لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز در سال 1400

0

در آخرین پژوهش های علمی مشخص شد که انسان در حدود 80% از آنچه را که می بیند و در حدود 20% از آنچه را می خواند در ذهن خود ماندگار می کند. انسان ها ذاتاً علاقمند به زیبایی هستند و یکی از قوی ترین ارکان های حسی با دیدن متأثر می شود. عکس ها خیلی زود احساسات ما را درگیر می کنند.

بسیاری از مشاغل به طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به عکس ها و تصاویر می باشند. اگر کمی به اطراف یک خیابان نگاه کنید، بنرها و تصاویر بزرگ و کوچکی را می بینید که سعی دارند محصولی را به شما معرفی کنند. در واقع قبل از خرید آن کالا ذهن شما با دیدن آن تصویر درگیر می شود.

این هنر عکاس و ابزارهای لازم برای به تصویر درآوردن چنین شرایطی است که بیننده را تحت تأثیر قرار می دهد. اما لازمه ثبت یک لحظه به یادماندنی و زیبا فراهم کردن اسباب و وسایل آن است که شامل دوربین عکاسی مناسب می باشد.

اما برای خرید دوربین عکاسی مناسب باید به چه نکاتی توجه کرد؟ لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز کدام است؟ ویژگی بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز چیست؟ و لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز کدام است؟

مشاوران و کارشناسان تولید محتوای موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر این مقاله کامل را به منظور آشنایی با بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز تهیه کرده اند. علاوه بر این لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز را نیز ارائه کرده اند. با ما همراه باشید.

 

چگونه بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز را پیدا کنیم؟

به منظور یافتن بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می توانید از چند روش اقدام کنید. یکی از این روش ها جستجوی ساده اینترنتی می باشد. برخی از بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز دارای وب سایت های فعال می باشند که از طریق مراجعه به این وب سایت ها می توانید اطلاعات کاملی از دوربین های موجود در این فروشگاه و شرایط فروش را دریافت کنید.

 • اما بهترین روش برای یافتن لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز مراجعه به لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز ارائه شده در این مقاله می باشد.
لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز
لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز

هدف از خرید دوربین از بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

قبل از خرید دوربین عکاسی باید به این نکته توجه کرد که این دوربین را برای چه هدف و منظوری لازم دارید. اگر نیاز به یک دوربین برای عکس و فیلم های خانوادگی دارید که دوربین های کامپکت مانند دوربین Powershot SX740 گزینه مناسبی است.

اما اگر نیازمند یک دوربین حرفه ای برای عکاسی حرفه ای می باشید، باید به سراغ دوربین های DSLR یا دوربین های بدون آینه بروید. از جمله دوربین های بدون آینه می توان به دوربین های Cannon و Nikon اشاره کرد.

 • در فروشگاه های عکاسی در شیراز در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز در این مقاله دوربین های حرفه ای و ساده با مارک های روز دنیا موجود می باشد.

 

بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز و موارد مهم برای خرید دوربین

برای خریداری دوربین از فروشگاه های عکاسی در شیراز در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز باید به موارد مهمی توجه کرد که در ادامه به ارائه آن ها می پردازیم:

 • قیمت دوربین: بودجه مهم ترین موضوع در خرید دوربین عکاسی است. علاوه بر هزینه دوربین عکاسی، هزینه لوازم عکاسی مانند لنز، فیلتر، کیف دوربین، کارت حافظه و سه پایه را نیز باید در نظر گرفت.
 • اندازه سنسور: از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت دوربین اندازه و ابعاد سنسور می باشد. هر چه سنسور بزرگتر باشد، کیفیت تصاویر بهتر و البته قیمت دوربین نیز بیشتر می شود.
 • صفحه نمایش: برای گرفتن عکس با دوربین دارا بودن صفحه نمایش بزرگ و چرخان چندان اهمیتی ندارد اما اگر قصد فیلمبرداری با دوربین را دارید، وجود صفحه نمایش چرخشی و بزرگ ارجحیت دارد.
 • انعطاف پذیری: دوربین های انعطاف پذیر که می توان با استفاده از لنزهای حرفه ای آن ها را ارتقا داد و در طیف گسترده ای از موقعیت ها بتوان با آن عکس و فیلم گرفت، مناسب تر است.
 • مگاپیکسل: هر چه مگاپیکسل دوربین بالاتر باشد، جزئیات تصویر را با کیفیت بهتری نمایش می دهد. برای گرفتن عکس های حرفه ای و باکیفیت به عدد مگاپیکسل MP دوربین توجه کنید.
 • فریم بر ثانیه: دوربین های عکاسی با قابلیت فریم بر ثانیه امکان عکاسی دقیق از اشیا در حال حرکت را فراهم می کنند. هر چه اعداد فریم بر ثانیه در دوربین بیشتر باشد، عکس از سوژه های متحرک باکیفیت تر خواهد بود.
 • لنز کیت: خرید دوربین با لنزهای کیت به نوعی صرفه جویی در بودجه می باشد. لنزهای کیت به همراه دوربین به فروش می روند.

 

بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز و دوربین DSRL

دوربین های DSRL یا digital Single Lens Reflex به دوربین های بدون آینه گفته می شود. این دوربین ها نوری را که از طریق دهانه لنز وارد دوربین می شود از طریق منشور و آینه های موجود در بدنه دوربین به سمت منظره یاب هدایت و تصویر را ثبت می کند. لنز دوربین های بدون آینه از دوربین جدا است و برای عکاسی های مختلف می توان از لنزهای مخصوص استفاده کرد.

 • دوربین های DSRL در مقایسه با دوربین های کامپکت ساده تر، سبک تر و کوچکتر می باشند.
 • در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می توانید انواع دوربین های DSRL را خریداری کنید.

 

بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز و قیمت بالای دوربین های DSRL

به طور کلی عوامل زیادی بر قیمت دوربین های DSRL تاثیر می گذارد. یکی از مهم ترین فاکتورها اندازه و بعد سنسور دوربین است. هر چه سنسور دوربین بزرگتر باشد، کیفیت عکس بالاتر می رود و بر این اساس قیمت دوربین هم افزایش می یابد. دوربین های DSRL به دلیل ارائه طیف گسترده ای از لنزهای دوربین از بهترین دوربین های حرفه ای محسوب می شوند.

 • دوربین های DSRL و CSC در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز دارای قیمت های مناسب می باشند.
لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز
لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز

بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز و پرکاربردترین دوربین های عکاسی

در حال حاضر دوربین های موبایل از پرکاربردترین دوربین های عکاسی در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز محسوب می شوند. امکان حمل راحت و آسان، امکان عکاسی در هر لحظه و هر مکان و عکاسی بدون زحمت از مهم ترین مزیت های کار با دوربین های موبایل می باشد.

 • جالب اینجاست که برخی ادعا می کنند که دوربین های موبایل موجب شده است تا دوباره عاشق عکاسی شوند و برای ارتقاء این مهارت به عکاسی با دوربین های عکاسی پرداخته اند.
 • به اشتراک گذاری عکس ها در همان لحظه گرفتن عکس در صفحه های مجازی یکی از مزیت های مهم استفاده از دوربین های موبایل است.
 • در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز دوربین هایی را خواهید دید که به راحتی دوربین موبایل عکس می گیرند و به اشتراک می گذارند.

 

بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز و معایب دوربین های موبایل

سادگی و سهولت کار با دوربین های موبایل معایب آن را از نظر دور کرده است. از مهم ترین معایب دوربین های موبایل می توان به کیفیت پایین آن ها اشاره کرد. دوربین های عکاسی دارای سنسورهای بزرگتر، لنزها و فوکوس اتوماتیک بهتر و کنترل بالاتر می باشند. در حالی که دوربین های موبایل فاقد این امکانات می باشند.

 • از دیگر معایب مهم دوربین های موبایل می توان به ثابت بودن لنز آن ها اشاره کرد که بدون کاهش کیفیت عکس نمی توان بزرگنمایی کرد و از آن عکس گرفت.
 • گرچه دوربین موبایل برای ثبت خاطرات روزمره، تمرین مهارت های عکاسی و عکس فوری مناسب است، اما فاقد کنترل خلاقانه برای ثبت زیباترین لحظه ها می باشد.
 • وجود سنسورهای کوچک و فاصله کانونی ثابت به عنوان یک محدودیت در کارکرد دوربین های موبایل می باشد.

 

مناسب ترین دوربین عکاسی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

مناسب ترین دوربین عکاسی برای هر فرد بر اساس هدف از عکاسی مشخص می شود. اگر قصد عکاسی عمومی و روزمره را دارید و می خواهید دوربین بهتری در مقایسه با دوربین موبایل داشته باشید، دوربین های اتوماتیک کامپکت بهترین گزینه برای شما است. دوربین های اتوماتیک کامپکت با کارکرد ساده، راحت و با وزن کم و اندازه کوچک را می توان همه جا همراه خود برد و عکاسی کرد.

 • دوربین های بریج یا شبه SLR برای افرادی است که گرچه قصد عکاسی کمی جدی تر را دارند اما نمی خواهند از لنزهای مختلف استفاده کنند.
 • دوربین های DSLR بدون آینه با اینکه دارای قیمت های بالایی می باشند، اما برای عکاسی حرفه ای و کاری گزینه مناسبی می باشند.
 • در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می توانید مناسب ترین دوربین های عکاسی را بر اساس هدف از عکاسی خریداری کنید.

 

بهترین برندهای دوربین عکاسی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

بهترین برند دوربین عکاسی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز بر اساس کاربری آن تعیین می شود. مثلاً اگر قابلیت های حرفه ای فیلمبرداری مد نظر شما باشد، برند کانن Cannon بهتر است. اگر فوکوس سریع و دقیق دوربین برای شما مهم باشد، برند سونی Sony گزینه بهتر است. اگر رزولوشن بالا مد نظر باشد، برند پاناسونیک Panasonic ارجحیت دارد. در واقع یک برند را نمی توان از همه لحاظ از دیگر برندها برتر دانست. در این بخش از مقاله به ارائه بهترین برندهای دوربین عکاسی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می پردازیم:

 • دوربین های عکاسی برند کانن Cannon

برند کانن به عنوان غول دنیای تجهیزات تصویربرداری و فیلمبرداری محسوب می شود. از مشخصه های این برند می توان به باکیفیت بودن محصولات، متنوع و گسترده بودن طیف محصولات و تولید حسگرهای دوربین اشاره کرد.

 • دوربین های عکاسی برند نیکون Nikon

برند نیکون به عنوان گزینه برتر همواره در کنار برند کانن خودنمایی کرده است. دوربین های برند نیکون دارای لنزهای بسیار قوی و باکیفیت می باشند.

 • دوربین های عکاسی برند سونی Sony

برند سونی از شاخص ترین برندهای دوربین عکاسی و فیلمبرداری محسوب می شود. سونی بزرگ ترین تولیدکننده حسگر دوربین محسوب می شود و حسگرهای بسیاری از برندهای رقیب خود را نیز تامین می کند. دارا بودن حسگرهای قوی و فوکوس خودکار و دقیق از مهم ترین ویژگی های دوربین های سونی است.

 • دوربین های عکاسی برند فوجی فیلم Fuji Film

برند فوجی فیلم از قدیمی ترین برندهای دوربین عکاسی می باشد. تولید تصاویر با رنگ های زیبا و درخشان و همچنین بالا بودن کیفیت پردازش رنگ دوربین های برند فوجی فیلم از ویژگی های منحصربه فرد آن می باشد.

 • دوربین های عکاسی برند پاناسونیک Panasonic

برند پاناسونیک از برندهای بزرگ و قدیمی دنیای عکاسی و فیلمبرداری است. همکاری برند پاناسونیک با برند المپوس این برند را به یکی از بزرگ ترین پلتفرم های دنیای دوربین عکاسی تبدیل کرد.

 • دوربین های عکاسی برند المپوس Olympus

برند المپوس تا همین اواخر پس از کانن و نیکون به عنوان سومین برند بزرگ در حوزه دوربین های عکاسی محسوب می شد، اما در پی افت و خیزهای بازار صنعت عکاسی این برند بخش تجهیزات عکاسی خود را به شرکت JIP ژاپن فروخت و از صنعت تولید دوربین عکاسی بیرون رفت.

 • دوربین های عکاسی برند لایکا Leica

برند شرکت آلمانی لایکا با دوربین های کلاسیک بسیار گران قیمت شناخته می شود. برند پاناسونیک و سیگما مانت L این برند را برای استفاده در دوربین های خود انتخاب می کنند.

لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز
لیست بهترین فروشگاه های لوازم عکاسی در شیراز

دوربین های متفاوت در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز انواع دیگری از دوربین ها موجود است که بیشتر جنبه سرگرمی و تفریح دارند. برخی از دوربین های متفاوت موجود در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز عبارت است از:

 • دوربین های فانتزی چاپ سریع
 • دوربین های ورزشی
 • دوربین های 360 درجه

 

دوربین های فانتزی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

دوربین های فانتزی یا دوربین های چاپ سریع از نسل دوربین های قدیمی هستند که بلافاصله پس از فشار بر شاتر دوربین یک قطعه عکس از داخل آن بیرون می آمد و چند لحظه بعد می توانستید عکس روی آن را ببینید. این دوربین های جذاب را می توانید از بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز تهیه کنید.

 

دوربین های ورزشی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

دوربین های ورزشی برای ثبت تصاویر متحرک فعالیت های ورزشی مناسب می باشند. این دوربین ها با توجه به اندازه کوچک و مقاومت در برابر ضربه و نفوذ آب بهترین گزینه برای عکاسی از اشیاء متحرک می باشد. قابلیت اتصال به مکان های مختلف و استفاده از یک لنز زاویه باز از مهم ترین مزیت های دوربین های ورزشی است. بهترین مارک دوربین های ورزشی مارک گوپرو می باشد که البته در حال رقیبان سرسختی نیز در بازار برای این برند وجود دارد.

 • در لیست بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز دوربین های ورزشی با کیفیت عالی از برندهای برنر را می توانید تهیه کنید.

پیشنهاد میکنم مطلب بهترین فروشگاه های دوربین مدار بسته در شیراز را نیز مطالعه کنید.

دوربین های 360 درجه در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز

دوربین های 360 درجه از نوین ترین دوربین های عکاسی به شمار می آیند. دوربین های 360 درجه با دارا بودن دو لنز در دو طرف دوربین همه فضای اطراف دوربین را پوشش می دهند. تصاویر دوربین های 360 درجه را می توان به کمک یک هدست VR و روی یک گوشی هوشمند مشاهده کرد.

 • در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز دوربین های 360 درجه از برندهای معتبر و جهانی موجود می باشد.

 

مهم ترین نکات در عکاسی با دوربین های عکاسی

برای عکاسی حتما نیاز به دوربین های 50 مگاپیکسل ندارید، با دوربین های قدیمی و یا دوربین های کمتر از 4 مگاپیکسل هم می توان عکس های واضح و خوب گرفت. برای گرفتن عکس های باکیفیت رعایت موارد زیر الزامی است:

 • برای ثبات و اطمینان از تطابق در عکس ها از سه پایه دوربین استفاده کنید. سه پایه های دوربین در دو نوع سنتی قابل تنظیم و سه پایه انعطاف پذیر و کوتاه می باشد. ارتفاع سه پایه انعطاف پذیر تا حدود 30 سانتی متر و ارتفاع سه پایه سنتی تا بالاتر از 150 سانتی متر می رسد.
 • اهمیت نورپردازی در عکاسی بسیار زیاد است. دو منبع نوری نور طبیعی خورشید و نور مصنوعی برای عکاسی در فضاهای باز و نور شمع، آتش و لامپ در جاهای تاریک می باشد.
 • از کم و زیاد کردن نور برای تنظیم سایه ها و برجسته نشان دادن تصویر استفاده کنید.
 • برای گرفتن یک عکس بی نقص تا می توانید از زاویه های مختلف عکس بگیرید.

 

 

سبک های عکاسی با دوربین های عکاسی

قبل از خرید دوربین عکاسی از بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز باید سبک و ژانر عکاسی خود را مشخص کنید. هر سبک عکاسی نیازمند تجهیزات فنی متفاوت و مشخصه های گوناگون است. مثلاً با دوربین عکاسی منظره نمی توانید صحنه های ورزشی را ثبت کنید. در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می توانید انواع دوربین های مخصوص سبک های مختلف عکاسی را پیدا کنید. در این بخش از مقاله به نیازهای لازم برای هر دوربین عکاسی بر اساس سبک عکاسی می پردازیم:

 • دوربین سبک عکاسی منظره

 1. مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
 2. دارای رزولوشن بالای حسگر
 3. دارای عملکرد عالی در شرایط تاریکی و کم نوری
 4. دارای گستره دینامیکی عالی
 • دوربین سبک عکاسی خانوادگی

 1. دارای کاربری ساده و راحت
 2. دارای اندازه کوچک
 3. قابلیت حمل راحت
 4. دارای سرعت عمل زیاد
 • دوربین سبک عکاسی ورزشی

 1. دارای سرعت عکاسی بسیار بالا
 2. دارای حافظه بافر حجیم
 3. دارای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف
 4. دارای لرزش گیر داخلی عالی
 5. قابلیت فوکوس خودکار سریع و دقیق
 • دوربین سبک عکاسی خیابانی

 1. دارای اندازه و ابعاد کوچک
 2. دارای عملکرد خوب در شرایط نوری تاریک
 3. قابلیت حمل راحت
 4. مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
 • دوربین سبک عکاسی پرتره

 1. دارای عملکرد عالی در شرایط نوری تاریک
 2. دارای رزولوشن بالای حسگر
 3. فوکوس خودکار خوب
 • دوربین سبک عکاسی رویداد

 1. دارای سرعت زیاد دوربین در ثبت تصاویر
 2. دارای عملکرد عالی در شرایط نوری تاریک
 3. فوکوس خودکار دقیق و سریع
 • دوربین سبک عکاسی فیلمبرداری

 1. دارای لرزش گیر داخلی قوی
 2. دارای ابزارهای نرم افزاری کمکی فیلمبرداری
 3. دارای فرمت های مختلف فیلمبرداری
 4. پشتیبانی از رزولوشن
 5. فوکوس خودکار عالی

 

 

لوازم جانبی دوربین عکاسی چه لوازمی است؟

برای خرید یک دوربین عکاسی باید هزینه های مربوط به لوازم جانبی آن را نیز در نظر گرفت که برخی از آن ها برای کارکرد دوربین الزامی است. بر این اساس در این بخش از مقاله به لوازم جانبی ضروری برای خرید یک دوربین عکاسی در بهترین فروشگاه های عکاسی در شیراز می پردازیم:

 • کیف تجهیزات عکاسی و دوربین عکاسی با حمل آسان، دسترسی راحت و سبک
 • کارت حافظه با حجم کافی، کیفیت و برند عالی
 • سه پایه
 • ضبط کننده صدا
 • فیلتر لنز
 • فلش اکسترنال
 • باتری اضافه
 • لنزهای قوی

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.