فروش کولر آبی در شیراز [لیست بهترین فروشندگان کولر آبی در شیراز]

0

فروش کولر آبی در شیراز

در فصل تابستان دمای هوا افزایش می یابد و تنها راه در امان ماندن از این افزایش دما، استفاده از کولر می باشد. کولر آبی یک وسیله پر مصرف در تابستان ها می باشد تا از تابستان های گرم، یک هوای مطبوع و خنک را به محیط کار یا زندگی خود آورد. کولر آبی ها در انواع مختلف تولید می شوند که ویژگی های آن ها متفاوت می باشد.

خرید کولر آبی نیاز به آن دارد که با ویژگی ها و خصوصیات آن به خوبی آشنا باشید تا بهترین آن انتخاب شود. فروشگاه های معتبری هستند که در زمینه فروش کولر آبی فعالیت دارند، با ما همراه باشید تا ضمن بررسی کامل کولر آبی یکی از بهترین فروشگاه های فروش کولر آبی در شیراز را به شما معرفی کنیم.

آشنایی با دستگاه سرمایشی کولر آبی در شیراز

یکی از دستگاه های سرمایشی که در اغلب نقاط کشور و در ماه های گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد، کولر آبی می باشد. کولرهای آبی دارای ساختار ساده ای می باشند که در چند نوع و توسط برندهای مختلفی تولید می گردند. در ساده ترین نوع این کولر ها از پوشال در سه طرف آن استفاده می شود که آب بر روی آن ها ریخته می شود و هوای خنک به محیط منتقل می شود.

البته نوع دیگری نیز وجود دارد که دارای همین نوع کارکرد با اندکی تفاوت می باشد. این سیستم سرمایشی را می توان در محیط های مختلف چون محیط های مسکونی، تجاری، صنعتی و … به کار برد که نشان از گستردگی استفاده آن دارد. کولر آبی را در قدرت ها و اندازه های مختلفی تولید می کنند تا متناسب با مساحت محیط یک انتخاب کاملا اقتصادی داشت.

فروش کولر آبی در شیراز توسط فروشگاه های معتبری انجام می شود که با تنوع در برندها می توانند مشتری را به سمت بهترین انتخاب سوق دهند.

فروش کولر آبی در شیراز
فروش کولر آبی در شیراز

معرفی انواع کولر آبی در شیراز

کولر آبی در انواع مختلفی تولید می شود تا قدرت انتخاب برای خریداران راحت تر باشد. انوع کولر آبی به نام کولر آبی معمولی، کولر آبی سلولزی، کولر آبی پرتابل یا متحرک و کولر آبی رومیزی وجود دارد که در ادامه به طور کامل آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم:

 1. کولر آبی پوشالی پشت بامی

این نوع کولر آبی پر استفاده ترین نوع می باشد که در مکان های مختلف قابلیت استفاده را داراست. این نوع کولر در فضای خارجی مانند پشت بام، تراس یا فضاهای باز چون حیاط نصب می شوند. با قرار گرفتن کولر در جای مناسب باد خنک از طریق کانال های مناسب کولر به درون فضاهای مسکونی، تجاری و … کشیده می شود.

پوشال های کولر توسط آب خیس می شوند و همین امر سبب می شود، بادی که به داخل مکیده می شود خنک و مطبوع باشد. اما در زمان استفاده از کولر ابی پوشالی لازم است که هر چند وقت یک بار پوشال های آن تعویض گردد.

معمولا جنس بدنه این نوع کولر که به عنوان قدیمی ترین مدل کولر آبی از آن یاد می شود، از ورق گالوانیزه است تا از هر گونه زنگ زدگی به دور باشد.

 1. کولر آبی سلولزی

این نوع کولر آبی نیز همچون کولر آبی پوشالی ثابت است و تنها به جای استفاده از پوشال های اطراف کولر، از پدهای سلولزی که کارایی بیشتری دارند، استفاده می شود. میزان خنک کنندگی این نوع کولر نسبت به کولرهای پوشالی بهتر است چراکه این پدهای سلولزی تراکم بهتری دارند و آب را بهتر جذب می کنند.

این موارد راندمان کولر را بالا می برد و در نتیجه دمای محیط را بیشتر کاهش می دهد. یکی دیگر از مزیت های کولر آبی سلولزی این است که مانند یک فیلتر عمل می کنند و هیچ ذره معلق یا باکتری ها را از بیرون به محیط منتقل نمی کند. در فروشگاه های فروش کولر آبی در شیراز می توانید این نوع کولر آبی را با بهترین کیفیت خریداری نمایید.

 1. کولر آبی پرتابل یا متحرک

یکی دیگر از انواع کولر های آبی، کولر آبی متحرک است که به راحتی می توان آن ها را جابجا کرد. این نوع از کولر آبی ها دارای مخزن آبی می شوند که می توان به صورت دستی آن ها را پر کرد و از هوای خنکی که ایجاد می کنند، نهایت استفاده را برد.

البته می توانید آن ها را به شیر آب متصل کنید تا مخزن آب آن ها پر باشد و محیط را به خوبی خنک کنند.

 1. کولر آبی رو میزی یا مینی کولرها

این کولر را برای فضاهای کوچک استفاده می کنند و قابلیت قرار گیری در پشت پنجره یا روی میز را دارای هستند. در این نوع کولر نیز می توان مخزن آن ها را به صورت دستی و هر چند ساعت یک بار پر کرد و یا آنکه با متصل کردن به شیر آب مخزن آن ها همواره پر باشد.

در زمان خرید لازم است، نوع کولر آبی را با توجه به شرایط محیطی و جوی محل زندگی خود خریداری نمایید و به فروشگاه های فروش کولر آبی در شیراز مراجعه نمایید تا تمام مدل های کولر آبی را مشاهده نمایید.

ویژگی های یک کولر آبی با کیفیت و قیمت مناسب

حال که با انواع کولرهای آبی آشنا شدید، لازم است با برخی از ویژگی های بارز و خوب کولر آبی نیز آشنا شوید. این ویژگی ها در زمان خرید شما را به سمت خرید بهترین کولر آبی سوق می دهند. برخی از ویژگی های کولر آبی در زیر لیست شده است:

 • دارای رده انرژی مناسب و استاندارد باشد.

مصرف انرژی یکی از مواردی است که حتما در خرید کولر آبی باید به آن توجه شود. سعی کنید در زمان مراجعه به محل های فروش کولر آبی در شیراز کولرهایی را خریداری نمایید که دارای مصرف انرژی کمی باشند. برای اطلاع از رده انرژی کولر آبی می توانید به برچسبی که بر روی آن قرار دارد و حروف A تا G نوشته شده است، مراجعه نمایید.

هر چه رده انرژی به حروف ابتدایی نزدیک تر باشد یعنی کولر آبی برای خنک کردن محیط انرژی کمی را مصرف می کند و در عوض راندمان و بازدهی بالایی دارد.

 • از ظرفیت مناسب برخوردار باشد.

کولر آبی ها را در ظرفیت و توان های مختلفی طراحی و تولید می کنند که هر کدام از این ظرفیت ها توانایی خنک سازی متراژ مشخصی را دارند و اگر این توان با متراژ محیط مورد نظر همخوانی داشته باشد، کولر ابی راندمان بالایی دارد.

عدم رعایت تناسب این ویژگی بازدهی را به شدت پایین می آورد زیرا اگر ظرفیت کولر آبی جوابگوی متراژ محیط نباشد، کولر هر چه قدر هم روشن باشد قادر نخواهد بود محیط را به خوبی خنک کند. همچنین اگر ظرفیت کولر بیشتر از متراژ محیط باشد، محیط خیلی سرد می شود که باز هم تعادلی در کار نیست و مصرف برق را به شدت افزایش می دهد.

پس توصیه می کنیم، در زمان خرید بین متراژ محیط و ظرفیت کولر همخوانی وجود داشته باشد. کولر های آبی را با ظرفیت های مختلفی چون 12000، 18000، 3000، 4000 و … می سازند.

 • دارای ضخامت مناسب در کف و بدنه باشد.

کولر آبی ها معمولا در محیط های خارجی قرار می گیرند و با آب سر و کار دارند بنابراین باید ضخامت بدنه و کف آن به گونه ای باشد که در برابر پوسیدگی و ضربه تا حد زیادی مقاومت کند. معمولا استانداردی که برای قسمت بالایی دیواره و کف کولر آبی در نظر گرفته اند، به ترتیب اعداد 7 و 9 می باشد.

این مقدار ضخامت آن را در برابر حرکت ها و لرزش در زمان کار کردن کولر مقاوم می کند و می تواند سال ها بر پشت بام خانه شما ماندگار شود. این ویژگی را از مکان ها و فروشگاه های  فروش کولر آبی در شیراز جویا شوید.

 • توسط یک برند معتبر ساخته شده باشد.

شرکت های مختلفی در زمینه تولید کولر آبی فعالیت دارند که برخی از آن ها بسیار نام آشنا هستند و سال هاست، کولر آبی های با کیفیت بالا را تولید می کنند. البته نا گفته نماند، برخی شرکت های نو پا نیز وارد این عرصه شده اند که کیفیت و مرغوبیت بالایی را برای محصولات تولیدی خود در نظر گرفته اند که با بررسی دقیق می توانید بهترین برند را از فروشگاه ها خریداری نمایید.

 • در کف، بدنه و دیواره کولر پوشش های مناسب برای مقاوم سازی در برابر خوردگی انجام شده باشد.

همان طور که گفته شد، معمولا کولرهای آبی در محیط های بیرون قرار دارند و در معرض انواع اشعه ها قرار می گیرند. برای اینکه بتوان بدنه و دیواره را در برابر uv مقاوم سازی کرد، باید شرکت سازنده رنگ الکترواستاتیک را در بدنه به کار برده باشد.

همچنین برای آن که کف کولر که در معرض قرار گیری مداوم با آب است، دچار خوردگی نشود شرکت سازنده باید از پوشش اپوکسی در کف استفاده نماید.

توجه به تمام این ویژگی ها کولر آبی خریداری شده از فروشگاه های فروش کولر آبی در شیراز را به بهترین انتخاب تبدیل می نماید.

رددیف نام فروشگاه نشانی فروشگاه کولر آبی در شیراز ماره تماس
1
دفتر نمایندگی فروش ایران رادیاتور و بوتان
در استان فارس – فلاح زاده
فروش و خدمات پکیج، رادیاتور، کولر گازی
شعبه 1: شیراز، چهارراه هوابرد، به سمت چهارراه سرباز، بلوار سرباز،
بعد از بهزیستی، طبقه فوقانی کتلت گوارا، ورودی A ، طبقه 2، واحد 4
شعبه 2: شیراز، بلوار صنایع، شهرک آرین
شعبه 3: شهرک میانرود
09177375800
09174935800
07138380670
07138380677
07136231852
07136231853
2
تاسیسات ترمو – سروی شیراز، شهرک گلستان، میدان دوم 07136211401
09173146439
09357619467
09179090632
3
فروشگاه تاسیسات ایران
عمده و جزئی / نصب و تعمیرات تخصصی
ایمرگس و آریستون ایتالیا – وایلانت آلمان
موندیال – ایران رادیاتور – بوتان
شعبه 1 : شیراز، میدان صنایع، روبروی شرکت صنایع الکترونیک فارس، قبل از بوستان فاطمی
شعبه 2 : مرودشت، خیابان سعدی، روبروی خیابان رسالت، فروشگاه تاسیسات مرکزی
شعبه 3 : زرقان، محله شهریار، روبروی پارک شقایق، فروشگاه تاسیسات مرکزی
09172268004
09172268005
07191300730
07191011518
07143226754
19
فروشگاه مرکز تاسیسات شیراز
پکیج عمده همکار
بورس رادیاتورهای دکوراتیو استیل
مرکز توزیع پکیج و رادیاتور و اسپیلت
نصب و خدمات پس از فروش
همراه با نصب رایگان
شیراز، فلکه هنگ، جنب بانک ملی، مرکز تاسیسات شیراز 09377731354
09177396691
09173018699
09178858526
07132345260

مزیت های استفاده از کولر آبی در شیراز

مزیت های زیادی برای کولر آبی می توان ذکر کرد تا در شروع گرمای تابستان برای خرید کولر آبی اقدام کرد. برخی از مهم ترین مزیت های آن در زیر بررسی شده اند:

 • کم مصرف بودن کولر آبی

یکی از مزیت های مهم که جنبه اقتصادی نیز دارد، کم مصرف بودن کولر آبی نسبت به دیگر دستگاه های سرمایشی است. پس با خرید کولر آبی می توان مبلغ فیش برق را کاهش داد و محیط و فضای مورد نظر را به خوبی خنک کرد.

توجه کنید، در مناطق آب و هوایی گرم و خشک که استفاده از کولر آبی توصیه می شود، هزینه برق را در مقایسه با کولر گازی به شدت کاهش می دهد.

 • هزینه کم نصب و تعمیر کولر آبی

در زمان خرید کولر آبی باید در نطر داشت که این وسیله قرار است، سال ها کار کند بنابراین در این بین نیز به تعمیرات جزئی و کلی نیاز پیدا خواهد کرد. یکی از مزیت های کولر آبی در مقایسه با دیگر سیستم های سرمایشی این است که هزینه های تعمیر و نگه داری آن پایین است.

همچنین نصب کولر آبی بسیار راحت است و نصاب هزینه بسیار کمی را بابت آن دریافت می نماید.

 • تولید رطوبت در محیط توسط کولر آبی

کولر آبی برای مناطق گرم و خشک بهترین انتخاب است زیرا در کنار خنک سازی محیط، رطوبت آن را نیز افزایش می دهد. این رطوبت برای سلامتی انسان نیز بسیار مهم است زیرا می تواند خشکی پوست، خشکی چشم، کاهش آلرژی، دستگاه تنفسی و … را بهبود ببخشد.

البته کولر آبی به دلیل رطوبتی که دارد، برای مناطق دارای آب و هوای شرجی مناسب نمی باشد.

 • قابل استفاده در محیط های باز و بسته

یکی دیگر از مزیت های کولر آبی، قابلیت استفاده آن در هر دو محیط باز و بسته است. کولر آبی های پرتابل را می توان به فضای باز برد و در آن جا استفاده کرد و همچنین انواع دیگر کولر می توانند در مکان هایی چون پشت بام، تراس، حیاط و … قرار بگیرند و محیط بسته را خنک نمایند.

ویژگی های فروشگاه های کولر آبی در شیراز

فروش کولر آبی در شیراز به دلیل آب و هوای گرمی که دارد، بسیار است و همین امر سبب شده است که فروشگاه های زیادی در این زمینه فعالیت کنند. برای آن که کولر آبی که می خرید، با دوام و با کیفیت باشد، از فروشگاه های دارای ویژگی های زیر خرید نمایید:

 • از اعتبار کافی برخوردار باشند.
 • بهترین برندها و انواع کولر آبی را به فروش برسانند.
 • توضیحات و اطلاعات کامل را راجع به نوع و ویژگی های کولر را در اختیار مشتری قرار دهند.
 • جنس های آن ها با کیفیت باشد.
 • برای کولر آبی های خود ضمانت نامه ارائه دهند.
 • قیمت های مناسب برای کولر آبی تعیین نمایند.

نتیجه گیری از فروش کولر آبی در شیراز

کولر آبی یکی از دستگاه های سرمایشی محبوب در فصل تابستان است که با تولید هوای خنک و مرطوب گرما را از محیط دور می کند. فروش کولر آبی در شیراز توسط فروشگاه های مختلفی صورت می گیرد که شما قبل از خرید لازم است، با انواع کولر آبی، ویژگی ها و مزیت های آن آشنا شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

ما در این مقاله به طور کامل در خصوص کولر آبی صحبت کردیم که امید داریم، در زمان خرید کولر آبی منجر به بهترین انتخاب شود.

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.