لیست بهترین فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز در سال 1400

0

تصور کنید به یک خانه جدید نقل مکان کرده اید. پس از جا دادن همه وسایل و مبلمان حتماً فضاهای خالی بسیاری وجود دارد که باید پر شود. معمولاً برای پر کردن این فضاهای خالی خانه از لوازم دکوری استفاده می کنیم. دکور در اصطلاح به اسباب و اشیاء و حتی لوازم تزئینی و آرایشی نمایش نامه و تئاتر و سینما اطلاق می شود. در میان عامه مردم منظور از لوازم دکوری وسایلی است که برای دکور و چگونگی دکوراسیون خانه و منزل استفاده می شود. از لوازم دکوری نه تنها برای تزئین خانه بلکه برای هدیه دادن نیز استفاده می شود.

اما بهترین لوازم دکوری را در شیراز از کجا تهیه کنیم؟ بهترین فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز کجاست؟ ویژگی های یک فروشگاه دکوری مناسب کدام است؟ لیست فروشگاه های دکوری در شیراز کدام است؟

مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با تهیه این مقاله به پرسش های مطرح شده پاسخ داده اند. علاوه بر این لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز را ارائه کرده اند. با ما همراه باشید.

تاریخچه استفاده از لوازم دکوری در فروشگاه های لوازم دکوری

انسان ها از دیرباز علاقه فراوانی به اشیاء براق و جلوه گر داشتند و با ابزارهای ابتدایی لوازم و ظروف دکوری را طراحی و تولید کرده اند. رومیان در طراحی و دکوراتیو بسیار ماهر و استاد بودند. در حال حاضر نیز رومیان در مورد طراحی کلاسیک از برترین طراحان جهان محسوب می شود. در واقع رومیان از زمان های باستان علاقه زیادی به اشیاء زیبا و هنری داشتند و این علاقه هنوز هم به قوت خود پا برجا است. بسیاری از ظروف عرضه شده در فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز با طرح های قدیمی و عتیقه می باشند.

 

فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز
فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

لوازم دکوری چیست؟

لوازم دکوری مجموعه وسایلی است که با آن ها می توان فضاهای خالی هر خانه یا ساختمان یا فضای آپارتمان را تزئین کرد. نقاشی های زیبا، ظرف و ظروف کریستال، گلدان های مصنوعی و طبیعی و مجسمه های عتیقه از جمله لوازم دکوری می باشد که فضای خانه را گرم و دوست داشتنی می کند. در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز انواع و اقسام لوازم های دکوری عرضه می شود.

 • لوازم دکوری نه تنها به خانه و محل زندگی شما جلوه خاصی می دهند، بلکه کمک می کنند تا خانه از یک محیط یکنواخت و خسته کننده خارج شود.
 • لوازم دکوری که معمولاً هیچ کاربردی در خانه به جز تزئین ندارند، معرف سلیقه صاحب خانه هستند.
 • لوازم دکوری لوازم قابل حمل و در اندازه های کوچک تا بزرگ هستند که کمک می کنند تا فضای دلنشین و گرمی در خانه ایجاد کنند.

 

انواع لوازم دکوری در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

لوازم دکوری مختلفی در فروشگاه های لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز وجود دارد. از انواع لوازم دکوری موجود در این فروشگاه های لوکس موارد زیر را می توان نام برد:

 • گلدان های تزئینی
 • ظروف کریستال
 • سینی ها و بشقاب های عتیقه
 • شکلات خوری و سینی های کریستال
 • تابلو فرش های دستبافت و ماشینی
 • آثار هنری و دستی
 • آینه های تزئینی
 • مجسمه های تزئینی
 • آباژورهای رومیزی
 • جاشمعی های فانتزی
 • ساعت های دیواری و ایستاده
 • پاف های جلوی مبل

 

برای خرید و استفاده از لوازم دکوری توجه به چه نکاتی ضروری است؟

به منظور خرید لوازم دکوری خانه توجه به این موضوع اهمیت دارد که نحوه چیدمان وسایل دیگر را نیز در نظر بگیرید و بر اساس وسایل و مبلمان منزل اقدام به خرید و تهیه لوازم دکوری کنید. برای خرید لوازم دکوری خاص به لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز در این مقاله مراجعه کنید. برای خرید و استفاده از  لوازم دکوری خانه توجه به نکات زیر ضروری است:

 • استفاده از رنگ های متضاد برای لوازم دکوری خانه می تواند جلوه بهتری به خانه دهد و در کل استفاده از وسایل دکوری در زمینه متضاد آن لوازم دکوری را برجسته تر جلوه گر می کند.
 • استفاده از لوازم دکوری که تا حدودی به هم شباهت دارند، زیبایی خاصی به خانه می دهد.
 • استفاده از لوازم دکوری مانند کتاب، عکس و یا ظروف کریستال در یک قفسه یا دکور جداگانه جلوه زیباتری دارد.
 • استفاده از لوازم دکوری با ارتفاع مختلف و رنگ های متفاوت کمک می کند که ترکیب چیدمان خانه متفاوت به نظر برسد.

 

ویژگی های یک فروشگاه لوازم دکوری در شیراز چیست؟

یک فروشگاه لوازم دکوری باید دارای مشخصاتی باشد که در نگاه اول مشتری را به خود جذب کند. از مهم ترین ویژگی های یک فروشگاه لوازم دکوری در سطح عالی در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز موارد زیر را می توان نام برد:

 • ویترین جذاب و وسوسه کننده
 • دکوراسیون و چیدمان اصولی
 • استفاده از دیوار قدرت
 • در دسترس بودن لوازم دکوری
 • خرید آنلاین و مجازی

 

ویترین جذاب و وسوسه کننده فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

ویترین خارجی ترین جلوه یک فروشگاه می باشد که در نگاه اول مشتریان را به خود جذب می کند. عبور از یک ویترین فروشگاه معمولی در حدود 8 ثانیه طول می کشد. ویترین های خاص و با وسایل و لوازم دکوری لوکس موجب می شود این 8 ثانیه به 8 دقیقه و بیشتر و در نهایت وارد شدن به فروشگاه بیانجامد.

استفاده از سیستم های روشنایی برای انعکاس درخشندگی ظروف کریستال و لوازم دکوری، استفاده از لوازم دکوری خاص و همچنین به کارگیری طراحی های منحصر به فرد کمک می کند تا اولین جلوه یک فروشگاه لوازم دکوری جذاب به نظر برسد. فروشگاه های موجود در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز از این اصول در طراحی ویترین خارجی خود استفاده کرده اند.

 

دکوراسیون و چیدمان اصولی فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

مهم ترین بخش طراحی دکوراسیون داخلی همان چیدمان لوازم دکوری است. بر اساس تحقیقات معتبر در حدود 90% از مشتری ها به هنگام ورود به فروشگاه به سمت راست می چرخند و در واقع مسیر خود را به سمت راست ادامه می دهند. بر این اساس جا دادن لوازم دکوری شیک و لوکس در سمت راست فروشگاه ایده بسیار درستی است.

در واقع برای چیدمان فروشگاه لوازم دکوری و یا هر فروشگاه دیگر باید از تکنیک های روانشناسی بهره برد. فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز از این تکنیک های کاربردی استفاده کرده اند.

 • فروشگاه های لوازم دکوری برتر دارای پیچ و خم هایی هستند تا مشتری ها به ناچار در آن قسمت ها مکث کند و بیشتر به خرید آن لوازم دکوری فکر کند.
 • همه افراد با دیدن آینه های قدی و بزرگ خودشان را در آن نگاه می کنند. قرار دادن لوازم دکوری کمتر مورد تقاضا در زیر آینه ها موجب می شود تا با نگاه در آینه آن کالا را هم نیز بررسی کند.
 • استفاده از سیستم های روشنایی و نورپردازی خلاقانه در جلوه گری لوازم دکوری و جذب مشتریان نقش مهمی دارد.

 

استفاده از دیوار قدرت در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

اصطلاح “دیوار قدرت” به اولین دیواری اطلاق می شود که مشتری با ورود به فروشگاه با آن روبه رو می شود. دیوار قدرت معمولاً نشان دهنده برترین و خاص ترین محصولات و لوازم فروشگاه است. فروشگاه های لوازم دکوری برتر در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز از این دیوار برای معرفی لوگوی فروشگاه و ارائه لوازم دکوری لوکس استفاده می کنند. پیشنهاد می‌کنیم مطلب تولید و فروش پاف در شیراز را مطالعه کنید.

 

در دسترس بودن لوازم دکوری در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

بیشتر فروشگاه های لوازم دکوری و ظروف کریستال برچسب هایی را بر روی لوازم چسبانده اند با این مضامین: “شکستنی است!”، “لطفاً دست نزنید!”، ” از برداشتن لوازم خودداری کنید!” و این قبیل عبارات. اما تا وقتی مشتری نتواند لوازم دکوری و ظروف کریستال را لمس کند، تا این کالاها در دسترس او نباشد و نتواند آن طور که می خواهد همه زوایای کالا را بررسی کند، برای خرید اقدام نمی کند.

در واقع اگر قرار باشد مشتری بدون لمس اشیاء و لوازم دکوری فقط به آن ها نگاه کند که بهتر است به موزه برود. دسترسی به لوازم دکوری و بررسی دقیق وسایل ظریف و شکننده از مهم ترین ویژگی های یک فروشگاه لوازم دکوری برتر است.

فروشگاه های لوازم دکوری برتر در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز به این جنبه مهم توجه بسیار کرده اند که تاثیر مانع شونده بر مشتری نداشته باشد.

 

امکان خرید آنلاین از فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

امکان خرید آنلاین و مجازی یکی از مهم ترین ویژگی های یک لوازم دکوری برتر در این دوران کرونا می باشد. با همه گیری بحران کرونا و قرنطینه و عدم حضور شهروندان در فروشگاه ها بسیاری از فروشگاه ها امکان خرید آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده اند. فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز دارای وب سایت های فعال فروش آنلاین لوازم دکوری می باشند. دارا بودن وب سایت اختصاصی و همچنین صفحات مجازی مانند اینستاگرام در این دوران قرنطینه برای یک فروشگاه لوازم دکوری اهمیت زیادی دارد.

فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز
فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

توصیه های مهم در مورد لوازم دکوری و تزئینی در خانه

برای دکوراسیون و تزئین خانه با لوازم دکوری به کیفیت لوازم دکوری و تزئینی اهمیت زیادی دهید. اگر یک نقاشی کوچک ارزشمند و خاص را تهیه کنید بهتر از جای دادن چند کاسه و ظرف بزرگ و بی ارزش است. در واقع کیفیت لوازم دکوری بهتر از کمیت و تعداد این وسایل در خانه می باشد.

 • توصیه دیگر در مورد لوازم دکوری رعایت اصل “نسبت و تناسب” در جای دادن و دکوراسیون خانه است. مثلاً بر روی دیوارهای بزرگ و خالی از لوازم دکوری کوچک استفاده نکنید. یا اگر فضای خانه کوچک و کم جا است از لوازم دکوری بزرگ و حجیم استفاده نکنیم. البته برای خانه های بزرگ استفاده از لوازم دکوری بزرگ فضای خالی خانه را کمتر نشان می دهد.
 • توصیه بعدی در مورد استفاده از رنگ های مکمل و تک رنگ و ساده برای چیدمان خانه می باشد.
 • لوازم دکوری مانند فرش، کوسن و ملحفه های ساده برای مبلمان می تواند دکوراسیون و چیدمان خانه را متعادل و جلوه گر کند.
 • گاهی انتخاب وسایل دکوری با بافت و طرح های مختلف و شلوغ می تواند فضای ساده و تک رنگ خانه را گرم کنند و حس و حال خوبی به ساکنان خانه بدهند.

 

متداول ترین لوازم فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

از متداول ترین لوازم دکوری مورد استفاده در بیشتر منازل ما ایرانی ها می توان به ظروف کریستال، جاشمعی، کنسول و آینه، آباژور، ساعت های ایستاده، گلدان های طبیعی و مصنوعی و لوازم ویترین های چوبی اشاره کرد. در ادامه به بررسی دقیق تر برخی از متداول ترین لوازم دکوری عرضه شده در فروشگاه های لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز می پردازیم.

 

جاشمعی در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

از گذشته های دور از شمع ها نه تنها برای ایجاد روشنایی و نور بلکه برای ایجاد فضایی رمانتیک و شاعرانه استفاده می شد. امروزه نیز با قرار دادن چند شمع در جاشمعی های زیبا می توانید فضای خانه را آرامش بخش کنید.

 • جاشمعی های کریستال و برنز دارای ارزش مادی بسیاری هستند و برای قرار دادن بر روی کنسول و آینه، میز ناهارخوری و داخل ویترین مناسب می باشند.
 • جاشمعی های سنگ نمک به دلیل خواص بی نظیر سنگ نمک در دفع انرژی های منفی و آرامش روحی و روانی دارای اهمیت بسیاری می باشند.
 • جاشمعی های برنز و نقره مورد استفاده در سفره عقد و یا سفره هفت سین زیبایی خاصی به مبلمان و دکوراسیون می دهند
 • فروشگاه های لوازم دکوری برتر در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز دارای جاشمعی های زیبا و خاص و مناسب با هر توان مالی می باشند.

 

شلف های دیواری در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

شلف یا قفسه های دیواری از جمله لوازم دکوری می باشند و در دکوراسیون و طراحی فضای داخلی خانه نقش مهمی دارند. اگر قصد دارید دیوارهای خانه خود را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید و در این راستا علاقه ای به آویزان کردن تابلوهای نقاشی ندارید، شلف دیواری گزینه بسیار مناسبی است.

 • آویزان کردن شلف های دیواری بر اساس علم و اصول فنگ شویی موجب می شود تا حس و حال خوب و انرژی مثبت در همه خانه جریان یابد.
 • شلف های دیواری در طرح ها و اندازه ها و مدل های گوناگون در فروشگاه های موجود در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز عرضه می شود.
 • از جنبه های مثبت و مزایای کاربرد شلف های دیواری استفاده از این شلف ها در اتاق کودک برای جای دادن عروسک ها و اسباب بازی ها و یا حتی استفاده در سرویس های بهداشتی برای جای دادن وسایل شست و شو می باشد.

 

گل ها و درختچه ها در فروشگاه لوازم دکوری در شیراز

گل ها و گیاهان به خانه ها حس و حال خوبی می دهند، اگر برای رشد گیاهان فاکتورهای لازم مانند نور و فضای وسیع در خانه در اختیار ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی در فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز استفاده کنید. بسیاری از این فروشگاه ها علاوه بر لوازم دکوری و کریستال گل ها و گیاهان مصنوعی را نیز عرضه می کنند.

وجود گلدان های کوچک سبز و زیبا روی کانتر میز آشپزخانه، اوپن، میز ناهارخوری، سرویس بهداشتی و حمام جلوه دیگری به خانه می دهد.

 

آثار هنری خاص در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

برخی از افراد خانه های خود را بیشتر شبیه یک موزه تزئین و دکوراسیون می کنند. گرچه وجود یکی دو اثر هنری مانند تابلوهای نقاشی، تابلو فرش و یا ظروف عتیقه و ارزشمند جلوه لوکس و پرطمطراقی به خانه می دهد، اما فضای خانه را می توان با یک طرح خلاقانه یا قفسه های زیبا از جنس چوب یا فلز خوش رنگ نیز تزئین کرد.

 • برخی اوقات تابلو فرش ماشینی و یا ظروف کریستال ارزان قیمت نیز می توانند حال و هوای خانه را تغییر دهند.
 • مهم گران و لوکس بودن لوازم نیست، مهم تاثیری است که بر حال و هوای خانه و ساکنان خانه دارد.
 • فروشگاه های لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز آثار هنری خاص و ارزشمند را برای فروش به مشتریان ارائه می دهند.

 

ظروف کریستال در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

ظروف کریستال به عنوان کالاهایی دو منظوره محسوب می شوند. از این ظروف زیبا و درخشان می توان هم برای دکور و تزئین خانه و هم برای پذیرایی از مهمان استفاده کرد. استفاده از ظروف کریستال اصل در یک ویترین زیبا و با نورپردازی مناسب و یا استفاده از این ظروف روی مبل نهارخوری جلوه لوکس و زیبایی به خانه می دهد. از ظروف کریستال می توان برای سفره عید، سفره شب یلدا و در جشن ها استفاده کرد.

بسیاری از فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز دارای ظروف کریستال و مجسمه های کریستالی برای تزئین ویترین ها و شلف های دیواری می باشند.

 

 

آینه ها در فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز

نقش آینه ها در بزرگتر نشان دادن فضای کوچک خانه ها و همچنین خطای دید بسیار مهم است. علاوه بر این تنظیم نور آینه ها می تواند بر زیبایی و گرمی خانه ها بیفزاید. بر اساس مدل خانه و دکوراسیون آن می توان آینه را بالای شومینه، گوشه سالن پذیرایی، بالای مبل های راحتی و روی دیوارهای نشیمن نصب کرد. با نصب آینه در گوشه های تاریک و کم نور خانه می توانید آن جا را پرنور و روشن کنید. فروشگاه های لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز آینه های دکوری زیبایی را عرضه می کنند.

 

 

موارد مهم در انتخاب بهترین لوازم دکوری در شیراز

برای انتخاب و خرید بهترین لوازم دکوری باید به تم رنگی خانه و چیدمان و دکوراسیون خانه توجه کرد. اگر سبک چیدمان خانه شما به سبک سنتی است، با سبک چیدمان مدرن و لوکس متفاوت است. علاوه بر سبک چیدمان و دکوراسیون خانه، سلیقه افراد در جا دادن وسایل تزئینی و رنگ و جنس مورد نظر اهمیت زیادی دارد. اگر چیدمان و مبلمان یک خانه به سبک سلطنتی است، نمی توان با خرید لوازم مینیمالیستی و ساده به جلوه آن اضافه کرد.

فروشندگان و متصدیان فروش در فروشگاه های لوازم دکوری در لیست فروشگاه های لوازم دکوری در شیراز مشتریان را راهنمایی می کنند تا بر اساس چیدمان و سبک مبلمان خانه خود لوازم دکوری را خریداری کنند.

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.