لیست بهترین فروشگاه های لباس عروس در شیراز در سال 1400

0

بدون شک یکی از بزرگترین رؤیاهای هر دختری در کودکی پوشیدن لباس های عروس دنباله دار و پرنسسی است که این رویا تا زمانی که واقعاً این لباس عروس را نپوشیده به صورت رؤیا در ذهنش وجود دارد. شب عروسی مهم ترین و زیباترین شب زندگی هر عروس و دامادی است و بر این اساس انتخاب یک لباس عروس مناسب و راحت یکی از بزرگترین دغدغه های هر عروس است. اما برای انتخاب لباس عروس مناسب و راحت باید به چه نکاتی توجه کرد؟ ویژگی های بهترین مزون های لباس عروس در شیراز کدام است؟ بهترین مزون های لباس عروس در شیراز کدام است ؟ و لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز کدام است؟

مشاوران و کارشناسان تولید محتوای موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر این مقاله کامل را به منظور آشنایی با لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز تهیه کرده اند. علاوه بر این لیست لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز را نیز ارائه کرده اند. اگر دارید خودتان را برای عروسی آماده می کنید، اما نمی دانید برای انتخاب لباس عروس مناسب به کدام مزون مراجعه کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

چگونه بهترین مزون های لباس عروس در شیراز را پیدا کنیم؟

برای یافتن بهترین مزون های لباس عروس در شیراز می توانید از چند روش اقدام کنید. یکی از این روش ها جستجوی ساده اینترنتی می باشد. برخی از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز دارای وب سایت های فعال می باشند که از طریق مراجعه به این وب سایت ها می توانید اطلاعات کاملی از کالاهای موجود و قیمت ها را دریافت کنید.

 • پرس و جو از اطرافیان که از خرید یا کرایه لباس عروس خود خود رضایت داشته اند نیز از دیگر راه های انتخاب یک مزون لباس عروس خوب است.
 • اما بهترین روش برای یافتن بهترین مزون های لباس عروس در شیراز مراجعه به لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز ارائه شده در این مقاله می باشد.

 

تاریخچه استفاده از لباس عروس در جهان

رسم پوشیدن لباس عروس به رنگ سفید به دوره ملکه ویکتوریا در انگلستان در سال 1840 میلادی برمی گردد. پس از انتخاب لباس سفید ملکه ویکتوریا برای عروسی این رسم در بیشتر کشورهای جهان برقرار شد. گرچه عروس های هندی، چینی، ویتنامی و ژاپنی هنوز از رنگ های ملی خود برای لباس عروس استفاده می کنند. خیلی پیشتر رنگ آبی رنگ پاکدامنی محسوب می شد و این رنگ برای لباس عروس خانم ها بسیار مناسب بود اما ملکه ویکتوریا با انتخاب لباس سفید برای عروسی خود به نوعی سنت شکنی کرد و از آن زمان لباس سفید به عنوان لباس عروسی رسمیت پیدا کرد.

 

 

برای خرید لباس عروس به چه مواردی باید توجه کرد؟

به منظور خرید یک لباس عروس مناسب از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز توجه به چند نکته حائز اهمیت فراوانی است. یکی از مهم ترین این موارد انتخاب لباس عروس بر اساس قد و فرم بدن می باشد. مثلاً عروس های قدکوتاه نباید لباس های پف دار و حجیم را انتخاب کنند. توجه به رنگ پوست عروس نیز عامل بسیار مهمی است. عروس هایی با پوست گندمی و سبزه نباید لباس های سفید سفید انتخاب کنند، بلکه گزینه مناسب تر برای آن ها رنگ های نباتی و کرمی می باشد.به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید کت و شلوار دامادی و انتخاب یک کت و شلوار مناسب مقاله بهترین فروشگاه‌های کت و شلوار در شیراز را نیز مطالعه کنید.

 • انتخاب لباس عروس بر اساس مدل مو و آرایش چهره بسیار اهمیت دارد.
 • کوتاهی یا بلندی تور و یا طرح دار و ساده بودن این تور نقش مهمی در انتخاب یک لباس عروس مناسب دارد.
 • در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز می توانید از مشاوره های خیاط و یا مشاور عروس این مزون ها برای انتخاب یک لباس عروس مناسب با قد و وزن خود کمک بگیرید.

 

ویژگی های بهترین مزون های لباس عروس در شیراز

مزون های لباس عروس و یا مزون های لباس عروس در مقایسه با دیگر مزون های لباس ویژگی های منحصربه فردی دارند که بر اساس خدمات ارائه شده این مزون متفاوت می باشند. از مهم ترین ویژگی های بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن لباس های عروس متنوع در طرح ها و مدل های مختلف
 • دارا بودن ژورنال های لباس عروس از بهترین خیاطان و طراحان مد لباس عروس
 • دارا بودن مجموعه ای از عکس های لباس عروس های دوخته شده
 • دارا بودن مشاوران آگاه و باتجربه برای مشاوره عروس ها
 • دارا بودن فروشندگان و متصدیان آشنا به مدل های لباس عروس

خرید لباس عروس یا کرایه لباس عروس؟

از زمانی که لباس عروس پوشیدن مد شد، تهیه این لباس عروس و یا دوختن و خرید آن به یک مشکل و انتخاب سخت برای عروس خانم ها تبدیل شد. عروس های قدیمی لباس عروس خود را می دوختند و این لباس بیشتر اوقات برای چند عروس دیگر نیز استفاده می شد. اما امروزه به دلیل هزینه های زیاد دوخت لباس عروس و همچنین شرایط نگهداری سخت آن عروس ها بیشتر ترجیح می دهند لباس عروس خود را کرایه کنند.

به طور کلی عروس خانم ها به 3 روش می توانند لباس عروس را از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز تهیه کنند.

 

دوخت لباس عروس در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز

در این روش عروس خانم ها لباس خود را به مزون های لباس عروس برای دوخت سفارش می دهند. در این روش در ابتدا لباس عروس را سفارش می دهند و سپس این لباس را خریداری می کنند. از زمان های قدیم نیز عروس ها دوخت لباس عروس خود را به بهترین خیاطان شهر می سپردند. گرچه این روش امروزه زیاد مرسوم نیست چون هزینه های زیادی دربر دارد و علاوه بر این نگهداری از این لباس که شاید دیگر فرصت پوشیدن آن فراهم نباشد، سخت و دشوار است. البته خرید پارچه و اکسسوری های لباس عروس برای دوخت نیز یک مشکل دیگر برای عروس خانم ها است.

 • در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز می توانید بهترین لباس های عروس را برای دوخت سفارش دهید.

 

 

کرایه لباس عروس از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز

بسیاری از عروس های امروز ترجیح می دهند به جای خرید، لباس عروس را کرایه کنند. در واقع با کرایه لباس عروس هزینه یک شب را می پردازند و دردسرهای دوخت و نگهداری لباس عروس را ندارند. بیشتر مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز دارای انواع لباس عروس و تاج و تور های متنوع می باشند.

 

سفارش لباس عروس از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز

یک روش دیگر این است که عروس لباس عروس را برای دوخت سفارش می دهد و پس از آماده شدن لباس آن را از مزون کرایه می کند. هزینه این روش از خریدن لباس عروس کمتر است اما این مزیت را دارد که لباس مطابق با سایز و اندازه عروس دوخته می شود. لباسی که با این روش دوخته می شود، در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز برای کرایه به عروس های دیگر استفاده می شود.

 

همراهی آقایان برای خرید لباس عروس!؟

آقایان حوصله کافی را برای خرید لباس مانند خانم ها ندارند. اگر آقا داماد را برای همراهی به خرید یا کرایه لباس عروس می برید، باید بدانید که پس از چند با پرو و پوشیدن لباس حوصله شان سر می رود و دست آخر مجبور به انتخاب لباسی می شوید که شاید اصلاً برایتان مناسب نیست. علاوه بر این پوشیدن لباس عروس قبل از عروسی دیگر آن هیجان را برای آقای داماد ندارد. پس بهتر است بدون همراهی داماد برای خرید یا کرایه لباس عروس اقدام کنید و او را در شب عروسی سورپرایز کنید.

 

لباس عروس مناسب عروس های قدکوتاه

عروس خانم هایی که دارای قدکوتاه و ریزنقش هستند، بهترین لباس عروس برای آن ها لباس های بلند و ماکسی است. لباس عروس های پف دار، پرچین و حجیم آن ها را کوتاه تر نشان می دهد. لباس های عروسی به شکل فون و مدل های پرنسسی در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز برای زنان قدکوتاه و چاق مناسب است.

اگر لباس عروس دارای پاپیون یا روبان و کمربند باشد، محل این روبان و پاپیون برای عروس های قدکوتاه و چاق نباید در قسمت های پایین تنه باشد. هر چه محل این روبان و پاپیون بالاتر از کمر باشد، عروس را قدبلندتر نشان می دهد.

 

لباس عروس مناسب عروس های قدبلند

عروس خانم های قدبلند باید لباسی را انتخاب کنند که قدشان را کوتاه تر نشان دهد. لباس عروس های پرنسسی با دامن های پف دار و پرچین برای این عروس ها مناسب است. پوشیدن لباس عروس بسیار باریک و تنگ قد این عروس های قدبلند را بلندتر نشان می دهد و جلوه زیبایی ندارد.

لباس های عروس با دامن پف و کلوش که با پارچه و تور تزئین شده باشد و یا در پشت لباس پارچه های کارشده و شلوغ استفاده شده باشد، بهترین گزینه برای عروس های قدبلند است.

عروس های قدبلند باید از انتخاب لباس عروسی که دارای خطوط عمودی یا یقه های ایستاده و آستین بلند است خودداری کنند.

 • در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز لباس عروس های مناسب برای هر قد و اندامی وجود دارد.

 

لباس عروس مناسب عروس های چاق

عروس خانم های چاق باید در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز لباس هایی را انتخاب کنند که بالاتنه و باسن آن ها را بزرگ تر نشان ندهند. لباس هایی با نیم تنه گن شکل و تنگ و دامن هایی که از کمر حالت پف دارند، برای عروس های چاق مناسب تر است. لباس با یقه هفت و وجود پاپیون یا نوار در قسمت کمر به لاغر نشان دادن عروس های چاق کمک می کند.

یقه های دکلته قلبی شکل با برش های نامتقارن در کمر لباس عروس موجب می شود تا این عروس ها ظریف تر به نظر برسند.

 

برای خرید لباس عروس به چه مواردی باید توجه کرد؟

برای خرید لباس عروس مناسب و دلخواه باید قبل از خرید به چند نکته مهم توجه کرد. در این بخش از مقاله به ارائه چند نکته مهم برای خرید لباس عروس از بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز می پردازیم:

 • انتخاب لباس عروس بر اساس بودجه
 • انتخاب لباس عروس در زمان کافی
 • انتخاب لباس عروس بر اساس قد و وزن
 • انتخاب لباس عروس بر اساس عقاید و باورهای مذهبی
 • انتخاب لباس عروس بر طبق سلیقه و ایده خود
 • انتخاب لباس عروس بر اساس سایز خود
 • انتخاب لباس عروس دنباله دار و یا بدن دنباله
 • انتخاب لباس عروس بر اساس رنگ متفاوت
 • انتخاب لباس عروس بر اساس فصل

 

آیا انتخاب لباس عروسی ارتباطی به قد و سایز داماد دارد؟

تفاوت قد داماد با عروس نکته بسیار مهمی در انتخاب لباس عروس می باشد. اگر قد عروس و داماد با هم یکی باشد و چندان تفاوتی در قد آن ها به نظر نیاید، لباس عروس نباید خیلی کشیده باشد زیرا بلند قدتر از داماد نشان داده می شود. اگر تفاوت قد عروس و داماد زیاد است، عروس باید با پوشیدن کفش پاشنه بلند این تفاوت قد را تا حدودی کاهش دهد.

 

برای لباس عروس چه پارچه ای مناسب است؟

جنس پارچه لباس عروس می تواند از تور، حریر و ساتن و یا پارچه های کار شده باشد. تورهای گیپور و دانته و حریرهای ظریف و ساتن های براق بهترین انتخاب برای لباس عروس می باشد. در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز  لباس های عروس با پارچه های تور و ساتن و گیپور عرضه می شود. بر این اساس در این بخش از مقاله به ارائه جنس پارچه لباس عروس مطابق با اندام هر عروس می پردازیم:

 • پارچه های نرم و براق با درخشندگی خاص عروس ها را لاغرتر و بلندقدتر نشان می دهند.
 • پارچه های سفت و خشک عروس های لاغر و ظریف را پُرتر و زیباتر نشان می دهند.
 • پارچه های توری عروس های چاق را لاغر و خوش اندام نشان می دهند.
 • پارچه های ساتن عروس هایی با فرم بدن شنی را زیبا و جذاب نشان می دهد.
 • پارچه های حریر مات عروس های چاق را لاغر نشان می دهند.

 

 

برای لباس عروس چه رنگ هایی مناسب است؟

برخی از عروس خانم ها دوست دارند در زیباترین و بهترین شب زندگیشان متفاوت به نظر برسند و از این رو لباس عروس با رنگ های متفاوت و یا حتی لباس عروس کوتاه را انتخاب می کنند. گرچه پوشیدن لباس عروس رنگی هیچ ایرادی ندارد اما لباس عروس سفید وقار و زیبایی خاصی به عروس خانم می دهد.

انتخاب لباس عروس با رنگ های متفاوت گرچه یک انتخاب متفاوت و خاص است و همان شب ممکن است خیلی برای عروس خانم هیجان داشته باشد اما ممکن است چند سال بعد با دیدن فیلم و عکس های عروسی از اینکار پشیمان شوند. بهترین رنگ برای لباس عروس بر اساس رنگ پوست رنگ های کرم، سفید، نباتی، طلایی روشن و بژ می باشد.

 • در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز لباس عروس، نامزدی و عقد و همچنین لباس عروس فرمالیته در رنگ ها و مدل های متنوع عرضه می شود.

 

فصل عروسی چه تاثیری در انتخاب لباس عروس دارد؟

بدون شک عروسی هایی که در فصل تابستان برگزار می شود، به دلیل استفاده از محیط باز و باغ جلوه بیشتری دارند و مراسم باشکوه تری را می توان در فضاهای باز باغ ها برگزار کرد. برای عروسی در فصل تابستان عروس خانم ها باید لباس های بازتر و با جنس پارچه خنک تر را انتخاب کنند. پیشنهاد می کنیم در این راستا مقاله لیست بهترین خدمات و تشریفات مجالس و عروسی در شیراز را نیز مطالعه کنید.

 • برای عروسی در فصل زمستان لباس عروس از جنس ساتن مناسب تر است.
 • لباس عروس های بدون دنباله برای فصل زمستان بهتر است چون ممکن است به دلیل باران و باد دنباله لباس کثیف شود.
 • برای برگزاری مراسم عروسی در فضای باز و بسته مزون های لباس عروس در شیراز در لیست بهترین مزون های لباس عروس در شیراز دارای لباس عروس مناسب فصل می باشند.

 

زمان مناسب خرید لباس عروس

به طور کلی برای خرید و یا کرایه لباس عروس در ابتدا زمان و مکان عروسی را مشخص کنید. نوع لباس عروس را باید بر اساس فصل و مکان برگزاری عروسی انتخاب کنید. اگر عروسی در باغ و محیط باز برگزار می شود، لباس عروسی باید دارای زرق و برق بسیار باشد تا در آن فضا جلوه کند. برای عروسی در سالن های عروسی در فصل زمستان لباس های ساتن گزینه مناسب است. بهتر است حدود یک ماه قبل از برگزاری مراسم برای خرید و یا کرایه لباس عروس اقدام کنید.

 

 

نکات مهم برای دوخت لباس عروس مناسب

برای دوخت لباس عروس باید پارچه یا تور مورد نظر خود را به مزون های لباس عروس و خیاطی های مخصوص دوخت لباس عروس تحویل دهید. بیشتر مزون های لباس عروس دارای پارچه ها و تورهای مناسب برای دوخت لباس عروس می باشند و این گونه دردسرهای گشتن و خرید پارچه را دیگر عروس خانم ندارد. برخی از نکات مهم برای دوخت لباس عروس مناسب در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز عبارت است از:

 • قبل از اقدام برای خرید پارچه و انتخاب خیاط با یک طراح لباس عروس مشورت کنید تا ببینید چه مدل و فرم لباس عروس برای اندام و قد شما مناسب است.
 • لباس عروس را متناسب و هم اندازه اندام خود بدوزید.
 • قبل از تحویل پارچه به مزون و خیاط لباس عروس نمونه کارهای او را ببینید.
 • چند بار لباس عروس را پرو کنید تا اگر اشکالی در کار وجود دارد برطرف شود.
 • برای پرو لباس عروس یکی از نزدیکان و دوستان را با خود ببرید و از آن ها نیز نظر بخواهید.

 

نکات مهم برای انتخاب لباس عروس مناسب

یک لباس عروس مناسب لباسی است که کاملاً اندازه عروس خانم باشد، با رنگ پوست و اندام او مطابقت داشته باشد و عروس در این لباس راحت باشد. راحتی در لباس عروس اهمیت زیادی دارد، چرا که عروس قصد پوشیدن این لباس را برای کل یک روز و چه بسا تا حوالی صبح دارد و اگر در این لباس راحت نباشد، بهترین لحظه های زندگیش را با ناراحتی سپری می کند. از دیگر نکات مهم برای انتخاب یک لباس عروس مناسب و مطلوب در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز در بهترین مزون های لباس عروس در شیراز موارد زیر را می توان نام برد:

 • دنباله های لباس عروس اندام عروس را کشیده تر نشان می دهد.
 • لباس عروس مات با پارچه حریر روی آن عروس را لاغرتر و زیباتر نشان می دهد.
 • بندهای ضربدری پشت لباس عروس هم نمای زیبایی به پشت لباس می دهد و هم اندازه لباس را بر اساس اندام عروس تنگ یا گشاد می کند.
 • عروس با شانه های پهن باید از لباس بندی باریک و عمودی روی شانه استفاده کند تا پهنی شانه هایش کمتر دیده شود.
 • عروس هایی که دارای اضافه وزن در شکم یا پهلو می باشند، لباس های عروس فنرکشی شده بهترین گزینه برای آن ها است چون این لباس ها مانند گن عمل می کنند.
 • عروس های درشت و چاق بهتر است دامن لباس شان ساده و بدون چین باشد.
 • عروس های لاغر و باریک بهتر است دامن لباس شان چین دار و پفی باشد.
 • پارچه های گیپور و سنگ کاری شده لباس عروس را شکیل تر و پرجلوه می کند.
 • تورهای بلند و طبقه طبقه برای عروس های قدبلند مناسب است.
 • تورهای کوتاه و ساده برای عروس های قدکوتاه مناسب است.
 • برای عروسی در فصل زمستان به همراه لباس عروس شنل و یا کت از جنس لباس عروس نیز سفارش دهید.
در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.