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه های موسیقی بر اساس ساز انتخابی، اساتید تازه کار یا باتجربه، دارا بودن ساز یا استفاده از سازهای آموزشگاه، امکانات و تجهیزات آموزشگاه و همچنین سطح آموزشی هنرجو متغیر است.

نقش یک استاد موسیقی خوب چه تاثیری در روند آموزش دارد؟

وجود یک استاد باتجربه و ماهر در فراگیری اصولی موسیقی نقش زیادی دارد. در واقع یک استاد مجرب می تواند تشخیص دهد که آیا هنرجو توانایی فراگیری موسیقی را دارد و یا اینکه ساز انتخابی برای وی مناسب است یا نه. مناسب بودن ساز و دارا بودن استعداد در نواختن آن ساز نیمی از راه فراگیری موسیقی است. یک استاد ماهر و با سابقه طولانی از همان ابتدای کار می تواند آینده موسیقیایی هنرجو را تشخیص دهد.

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.