فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز در سال 1400

0

نیاز به تهویه مطبوع و لذت از هوای خنک در تابستان و هوای گرم و دلچسب در زمستان موجب شده است تا دستگاه ها و وسایل گرمایشی و سرمایشی متفاوتی هر روزه ساخت و تولید شوند. اما در این میان سیستم های فن کویل به دلیل مزیت های فراوان از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری در ایران می باشند.

اما کدام نوع از سیستم فن کویل مناسب فضای زندگی ما است؟ مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز کدامند؟ ویژگی های بهترین نوع فن کویل در لیست فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز چیست؟ و رایج ترین فن کویل مورد استفاده در ایران کدام است؟

کارشناسان کسب و کار موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر در این مقاله به ارائه لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز پرداخته اند و به سوال های مطرح شده پاسخ داده اند.

دستگاه فن کویل چیست؟

فن کویل یا فن کوئل Fan Coil Unit دستگاه تهویه داخل ساختمان برای فصل های تابستان و زمستان است. در واقع فن کویل ها از رایج ترین و پرکاربردترین وسایل گرمایشی-سرمایشی در خانه ها و ساختمان های اداری می باشند. به منظور تامین هوای گرم یا سرد به داخل خانه یا ساختمان پمپ دستگاه آب سرد یا گرم را به فن کویل انتقال می دهد و کویل نیز هوای مطلوب را از طریق کانال ها وارد فضای خانه یا ساختمان های اداری می کند. فن کویل ها دارای دو نوع سقفی، کانالی و زمینی می باشند. در این مقاله با چگونگی فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز آشنا می شوید.

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و انواع فن کویل

فن کویل ها بر اساس تعداد لوله های به کار رفته و همچنین ساختارهای طراحی دسته بندی می کنند. فن کویل ها بر اساس محدودیت های موجود در حوزه معماری و ساختمان و همچنین نوع کاربری ساختمان تقسیم می شوند. البته سلیقه مصرف کننده نیز در این میان نقش مهمی دارد. بر این اساس فن کویل ها به انواع سقفی، کانالی، زمینی، کاستی و دیواری تقسیم می شوند. مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز انواع سیستم های فن کویل را به مشتریان عرضه می کنند.

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فن کویل های سقفی

فن کویل های سقفی هم به صورت روکار و هم توکار نصب می شوند. در خانه ها و ساختمان های قدیمی که لوله کشی های لازم برای نصب فن کویل را ندارند، می توان از فن کویل روکار با کانال کشی های روکار استفاده کرد. کانال های فن کویل در زمستان و تابستان هوای مطبوع را به داخل فضای خانه می برند.

 • به دلیل قرار گرفتن فن کویل های سقفی و دور از دسترس بودن نصب و سرویس این فن کویل ها کمی سخت تر از فن کویل های زمینی است.
 • در صورت نیاز به تعمیرکار و یا سرویس کار برای این نوع فن کویل های سقفی به لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز ارائه شده در این مقاله مراجعه کنید.
 • فن کویل های سقفی در داخل سقف های کاذب قرار می گیرند که از لحاظ زیبایی بر فضای آن مکان تاثیر می گذارند.
 • به طور معمول فن کویل های سقفی در پروژه های ساختمانی در بالای در ورودی در زیر سقف کاذب نصب می شوند. دریچه زیر آن برای بررسی فن کویل و تعمیر و نگهداری آن استفاده می شود.

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فن کویل های زمینی

فن کویل های زمینی که در محلی ثابت قرار دارند، دارای عملکرد مشابه با فن کویل های سقفی می باشند. دستگاه های فن کویل زمینی و سقفی نیازمند هواگیری منظم می باشند. در واقع اختلاف فشار هوا موجب گرفتگی لوله ها می شود و عملکرد درست دستگاه را مختل می کند. روشن بودن مداوم دستگاه های فن کویل در همه فصل های سال موجب صدمه به قطعات اصلی دستگاه می شود.

 • اگر با کوچکترین مشکل در کارکرد قطعات دستگاه فن کویل مواجه شدید، قبل از اینکه به یک مشکل بزرگ تبدیل شود با سرویس کاران معتبر در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز تماس بگیرید.
 • نوع زمینی فن کویل به دو شکل بالازن و روبروزن مورد استفاده قرار می گیرد، نوع بالازن باد را به سمت بالا و نوع روبه روزن باد را به صورت مستقیم به جریان درمی آورد.
 • اگر خانه یا ساختمان دارای فضای کافی و اضافی باشد و یا اینکه خانه سقف کاذب نداشته باشد، از فن کویل های زمینی استفاده می شود.
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فن کویل های کانالی

فن کویل های کانالی از جمله پرطرفدارترین نوع فن کویل ها می باشند. فن کویل های کانالی شباهت های زیادی با فن کویل های سقفی توکار دارند و بر این اساس گاهی با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. جریان هوا در این نوع فن کویل ها از طریق کانال های هوایی به داخل محیط فرستاده می شود.

به دلیل ظرفیت بالا و نوع توزیع هوا در فن کویل کانالی معمولاً این نوع فن کویل برای مصارف صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. فن کویل های کانالی در صورتی بهترین عملکرد را دارند که سرعت پرتاب هوا در خروجی کانال ها، دمای هوا و اندازه دریچه فن کویل با حجم و اندازه اتاق تنظیم شده باشد. مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز دارای انواع فن کویل های کانالی می باشند.

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فن کویل کاستی

فن کویل کاستی به دلیل نصب راحت در سقف کاذب، طراحی های بسیار زیبا و عدم اشغال فضای زیاد یکی از پرکاربردترین فن کویل ها در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز محسوب می شوند. فن کویل های کاستی در دو نوع یک طرفه و دو طرفه موجود می باشند:

 • فن کویل یک طرفه: این نوع فن کویل بیشتر در سیستم تهویه مطبوع مرکزی کاربرد دارد و برای جریان هوای یک طرفه طراحی و تولید می شوند.
 • فن کویل چهار طرفه: فن کویل های چهار طرفه چهار جهت مختلف برای جریان هوای سرد و گرم دارد. کار تنظیم فن کویل چهار طرفه از طریق کنترل از راه دور انجام می شود.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فن کویل دیواری

فن کویل دیواری به دلیل پایین بودن ظرفیت کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر از فن کویل دیواری به جای اسپلیت استفاده می شود. نصب راحت و سرویس آسان از مزیت های استفاده از فن کویل های دیواری عرضه شده در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز است. یکی از معایب کاربرد فن کویل دیواری هزینه های بالای آن می باشد.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و تفاوت فن کویل زمینی و سقفی

فن کویل های زمینی در مقایسه با فن کویل های سقفی فضای بیشتری را اشغال می کنند. در حالی که فن کویل های سقفی بدون اشغال کردن فضای زیاد در داخل سقف های کاذب قرار می گیرند. فن کویل های زمینی عرضه شده در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز دارای نصب آسان، راندمان متناسب، صدای کم و هزینه نگهداری پایین می باشند. فن کویل های سقفی از لحاظ قرار گرفتن در داخل سقف کاذب مشکلی از لحاظ زیبایی برای خانه به وجود نمی آورند.

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز

بیشترین کاربرد فن کویل ها در کجاست؟

فن کویل ها در جریان تهویه هوا، تامین هوای خنک و مطلوب و همچنین انتقال حرارت نقش مهمی دارند. مهم ترین کاربرد فن کویل های عرضه شده در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز در تنظیم حرارت یا برودت هر فضا به صورت جداگانه می باشد. بر این اساس انتقال آلودگی بین فضاهای مجزا و اتاق ها با استفاده از فن کویل صورت نمی گیرد. بیشترین کاربرد فن کویل در هتل ها و اداره ها و همچنین ساختمان های مسکونی است. از فن کویل کمتر در بیمارستان ها استفاده می شود، زیرا بازده فیلتر هوای فن کویل ها کم است و نگهداری و تمیز کردن آن ها با مشکل مواجه می شود.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و رایج ترین مشکلات

قبل از اینکه قطعات دستگاه فن کویل به دلیل عدم کارکرد درست تعمیر یا تعویض شوند، ابتدا عیب یابی باید انجام شود. اگر دستگاه فن کویل در زمستان باد سرد تولید می کند و در تابستان باد گرم، یک اشکال جدی در کارکرد مولد گرما و سرما وجود دارد. در صورت هر گونه اشکال کارکردی فن کویل با تعمیرکاران معتبر در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز تماس بگیرید. به طور معمول از رایج ترین مشکلات در کارد دستگاه فن کویل موارد زیر را می توان نام برد:

 • مسدود شدن ورودی لوله های خروجی آب گرم یا سرد
 • اشکال در سیستم مولد گرما یا سرما
 • اشکال در لوله ها و سیستم انتقال گرما به فن کویل
 • عدم چرخش مناسب هوای داخل فن کویل
 • ایجاد رسوب و عدم رسوب گیری منظم
 • عدم کارآیی مناسب دستگاه

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و سرویس دوره ای

برای داشتن یک دستگاه فن کویل با کارکرد مناسب و بدون مشکل باید سرویس های دوره ای این دستگاه ها را به یک تکنسین مجرب و حرفه ای در این حوزه سپرد. در سرویس های دوره ای همه قسمت های دستگاه بررسی می شوند. تکنسین ها و سرویس کاران در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز بر اساس تجربه کاری بهتر می دانند کدام قطعات بیشتر در معرض آسیب هستند. اگر به هنگام یک مشکل جزئی آن مشکل توسط تکنسین ها رفع نشود آن مشکل جزئی در طولانی مدت منجر به خسارات سنگینی به دستگاه می شود. سرویس فن کویل که توسط تکنسین ها و سرویس کاران در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز انجام می شود، شامل کارهای تعمیراتی زیر است:

 • بررسی سیم کشی های داخلی فن کویل که شامل برد، سنسور، شیر برقی و سیم کشی ها می باشد.
 • رسوب زدایی و شستشوی کامل سیکل آب که املاح به جا مانده از آب لوله کشی را از بین می برد. در صورت لزوم و با تشخیص تکنسین اسیدپاشی برای رفع رسوبات محکم الزامی است که باید با نهایت دقت و توسط تکنسین کارهای حرفه ای انجام شود.
 • شستن فیلترها به منظور وزش هوای تمیز و عملکرد مناسب و درست فن کویل لازم است. اگر فیلترها دچار صدمه زیادی شده اند، تعویض آن ها الزامی است.
 • هواگیری به دو صورت دستی و یا به وسیله پیچ انجام می شود و برای آزاد کردن منافذ به منظور عبور هوا الزامی است.
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز
فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و مزایای استفاده از فن کویل

فن کویل ها که از ساده ترین دستگاه های سیستم تهویه مطبوع هوا محسوب می شوند، یک واحد توزیع بسیار ساده و کاربری هوا می باشند. از فن کویل ها در کنار دستگاه های چیلر، دیگ بخار، دیگ آب گرم و پمپ های سیرکولاتور سیستم تهویه هوای گرم و خنک استفاده می شود. در این بخش از مقاله به ارائه مزیت های استفاده از فن کویل ها در مصارف خانگی، اداری و صنعتی عرضه شده در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز می پردازیم:

 • ایجاد تفکیک هوایی در یک ساختمان و یا خانه از مهم ترین مزیت های استفاده از فن کویل ها می باشد. در واقع با استفاده از فن کویل ها می توان هر قسمت از ساختمان یا خانه دارای را با یک دمای متفاوت از بقیه خانه تنظیم کرد. با استفاده از فن کویل می توان دمای یک اتاق را روی 25 درجه و دمای اتاق دیگر را 20 درجه تنظیم کرد.
 • مزیت مهم دیگر استفاده از فن کویل ها دارا بودن یک سیستم گرمایشی و یک سیستم سرمایشی در یک دستگاه واحد می باشد. در واقع با دارا بودن یک دستگاه فن کویل نه تنها در زمستان بلکه در تابستان می توانید از هوای مطلوب لذت ببرید.
 • عدم نیاز به کانال کشی و نصب راحت و هزینه کم در مقایسه با دیگر سیستم های سرمایشی و گرمایشی را می توان از دیگر مزیت مهم استفاده از فن کویل ها نامید. به جز نوع کانالی برای بقیه فن کویل ها نیاز به کانال کشی نمی باشد و دارا بودن دو لوله آب گرم و سرد کافی است.
 • اشغال فضای کم و انعطاف پذیر، تامین سرمایش و گرمایش محیط به طور یکنواخت و قابل استفاده در همه فصل های سال از دیگر مزیت های کاربرد فن کویل می باشد.
 • فن کویل ها در حالت سرمایشی باعث کاهش رطوبت می شوند و رطوبت هوا را در سینی مخصوص جمع آوری آب جمع کرده و با لوله خارج می کنند.
 • مستقل بودن فن کویل ها موجب می شود تا زمان استفاده آلودگی محیط به یکدیگر منتقل نشود، مصرف انرژی را به حداقل رساند و از سرمایش و گرمایش به طور کاملاً بهینه استفاده کرد.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و معایب استفاده از فن کویل

فن کویل ها در کنار همه مزیت ها و نصب و نگهداری راحت در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز دارای معایبی نیز می باشند. یکی از مهم ترین معایب فن کویل ها این است که این دستگاه ها هوای تازه را وارد جریان اتاق نمی کنند. در واقع فن کویل ها هوای موجود در اتاق را گرم یا سرد می کنند و دوباره آن را به داخل اتاق برمی گردانند.

 • یکی دیگر از مهم ترین معایب استفاده از فن کویل ها هزینه های نگهداری و سرویس آن ها در ساختمان های بزرگ و مجتمع های تجاری شاوغ می باشد. گرچه فن کویل ها نیازمند یک بار سرویس سالانه می باشند، اما در مجتمع های بزرگ که دارای چندین فن کویل هستند، هزینه های سرویس سالانه آن ها در سطح بسیار بالایی می باشد.
 • از دیگر معایب استفاده از فن کویل ها این است که اگر در مناطق شرجی از این دستگاه ها استفاده شود، در صورتی که رطوبت زدایی با هواساز مرکزی انجام نشود، کنترل رطوبت و مقدار هوای تازه مناسب و مطلوب نیست.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و اجزای فن کویل

دستگاه های فن کویل دارای قطعات و اجزای متفاوتی است. قطعات و اجزای تعویض یا تعمیر شده در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز از انواع اورجینال و اصلی می باشند. در این بخش از مقاله به بررسی اجزای فن کویل ها می پردازیم.

 • کویل: این قطعه شامل لوله های مسی و فین های آلومینیومی است. یکی از لوله های مسی در زمستان آب گرم را از دیگ وارد می کند و لوله مسی دیگر در تابستان آب سرد را از چیلر وارد می کند. یک لوله مسی دیگر نیز آب را به موتورخانه برمی گرداند.
 • فن دک: فن دک فن کویل شامل التروموتور، هوزینگ، بلوو و سینی درین می باشد.
 • کلید سلکتوری: برای تنظیم فن کویل به کار می رود. فن کویل های سقفی با ترموستات و فن کویل های زمینی با دست تنظیم می شوند.
 • فیلتر: کار فیلتر جلوگیری از ورود گرد و غبار و دیگر ضایعات به داخل دستگاه است. فیلتر را می توان به راحتی شست و یا تعویض کرد.
 • شیر هواگیری: شیر هواگیری که به صورت اتوماتیک و یا دستی است، روی لوله اصلی کویل قرار دارد.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و فاکتورهای مهم در خرید فن کویل

برای انتخاب و خرید انواع فن کویل ها از مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در لیست مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز به موارد زیر توجه کنید و قبل از خرید این فاکتورها را در نظر داشته باشید:

 • نوع فن کویل بر اساس موارد استفاده در خانه، ساختمان، مراکز تجاری، هتل یا اداره ها
 • ظرفیت فن کویل و مناسب بودن ظرفیت سرمایش و گرمایش آن
 • ظرفیت فن کویل و مناسب بودن دمای داخل و دور حداکثر فن
 • ابعاد فن کویل و قابل نصب بودن آن در محل مورد استفاده
 • مناسب بودن قطعه کویل در فن کویل ها
 • نوع و جنس بدنه و عدم ایجاد لرزش و صدا
 • کاربرد سیستم و محل قرار گیری آن
 • نوع کاربری، ارتفاع سقف و سطح صدا
 • هزینه خرید بر اساس نوع کاربری

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و شرکت های تولیدکننده

شرکت های فراوانی به ساخت و تولید فن کویل می پردازند که از بهترین برندهای این شرکت ها می توان شرکت های گری GREE و هیتاچی HITACHI را نام برد. فن کویل های سقفی توکار از این دو شرکت معتبر در ایران بیشترین فروش و پایین ترین قیمت را دارند. در کشور ما نیز رایج ترین فن کویل های مورد استفاده در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز از برندهای به روز این دو شرکت معتبر و جهانی می باشد:

 • فن کویل برند گری GREE: فن کویل های این برند معتبر دارای طراحی بهینه سازی شده با مکش های قوی می باشند. انواع فن کویل های برند گری شامل فن کویل سقفی توکار، فن کویل سقفی زمینی، فن کویل دیواری و فن کویل کاستی یک طرفه و چهار طرفه می باشد.
 • فن کویل برند هیتاچی HITACHI: فن کویل های این برند جهانی و معتبر بسیار کم صدا و خاص می باشند. این نوع فن کویل ها دارای الکتروموتور 4 ساعته با سیم پیچی جدا برای هر دور می باشد. از دیگر اجزا این نوع فن کویل می توان به طراحی مناسب، ارتفاع کم و قابل تغییر برای اتصال لوله و مبدل های حرارتی اشاره کرد.

 

فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز و کاربرد فن کویل ها

از فن کویل های سقفی توکار عرضه شده در مراکز فروش، نصب و سرویس فن کویل در شیراز در انواع کاربری های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می شود. هر چند کاربرد فن کویل های سقفی توکار در خانه ها بیشتر است. از فن کویل های کاستی یک طرفه در فضاهای اداری و تجاری و از فن کویل های دیواری در بانک ها و پروژه های بازسازی استفاده می شود. فن کویل های کاستی چهارطرفه بیشتر برای فضاهای تجاری کاربرد دارد. از فن کویل های زمینی در فضاهای بازسازی شده و از فن کویل های کانالی پرفشار در فضاهای شلوغ و پرسر و صدا استفاده می شود.

پیشنهاد میکنیم مطلب بهترین فروشگاه های سرویس خواب در شیراز را نیز مطالعه کنید.

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.