لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران در سال 1400

0

این روزها که تب مهاجرت و رفتن به کشورهای دیگر برای تحصیل و کار و زندگی داغ است، باید شرایط مهاجرت مهیا باشد. یکی از این شرایط دارا بودن مدرک زبان کشور مقصد و تسلط به این زبان است. حتی اگر قصد مهاجرت هم نداشته باشید، برای توسعه کسب و کار و ادامه تحصیل در دانشگاه نیازمند فراگیری یک زبان خارجی می باشید. آنچه در این میان اهمیت زیادی پیدا می کنند، منابع، کتاب ها، مدرسان و موسسه های آموزش زبان می باشد.

اما آیا برای فراگیری یک زبان خارجی حتماً باید در موسسه های آموزش زبان شرکت کنیم؟ بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران کدامند؟ ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران چیست؟ و لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران کدامند؟

کارشناسان ارشد کسب و کار موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر در این مقاله به همه پرسش های مطرح شده پاسخ می دهند و علاوه بر این لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران را ارائه می دهند. اگر قصد مهاجرت یا توسعه کسب و کار خود را دارید و نیازمند فراگیری زبان خارجی می باشید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

چرا باید در کلاس های زبان موسسه های آموزش زبان ایران شرکت کنیم؟

قبل از اینکه از خودتان بپرسید که چرا باید در کلاس های موسسه های آموزش زبان شرکت کنیم، باید از خودتان بپرسید که چرا باید زبان دوم را یاد بگیرید. یادگیری زبان دوم زمانی برای ما اهمیت پیدا می کند که در محیط ناآشنا از لحاظ زبان و فرهنگ قرار می گیریم و بنا به شرایط کاری یا زندگی مجبور به صحبت با آن زبان می باشید.

در مورد سوال اول هنگامی که ما بیمار می شویم به پزشک مراجعه می کنیم، وقتی وسایل خانه خراب می شود از افراد متخصص در این زمینه کمک می خواهیم. برای فراگیری زبان جدید نیز باید به موسسه های آموزش زبان مراجعه کنیم. در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران بسیاری از بهترین موسسه های آموزش زبان وجود دارد. در اینجا مهم ترین دلایل برای فراگیری زبان جدید را فهرست وار ارائه می کنیم:

 • افزایش فرصت های شغلی جدید
 • همگام شدن با جهان در حال پیشرفت
 • پیشگیری از بیماری های ذهنی مانند آلزایمر و دمانس
 • به یاد آوردن سریعتر موضوعات و بهبود حافظه
 • بزرگتر شدن مغز و بیشتر شدن ماده خاکستری مغز
 • تصمیم گیری بهتر و تعادل میان عقل و احساس
 • احساس موفقیت از کسب مهارت و تسلط به یک زبان جدید
 • تقویت نیروی ذهنی و کسب مهارت های تفکر شناختی
 • توانایی انجام چند کار به طور همزمان با بازدهی بالا
 • بهبود عملکرد مغز در آزمون های ریاضی، حل مسئله و خواندن
 • ارتباط با افراد جدید و معاشرت با افراد زبان بومی
 • کمک در فراگیری زبان های دیگر
 • افزایش اعتماد به نفس و کسب مهارت های جدید
 • لذت از سفر و گشت و گذار در کشورهای دیگر
 • درک بهتر زبان اول و مادری خود
 • کسب دانش و شناخت بیشتر از جهان هستی
 • آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران

آیا علاقه به فراگیری یک زبان خارجی مختص زمان حال است؟

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی خود را درگیر فراگیری یک زبان خارجی کرده ایم که بنا به دلایل بسیاری بیشتر زبان انگلیسی بوده است. در زمان های گذشته که موسسه های آموزش زبان ایران کمتر بود و مثل حالا در هر خیابان چند تایی به چشم نمی خورد، هر کس به روشی زبان انگلیسی را فرا می گرفت. برخی به صورت خودخوان Self-Study به منابع زبان انگلیسی دسترسی پیدا می کردند و شب ها رادیو بی بی سی گوش می دادند و زبان خود را تقویت می کردند. برخی دیگر رشته زبان های خارجی را در دانشگاه انتخاب می کردند و به طور آکادمیک به فراگیری زبان های مختلف می پرداختند. عده ای دیگر بنا به رفت و آمد به کشورهای دیگر انگلیسی را دست و پا شکسته حرف می زدند. در واقع لزوم موسسه های آموزش زبان در کشور بسیار احساس می شد.

چگونه بهترین موسسه های آموزش زبان ایران را پیدا کنیم؟

برای یافتن بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می توانید از منابع مختلف استفاده کنید. گفتگو با زبان آموزان مشغول آموزش در این موسسه ها، بررسی پیشینه و سوابق آموزشی موسسه های آموزش زبان، بررسی رزومه و سوابق کاری مدرسان و اساتید موسسه آموزش زبان و همچنین پر و جو از دوستان بهترین روش های یافتن بهترین موسسه آموزش زبان می باشد. اگر در شهر شیراز زندگی می کنید، مطالعه این مقاله کامل و بررسی لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران ارائه شده در این مقاله کمک فراوانی به شما می کند.

ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران کدامند؟

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی مان در کلاس های موسسه های آموزش زبان شرکت کرده ایم. گاهی از روش تدریس ناراضی بودیم و گاهی از مدرس. برخی اوقات هم روش تدریس و هم مدرس خوب بودند اما فضای آموزشگاه چنگی به دل نمی زد.

به طور کلی عوامل زیادی دست به دست هم می دهند تا موسسه های آموزش زبان به عنوان بهترین موسسه های آموزش زبان ایران معرفی شوند. در این بخش مقاله فهرست وار به ارائه مهم ترین ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می پردازیم و در ادامه هر یک از این ویژگی ها را به طور خلاصه مورد بررسی قرار می دهیم:

 • دارا بودن متد تدریس نوین
 • دارا بودن مدرسان باتجربه
 • دارا بودن کیفیت آموزشی بالا
 • دارا بودن فضای آموزشی مناسب
 • دارا بودن کلاس های انعطاف پذیر
 • دارا بودن مدیریت قوی
 • اهمیت و توجه به زبان آموزان
 • دارا بودن امکانات آموزشی نوین
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و متد تدریس نوین

در دوره و عصر تکنولوژی و پیشرفت باید همگام با دنیای جدید پیش رفت و برای تدریس در  بهترین موسسه های آموزش زبان ایران از روش ها و متدهای آموزشی نوین بهره گرفت. بر این اساس بهترین موسسه های آموزش زبان ایران از روش های تدریس نوین پیروی می کنند. در واقع به روز بودن چارت آموزشی و روش های تدریس با روش های نوین جهان یکی از ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می باشد.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و مدرسان باتجربه

اگر بخواهیم از میان ده ها ویژگی بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران یک ویژگی را برتر و بهتر و به عنوان اصلی ترین معیار شناسایی یک آموزشگاه زبان خوب بشناسیم، آن ویژگی دارا بودن مدرسان باتجربه و باسواد است. اهمیت وجود مدرسان و اساتید زبان در آموزشگاه های زبان آن قدر است که اگر یک آموزشگاه همه شرایط و ویژگی های برتر را داشته باشد اما دارای مدرسان و اساتید باتجربه و باسابقه درخشان نباشد، هیچ ارزشی ندارد.

 • وجود مدرسان باتجربه و باسواد در یک آموزشگاه نه تنها موجب کاهش ریزش زبان آموزان می شود، بلکه با تجربه فراوان در امر آموزش زبان شرایط را برای افزایش زبان آموزان و موفقیت در مسیر آموزش فراهم می کند.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و کیفیت آموزشی

نحوه تدریس، متد آموزشی و منابع و کتاب های موجود برای آموزش زبان در موسسه های آموزش زبان نشان دهنده کیفیت آموزشی آن موسسه می باشد. بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران دارای استانداردهای آموزشی در سطح عالی می باشند. بالا بودن کیفیت آموزشی در موسسه های آموزش زبان نه تنها موجب آموزش بهتر می شود، بلکه موجب باسوادی زبان آموزان و فراگیری زبان بر اساس آخرین متدهای آموزشی در جهان می شود.

لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران

 

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و فضای آموزشی مناسب

فضای آموزشی مناسب و آرام یکی از ویژگی های مهم بهترین موسسه های آموزش زبان ایران است. مجزا بودن بخش آموزش زبان کودکان از بزرگسالان به دلیل روش آموزشی متفاوت زبان کودکان و شلوغ و پر سر و صدا بودن متدهای آموزشی آن ها در موسسه های آموزش زبان اهمیت زیادی دارد.

 • برنامه ریزی دقیق برای عدم همزمانی کلاس های کودکان و بزرگسالان و همچنین ایجاد یک فضای آرام و البته باانگیزه برای زبان آموزان حائز اهمیت فراوانی است.
 • به طور کلی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران نظم و آرامش و فضای مناسبی برای فراگیری یک زبان جدید و دنیای جدید و همچنین استانداردهای آموزشی مناسب وجود دارد.
 • وجود فضای اختصاصی برای استراحت میان کلاس ها، وجود رنگ آمیزی های مناسب برای هر کلاس و وجود کتابخانه با کتاب های زبان اصلی از مهم ترین ویژگی های فضای آموزشی استاندارد بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران محسوب می شود.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و کلاس های انعطاف پذیر

یکی دیگر از ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران دارا بودن برنامه های زمان بندی انعطاف پذیر برای کلاس ها می باشد. به طور کلی برخی افراد صبح ها در بالاترین توانایی برای یادگیری هستند و برخی افراد شب ها. برخی افراد به دلیل شاغل بودن در ساعت های پایانی روز می توانند برای کلاس های آموزشی برنامه ریزی کنند و برخی افراد خیلی درگیر و مشغول کار فقط در روزهای تعطیل می توانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند.

 • بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران دارای برنامه های زمان بندی انعطاف پذیر برای شاغلان، محصلان و دانشجویان می باشند.
 • علاوه بر این برخی افراد به دلیل مهاجرت قصد فراگیری زبان به صورت فشرده و در کوتاه ترین زمان ممکن را دارند.
 • یک موسسه آموزش زبان دارای کلاس های فشرده و فوق فشرده برای مهاجران تحصیلی و کاری می باشد.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و مدیریت قوی

دارا بودن مدیریت قوی معیاری است که یک موسسه آموزش زبان را در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران قرار می دهد. در واقع یک مدیر مدبر و توانا با دارا بودن تجربه کافی و سوابق درخشان در مدیریت می تواند بهترین مدرسان، بهترین متد آموزشی و بهترین فضای آموزشی را برای فراگیری زبان خارجی در موسسه فراهم کند. انتخاب یک مدیر باتجربه و کاربلد برای یک موسسه آموزش زبان تاثیر زیادی در شکل گیری آن موسسه به عنوان بهترین موسسه های آموزش زبان دارد.

 • یک مدیر قوی با ارائه طرح های خلاقانه برای تشویق مدرسان و اساتید و همچنین زبان آموزان و ارائه انگیزه های لازم تاثیر زیادی در روند آموزشی موسسه های آموزش زبان دارد.
 • یک مدیر قوی موسسه آموزش زبان با تشویق مدرسان و اساتید به تقویت مهارت های تدریس و ارتباطی کمک می کند تا مشکلات آموزشی زبان آموزان را با شیوه های نوین رفع کند.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و توجه به زبان آموزان

از ویژگی های مهم بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران توجه ویژه به زبان آموزان و مسئولیت پذیری در قبال آن ها است. به طور کلی موسسه های آموزش زبان که در دوره های مختلف به نظرسنجی از زبان آموزان می پردازند و در چارت های آموزشی خود این نظرسنجی ها را لحاظ می کنند، دارای محبوبیت زیادی می باشند.

 • ارتباط قوی و دوستانه زبان آموزان با اساتید و مدرسان زبان در موسسه های آموزش زبان موجب آموزش بهتر و باکیفیت تر می شود.
 • ارتباط موثر مدرسان و زبان آموزان یکی از بهترین موارد در ایجاد انگیزه لازم برای فراگیری اصولی زبان خارجی در موسسه های آموزش زبان می باشد.

بهترین موسسه های آموزش زبان ایران و امکانات آموزشی نوین

یک موسسه برتر در حوزه آموزش زبان باید دارای امکانات و تجهیزات آموزشی نوین باشد تا روند آموزش زبان راحت تر و نوین تر به پیش برود. در واقع یک موسسه زبان برتر با استفاده از تکنولوژی های روز و امکانات پیشرفته کیفیت آموزشی خود را بالا می برد و موجب می شود تا زبان آموزان به خوبی بر آموزش مسلط شوند. از جمله امکانات آموزشی و تجهیزات مدرن موسسه های زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران موارد زیر را می توان نام برد:

 • استفاده از CD یا DVD های آموزشی در کلاس و یا منزل
 • استفاده از دیتا پرژکتور برای نمایش تصویرها و یا محتواهای آموزشی
 • استفاده از صفحه های مجازی برای اطلاع رسانی برنامه های کلاسی
 • برگزاری کلاس های آموزشی مجازی و آنلاین
 • استفاده از سی دی های کمک آموزشی زبان

اقدامات لازم قبل از مراجعه به بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

قبل از مراجعه به بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران متقاضی باید ابتدا هدف خود از فراگیری زبان را مشخص کند. متقاضی بنا به دلایل مختلفی چون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت شغلی و اخذ اقامت کشورهای دیگر در موسسه های آموزش زبان ثبت نام می کند.

 • تعیین هدف از فراگیری زبان موجب می شود تا زبان آموز همه توجه و تمرکز خود را برای دست یافتن به این هدف معطوف کند و با انگیزه بیشتری به آموزش زبان بپردازد.
 • تعیین سطح زبان و آگاهی از دانش زبان خارجی موجب می شود تا زبان آموز در همان دوره های مورد نیاز زبان ثبت نام کند.
 • با بررسی ویژگی های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله می توانید موسسه برتر آموزش زبان را پیدا کنید.

روش استاندارد آزمون Quiz در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران چگونه است؟

بر اساس استانداردهای بین المللی آزمون های میان دوره یا Quiz نباید به صورتی برگزار شود که موجب استرس در زبان آموزان شود. بر این اساس آزمون های میان دوره باید به منظور ارزیابی هر درس و پس از پایان تدریس درس برگزار شود. علاوه بر این آزمون های Quiz باید به صورت کتاب باز Open Book و با مراجعه زبان آموزان به کتاب های آموزشی باشد. موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران آزمون های مختلف را بر اساس استانداردهای آموزشی برگزار می کنند.

روش استاندارد آزمون Final در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران چگونه است؟

آزمون های پایان ترم یا Final در موسسه های آموزشی در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در قالب آزمون های کتبی، شفاهی، به صورت تحقیق و مقاله و یا ترکیبی از این 3 روش برگزار می شود. به طور کلی آزمون های موسسه های آموزش زبان باید به گونه ای باشد که زبان آموز بر اساس آنچه در کلاس فرا گرفته است به سوال ها پاسخ دهد.

 • آزمون های پایان ترم موسسه های آموزش زبان باید بر اساس استانداردهای بین المللی و به صورت ارزیابی از میزان یادگیری زبان آموز باشد.
 • در واقع مدیریت موسسه آموزش زبان با دیدن نتیجه های نامطلوب این آزمون ها باید روش و متد آموزشی را تغییر دهند و یا اصلاحات لازم را اعمال کنند.
 • زبان آموزان باید بتوانند نتیجه نمره های آزمون های خود را به صورت محرمانه و در یک دیتابیس در وب سایت موسسه آموزش زبان مشاهده کنند.
 • روش ارائه تحقیق و یا مقاله های جذاب و مورد علاقه به جای برگزاری آزمون های پی در پی بیشتر موجب پیشرفت آموزشی زبان آموزان می شود.

مدرسان زبان چه نقشی در آموزش زبان آموزان دارند؟

گرچه تسلط به زبان خارجی و آشنایی کامل به آن زبان از ویژگی های مهم یک مدرس زبان می باشد، اما این معیار کافی برای برتری یک مدرس زبان خارجی نیست. برای توضیح بیشتر همه ما فارسی زبان ها تسلط کامل بر زبان فارسی داریم، اما همه ما نمی توانیم این زبان را تدریس کنیم و با قواعد و دستور زبان آن آشنا نیستیم. در واقع می توان گفت که علاوه بر تسلط علمی به دانش زبان خارجی، توانایی انتقال این دانش و علم به زبان آموزان و دارا بودن مهارت های تدریس از مهم ترین ویژگی های یک مدرس زبان خوب در موسسه های آموزش زبان می باشد.

 • نقش یک مدرس و معلم زبان در موسسه های آموزش زبان ایجاد انگیزه و علاقمندی برای فراگیری زبان و استفاده از امکانات آموزشی برای تدریس می باشد.
 • یک مدرس و معلم زبان باید بتواند با برقراری ارتباط موثر و ایجاد جذابیت در روش تدریس همه توجه زبان آموزان را به موضوعات درسی جلب کند.
 • مدرسان و معلمان زبان در موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران با دارا بودن این ویژگی های مهم نقش زیادی در ارتقاء دانش و علم یک زبان خارجی و تسلط به این زبان دارند.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های یک مدرس خوب به گفته “آلبرت انیشتن” این است که: “من هرگز به دانش آموزانم یاد نمی دهم، فقط شرایطی را فراهم می کنم تا خودشان یاد بگیرند.”
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران

 

دوره های زبان بهترین موسسه های آموزش زبان ایران کدامند؟

موسسه های آموزش زبان استاندارد دارای دوره های زبانی مختلف و با برنامه کلاسی انعطاف پذیر می باشند. دارا بودن دوره های فشرده، دوره های فوق فشرده، دوره های چت برای مهاجرت و دوره های پیشرفته برای تحصیل در کشورهای دیگر از جمله برنامه های آموزشی موسسه های زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می باشد. برخی از دوره های آموزش زبان در موسسه های آموزش زبان در ایران عبارت است از:

 • دوره های آمادگی برای آیلتس Pre ILETS
 • دوره آیلتس ILETS
 • دوره تافل TOEFL
 • دوره GRE
 • دوره PTE
 • دوره EPT
 • دوره مکامله و چت برای سفر
 • دوره آموزش زبان عمومی
 • دوره آموزش زبان فشرده
 • دوره آموزش زبان فوق فشرده

چه زبان هایی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران تدریس می شوند؟

به طور کلی بهترین موسسه های آموزش زبان ایران به ارائه آموزش چندین زبان مختلف به زبان آموزان می پردازند. البته رایج ترین زبان آموزشی در همه موسسه های آموزشی در ایران زبان انگلیسی می باشد. اما این روزها زبان آموزان علاوه بر زبان انگلیسی به زبان های فرانسه، آلمانی و ترکی نیز علاقمندند. دلیل فراگیری این زبان ها مهاجرت تحصیلی، کاری و یا اخذ اقامت دائم این کشورها می باشد. به طور معمول بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران به تدریس زبان های زیر می پردازند:

 • زبان انگلیسی
 • زبان فرانسوی
 • زبان آلمانی
 • زبان ترکی استانبولی
 • زبان عربی
 • زبان ایتالیایی
 • زبان کره ای
 • زبان اسپانیایی
 • زبان چینی
 • زبان روسی

ویژگی های یک مدرس خوب زبان در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

یکی از مهم ترین ارکان یک موسسه آموزش زبان مدرس و معلم زبان می باشد. اهمیت دارا بودن مدرس و معلم باسواد و باتجربه آن قدر زیاد است که اگر یک موسسه آموزش زبان دارای بهترین فضای آموزشی باشد، از بهترین منابع و کتاب ها برای تدریس استفاده کند، دارای مدیریت قوی و توانمند باشد اما مدرس زبان نتواند ارتباط موثر و خوبی را در جهت ایجاد علاقه به زبان در زبان آموز به وجود آورد، می توان گفت که از کیفیت آموزشی خوبی برخوردار نمی باشد. از مهم ترین ویژگی های یک مدرس و معلم خوب زبان در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن دانش و علم کافی در حوزه زبان خارجی
 • توانایی انتقال دانش زبان خارجی به زبان آموزان
 • ایجاد انگیزه و رغبت برای فراگیری زبان در زبان آموزان
 • آشنایی با تئوری های آموزشی زبان و روش های پیشرفته
 • آشنایی با اصول روانشناسی و ویژگی های شخصیتی زبان آموزان
 • ایجاد ارتباط موثر آموزشی به منظور علاقمند کردن زبان آموزان به آموزش
 • تدریس بر اساس متدهای نوین آموزشی همگام با متدهای موسسه آموزشی
 • رضایت زبان آموزان از روش تدریس و مهارت های آموزشی و اصول اخلاقی مدرس
 • دارا بودن خلاقیت در تدریس و آموزش اصول مقدماتی و پیشرفته زبان
 • تشویق و ترغیب زبان آموزان به پیشرفت در کلاس های آموزش زبان
 • بالا بردن اعتماد به نفس زبان آموزان برای صحبت به زبان خارجی
 • ایجاد شرایط لازم برای استقلال زبان آموزان در آموزش زبان

رمز موفقیت برای فراگیری زبان انگلیسی چیست؟

فراگیری زبان انگلیسی در کشور ما به عنوان یک درس در سیستم آموزش و پرورش از بقیه زبان های خارجی متداول تر است. در واقع علاوه بر فراهم کردن شرایط لازم برای نیازهای آینده شغلی به دلیل سفرهای خارجی و یا مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان آموزش زبان انگلیسی از ابتدای کودکی جزء برنامه های آموزشی کشور ما است. اما در میان خیل عظیم زبان آموزانی که هر روز به تعدادشان اضافه می شوند، تعداد انگشت شماری توانایی و مهارت تسلط به این زبان را پیدا می کنند. گویا آن ها رمز موفقیت برای فراگیری اصولی زبان انگلیسی را می دانند. در ادامه به ارائه رموز موفقیت در فراگیری زبان انگلیسی در موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می پردازیم:

 • داشتن هدف: تعیین هدف از فراگیری زبان موجب می شود تا همه حواس و توجه خود را متمرکز آن هدف کنید و انگیزه شما از فراگیری زبان افزایش می یابد.
 • داشتن علاقه: مهم ترین رمز موفقیت در هر کاری علاقه است. اگر علاقه ای به فراگیری زبان انگلیسی ندارید، خود را مجبور به شرکت در کلاس های آموزش زبان نکنید. بگذارید تا این علاقه به وجود آید و سپس برای فراگیری زبان انگلیسی اقدام کنید.
 • فراگیری مهارت های چهارگانه: برای تسلط به زبان انگلیسی باید 4 مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب زبان را فرا گیرید. یادگیری همه این 4 مهارت به موازات هم موجب تسلط به زبان انگلیسی می شود.
 • تمرین روزانه دروس: زبان انگلیسی درس بسیار فراری است و اگر موضوعات فراگرفته شده تمرین نشوند به زودی از خاطر و ذهن پاک می شوند. اما تمرین روزانه و تکرار مباحث آن ها را در ذهن طولانی مدت ثبت می کند.
 • قرار گرفتن در محیط انگلیسی زبان: یکی از روش های فراگیری مستقیم زبان انگلیسی قرار گرفتن در محیط انگلیسی زبان است. اما اگر امکان سفر به کشورهای خارجی را ندارید، می توانید با دیدن فیلم های زبان اصلی، گوش دادن موسیقی زبان انگلیسی و همچنین خواندن کتاب های زبان اصلی این مهارت را کسب کنید.
 • اضافه کردن به واژگان ذهنی: از هر طریق که می توانید روزانه چندین اصطلاح و کلمه جدید بیاموزید. خواندن کتاب ها و روزنامه های انگلیسی و یا فراگرفتن زبان از صفحه های اینستاگرام یک روش خوب برای اضافه کردن لغات جدید به دایره واژگان انگلیسی می باشد.
 • جمله سازی کلمات جدید انگلیسی: برای به خاطر سپردن کلمه های جدید سعی کنید آن ها را در قالب جمله سازی یاد بگیرید. حفظ کردن کلمه و معنی آن روش درستی برای به ذهن سپردن آن کلمه نیست. جمله سازی با کلمه جدید و خواندن آن کلمه را در ذهن شما تثبیت می کند.
 • داشتن اعتماد به نفس: اینکه بخواهید وقتی تسلط کامل به زبان انگلیسی پیدا کردید، شروع کنید به حرف زدن کاملاً یک تصور اشتباه است. در واقع تا در حرف زدن به زبان انگلیسی اشتباه نکنید و آن اشتباه را اصلاح نکنید، نمی توانید با تسلط کامل به انگلیسی صحبت کنید.
 • شرکت در کلاس های گروهی: فراگیری زبان انگلیسی در کلاس های گروهی بهتر و با بازدهی بیشتر می باشد. وجود رقابت درسی و ایجاد انگیزه در فراگیری زبان انگلیسی از مزیت های کلاس های گروهی است.
 • تماشای فیلم از DVD: اگر قصد فراگیری زبان انگلیسی از فیلم های زبان اصلی را دارید، CD و DVD بهترین گزینه است. تماشای فیلم از تلویزیون به دلیل عدم کنترل بر توقف و یا دیدن دوباره کمکی به یادگیری زبان انگلیسی نمی کند.
 • تکرار و تمرین: مهم ترین رموز موفقیت در فراگیری زبان انگلیسی تکرار و تمرین لغات، اصطلاحات و عباراتی است که هر روز فرامی گیرید.
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران
لیست بهترین موسسه های آموزش زبان در ایران

سخت ترین زبان های جهان برای فارسی زبان ها کدامند؟

زبان فارسی یک زبان هند و اروپایی است و در چندین کشور مختلف مانند ایران، تاجیکستان و افغانستان به گویش های مختلف رواج دارد. زبان فارسی در طول تاریخ دستخوش تغییرات فراوانی قرار گرفت تا به این صورت امروزی درآمد.

عدم وجود وجوه مشترک بین زبان ها، دوری زبان ها و ساختارهای دشوار زبانی موجب می شود تا زبان یک کشور برای کشور دیگر سخت و دشوار شود. مثلاً زبان عربی که از دشوارترین زبان های جهان است، به دلیل وجود اشتراکات زیاد در فرهنگ و زبان و همچنین دین مشترک از راحت ترین زبان ها برای فارسی زبان ها می باشد. موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران بسیاری از این سخت ترین زبان ها را آموزش می دهند. در مورد سخت ترین زبان ها برای فارسی زبان ها می توان زبان های زیر را نام برد:

 • زبان چینی
 • زبان ژاپنی
 • زبان روسی
 • زبان آلمانی
 • زبان فرانسوی
 • زبان پرتغالی
 • زبان فنلاندی
 • زبان انگلیسی
 • زبان عربی

آسان ترین زبان های جهان برای فارسی زبان ها کدامند؟

زبان های زیادی در جهان وجود دارند که به دلیل وجود ساختارهای ساده، وجود مشترکات فراوان با زبان فارسی و نزدیکی زبان ها برای فراگیری فارسی زبان ها راحت و سهل می باشند. زبان عربی به دلیل وجود شباهت های فراوان در ساختار زبانی و همچنین مشترکات زیاد در دین و مذهب از راحت ترین زبان های جهان برای ما فارسی زبان ها می باشد. آسان ترین زبان های جهان را می توانید در بهترین موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران فرا بگیرید.

زبان کشورهای اروپای شمالی نیز برای ما فارسی زبان ها راحت است. به طور کلی با حدود 24 هفته آموزش و تمرین می توانید به این زبان ها مسلط شوید. بر این اساس آسان ترین زبان های جهان برای فارسی زبان ها عبارت است از:

 • زبان عربی
 • زبان اسپانیایی
 • زبان دانمارکی
 • زبان هلندی
 • زبان نروژی
 • زبان سوئدی

چقدر طول می کشد تا یک زبان خارجی جدید یاد بگیرم؟

به طور دقیق نمی توان گفت که مدت زمان فراگیری یک زبان جدید چند ماه یا چند سال است. در واقع مدت زمان یادگیری زبان جدید به پارامترهای زیادی بستگی دارد. یکی از این پارامترها این است که الان در چه سطحی از زبان مثلاً زیان انگلیسی قرار دارم؟ پارامتر دیگر این است که سطح مورد انتظار برای تسلط به زبان انگلیسی چه سطحی است؟ و پارامتر بعدی اینکه چند ساعت در طول روز را می خواهید برای فراگیری زبان وقت بگذارید؟

در میان این پارامترها دومین مورد حائز اهمیت زیادی است چون برای سطح مورد انتظار تسلط به زبان انگلیسی یک مقیاس و معیار استاندارد در کشورهای اروپایی وجود دارد. با آزمون تعیین سطح در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران مدت زمان تسلط به زبان جدید مشخص می شود.

مقیاس تسلط در فراگیری زبان و سطوح مختلف

در سطح کشورهای اروپایی برای تعیین حد تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان های فرانسه و آلمانی یک مقیاس استاندارد وجود دارد که به اختصار CEFRL نامیده می شود. آگاهی از این مقیاس و حد آن می تواند دیدگاه ما در مورد دانش زبان انگلیسی، فرانسه و یا آلمانی را تغییر دهد. موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران مقیاس های استاندارد تسلط به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی را به کار می برند و بر اساس آن دوره های آموزشی را برگزار می کنند که عبارت است از:

 • سطح مقدماتی A1
 • سطح متوسط A2-B1
 • سطح پیشرفته B2-C1
 • سطح بسیار پیشرفته C2
 • سطح بومی و زبان مادری

سطح مقدماتی A1 در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان آموزی که در آزمون تعیین سطح زبان دارای سواد و دانش عمومی از زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی در سطح مقدماتی است، دارای دایره لغات بسیار کمی است. این زبان آموز می تواند سوال های راحت بپرسد، سلام و احوالپرسی کند، حس خود را بیان کند و تا حدودی با افراد زبان بومی در حد خیلی ساده و یا شاید با استفاده از کتاب راهنما صحبت کند. این زبان آموزان می توانند در موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران سطح دانش زبان خود را ارتقاء دهند.

سطح مقدماتی A2-B1 در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان آموز با دانش زبان در سطح سطح مقدماتی A2-B1 می تواند تا حدودی بهتر و روان تر از زبان آموز سطح مقدماتی به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی صحبت کند. زبان آموز با این سطح زبان می تواند در مورد آب و هوا، زمان و علاقمندی های خود جمله بسازد، از زمان های گذشته و آینده و حال در جملات خود استفاده کند و در مورد موضوعات مختلف اظهار نظر کند. گرچه این زبان آموز در کاربرد درست زمان دچار اشکال است اما در مورد موضوعات مشخصی می تواند با افراد زبان بومی ارتباط کلامی برقرار کند.

 • زبان آموزان پس از تعیین سطح زبان در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می توانند با فراگیری اصولی زبان به سطوح پیشرفته راه پیدا کنند.

سطح پیشرفته B2-C1 در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

سطح پیشرفته B2-C1 را سطح تقریباً مسلط زبان برای زبان آموز می نامند. زبان آموز با دارا بودن این سطح از زبان می تواند برنامه ها و شوهای معمولی تلویزیون را با کمی زحمت متوجه شود. این زبان آموز می تواند اخبار رادیو، فیلم ها و موسیقی را با کمی دقت و توجه بفهمد. علاوه بر این می تواند با یک فرد زبان بومی به مدت طولانی صحبت کند. زبان آموز با سطح زبان پیشرفته و تقریباً مسلط می تواند در فضایی که چندین نفر با هم حرف می زنند، متوجه صحبت های یک نفر خاص شود.

اگر در سطح پیشرفته زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی می باشید و قصد ادامه آموزش زبان را تا آخرین سطح و تسلط کامل دارید، می توانید در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران ثبت نام کنید.

سطح بسیار پیشرفته C2 در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان آموز با دارا بودن دانش زبان در سطح بسیار پیشرفته C2 مسلط به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی می باشد. این زبان آموز می تواند با انگلیسی زبان ها مکالمه های طولانی داشته باشد، همه برنامه های علمی و عمومی تلویزیون و رادیو را متوجه شود و در یک محیط شلوغ به راحتی صحبت کند و صحبت های دیگران را متوجه شود. دارا بودن لهجه و گویش بومی زبان انگلیسی در این سطح چندان آن قدرها مهم نیست. زبان آموز در این سطح بسیار پیشرفته می تواند به خوبی بخواند و بنویسد.

با شرکت در کلاس های بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می توانید دانش زبان انگلیسی خود را تا سطح بسیار پیشرفته و بومی برسانید.

سطح زبان بومی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان آموزرانی که مدت بسیار زیادی به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی صحبت و کار می کنند، می توانند همانند بومیان به این زبان ها حرف بزنند. البته ذکر این نکته ضروری است که این زبان ها برای بومی زبان ها به عنوان زبان اول و رسمی محسوب می شود. اما فردی که در حدود 30 یا 40 سال را در کشورهای انگلیسی، فرانسه یا آلمانی زبان زندگی و کار و تحصیل کرده است، به عنوان افراد بومی و زبان اول آن کشور محسوب می شوند. با تمرین روزانه و شرکت مداوم در کلاس های لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می توانید زبان انگلیسی را مانند افراد بومی صحبت کنید.

مدت زمان تخمینی برای فراگیری زبان انگلیسی چقدر است؟

به طور کلی برای تسلط کامل به زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه بهترین راه این است که به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید. در واقع با قرار گرفتن مستقیم در جامعه انگلیسی زبان و اجبار در صحبت به زبان انگلیسی با بالاترین سرعت ممکن انگلیسی را فرا می گیرید. علاوه بر این با شرکت در کلاس های لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در کوتاه ترین زمان به زبان انگلیسی مسلط خواهد شد.

به طور دقیق نمی توان مدت زمان کسب مهارت و تسلط به زبان انگلیسی را مشخص کرد. زیرا اگر این مدت زمان کمی طولانی تر شود، زبان آموز انگیزه خود را برای فراگیری از دست می دهد و ناامید می شود. اما به طور تخمینی مدت زمان کسب مهارت و تسلط به زبان انگلیسی برای زبان آموزانی که از صفر شروع می کنند عبارت است از:

 • مهارت به زبان انگلیسی از طریق زندگی در یک کشور انگلیسی زبان: حدود 3 تا 6 ماه
 • مهارت به زبان انگلیسی از طریق آموزش مستقیم و غیرمستقیم در طول بیشتر ساعت های شبانه روز یا روش غوطه وری: در حدود 3 تا 6 ماه
 • تسلط به زبان انگلیسی از طریق زندگی در یک کشور انگلیسی زبان: حدود 3 تا 6 ماه
 • تسلط به زبان انگلیسی از طریق آموزش مستقیم و غیرمستقیم در طول بیشتر ساعت های شبانه روز یا روش غوطه وری: در حدود 2 سال
 • مهارت به زبان انگلیسی از طریق فراگیری مستقلانه: بر اساس روش یادگیری از یک تا 2 سال
 • تسلط به زبان انگلیسی از طریق فراگیری مستقلانه: بسیار متغیر
 • مهارت به زبان انگلیسی از طریق شرکت در کلاس های موسسه های آموزش زبان: در حدود 2 تا 4 سال
 • تسلط به زبان انگلیسی از طریق شرکت در کلاس های موسسه های آموزش زبان: در حدود 5 سال

سطح مبتدی تا آیلتس و تافل چند سال طول می کشد؟

به منظور اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل از سطح مبتدی یا “صفر” که به Absolute Beginner نیز شناخته می شود، مراحل و دوره های متفاوتی را باید طی کنید. البته بر اساس روش آموزش مدت زمان اخذ مدرک آیلتس یا تافل متفاوت است. در کلاس های لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در زمان کوتاه مدرک آیلتس را دریافت خواهید کرد. در این بخش از مقاله به ارائه روش های متفاوت اخذ مدرک آیلتس و مدت زمان لازم برای کسب این مدرک معتبر زبان انگلیسی می پردازیم:

 • مدت زمان اخذ مدرک زبان آیلتس با کمک استاد حرفه ای در حدود 3 تا 6 ماه: اگر دارای دانش زبان انگلیسی در حد مقدماتی مدرسه و یا دانشگاه هستید، با شرکت در کلاس های خصوصی با اساتید زبان که دارای سوابق حرفه ای درخشان باشند، می توانید در مدت کمتر از 5 ماه نمره قابل قبول 6 تا 7 آیلتس را اخذ کنید. اگر هیچ تحصیلاتی ندارید و دانش زبان انگلیسی شما در حد صفر است، این مدت به 7 ماه افزایش می یابد.
 • مدت زمان اخذ مدرک زبان آیلتس با روش موسسه های آموزش زبان در حدود یک تا 2 سال: اگر در همه کلاس های موسسه های آموزش زبان شرکت کنید و همه تمرین ها و تکالیف مربوط را به دقت و بانظم انجام دهید، در بازه زمانی یک تا 2 سال می توانید نمره قابل قبول 6 تا 7 آیلتس را اخذ کنید. گرچه این بازه زمانی بر اساس ویژگی های زبان آموز و کیفیت کلاس های موسسه های آموزش زبان ممکن است بیشتر یا کمتر شود.
 • مدت زمان اخذ مدرک زبان آیلتس به روش خودآموزی مستقل در حدود 2 سال یا بیشتر: برخی از زبان آموزان با تکیه بر منابع فراوان و در دسترس آیلتس فکر می کنند که بدون کمک از اساتید این فن و یا شرکت در کلاس های موسسه های آموزش زبان می توانند در مدت زمان کوتاه مدرک آیلتس را با نمره قابل قبول دریافت کنند. اما بر اساس تجربه های موثق کمتر از یک درصد افراد آن هم بیشتر نخبه و دانشجویان برتر و یا افرادی که سابقه کار بسیار با زبان انگلیسی دارند، توانسته اند بدون کمک از اساتید زبان و یا شرکت در کلاس های زبان مدرک آیلتس را دریافت کنند. به طور کلی با روش های خودآموزی مستقلانه ممکن است مجبور به چند بار شرکت در آزمون آیلتس شوید و در برخی مهارت ها نمره لازم را کسب نکنید.

پرکاربردترین زبان های جهان در سال 2021 کدامند؟

در حال حاضر بیش از 6500 زبان مختلف در سراسر جهان وجود دارد که برخی در کشورهای بسیار کم جمعیت و برخی در قاره های پهناور رواج دارند. در میان این تعداد زبان موجود در کره زمین بسیاری از آن ها به عنوان زبان های رایج شناخته نمی شوند چون افراد بومی فراوانی از آن ها استفاده نمی کنند. در میان این 6500 زبان مختلف برخی بین المللی می باشند، اما بومی نیستند و برخی بومی می باشند اما بین المللی نیستند.

 • جالب است بدانید که زبان انگلیسی با اینکه یکی از مهم ترین زبان های بین المللی است اما بومی ترین زبان جهان نمی باشد.
 • زبان چینی ماندارین با اینکه زبان بین المللی نیست اما بومی ترین زبان جهان می باشد که در میان افراد بومی فراوانی رواج دارد.
 • پرکاربردترین و رایج ترین زبان های جهان زبان های چینی ماندارین، انگلیسی، هندی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی، روسی، بنگالی و پرتغالی می باشند.
 • بسیاری از بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران به آموزش این زبان های پرکاربرد و رایج در جهان می پردازند.

آموزش زبان چینی ماندارین در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان چینی ماندارین در رتبه اول پرکاربردترین و رایج ترین زبان های جهان جای دارد. جمعیت 1.4 میلیارد نفری کشور چین در حدود 15% جمعیت جهان را تشکیل می دهد و بر این اساس گویندگان زبان چینی دارای بالاترین درصد و تعداد زبان بومی در جهان می باشند. زبان چینی ماندارین علاوه بر کشور چین در تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و سنگاپور نیز رایج است.

 • زبان چینی ماندارین از کاراکترهای چینی و به صورت زبان نمادگرایی نوشته می شود.
 • بسیاری از کشورهای آفریقایی درصدد آموزش زبان چینی در مدارس به عنوان زبان برتر در آینده ای نزدیک می باشند.
 • برخی از موسسه های آموزش زبان در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله به آموزش زبان چینی می پردازند.

آموزش زبان انگلیسی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان انگلیسی که با توجه به تسلط تاریخی انگلیسی زبان های بریتانیای کبیر بر مستعمره های مختلف در گوشه و کنار جهان به یک زبان برتر و بین المللی تبدیل شده است، دارای دومین رتبه در میان پرکاربردترین و رایج ترین زبان جهان می باشد. گرچه این زبان به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های جهان محسوب می شود، اما در مقایسه با زبان چینی ماندارین افراد بومی کمتری به آن صحبت می کنند.

 • در برخی از کشورها زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی آن کشور است در حالی که زبان مادری آن کشور زبان دیگری است.
 • در کشورهای آفریقایی با اینکه زبان مادری آن ها بر اساس قبیله های مختلف تا حدود 48 زبان مختلف است اما زبان انگلیسی را زبان رسمی و قانونی خود می دانند.
 • زبان انگلیسی تحت تاثیر زبان های لاتین و فرانسه بوده است و در حال حاضر زبان رسمی و قانونی کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا و کانادا و بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ جهان است.
 • امروزه آموزش زبان انگلیسی در همه مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه ها و حتی مهدکودک های ایران رواج دارد.
 • برای آموزش زبان انگلیسی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران به لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله مراجعه کنید.

آموزش زبان هندی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان هندی در رتبه سوم پرکاربردترین و رایج ترین زبان جهان قرار دارد. در حدود 1.3 میلیارد نفر جمعیت کشور هند به زبان هندی یا هندو صحبت می کنند. زبان هندی به عنوان زبان رسمی کشورهای هندوستان، نپال، فیجی و موریس می باشد. جالب است بدانید که زبان فارسی در حدود 800 سال بر زبان هندی تسلط داشته است و از این طریق فرهنگ و زبان و آداب و رسوم فارسی به این زبان راه پیدا کرده است.

 • برخی از بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران دارای دوره های آموزش زبان هندی می باشند.

آموزش زبان اسپانیایی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان اسپانیایی در جایگاه چهارمین زبان پرکاربرد و رایج جهان، دومین زبان بومی جهان و یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد قرار دارد. در حدود 570 میلیون نفر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. زبان اسپانیایی به عنوان زبان 40 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا رواج دارد. در واقع کشور آمریکا پس از کشور مکزیک به عنوان دومین کشور بزرگ اسپانیایی زبان شناخته می شود. زبان اسپانیایی در کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی نیز رواج دارد. زبان اسپانیایی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران ارائه شده در این مقاله تدریس می شود.

آموزش زبان فرانسوی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان فرانسه که در رتبه پنجم پرکاربردترین زبان جهان قرار دارد، در بیش از 27 کشور جهان رواج دارد. زبان فرانسه را زبان عاشقانه می نامند که در قرون وسطی تاثیر بسیاری از زبان آلمانی  پذیرفته است. زبان فرانسه در کشورهای بلژیک، کانادا، سوئیس و فرانسه رواج دارد. علاوه بر این برخی از کشورهای آفریقای مرکزی و غربی و جزیره کارائیب به این زبان سخن می گویند. آموزش زبان فرانسه همانند زبان انگلیسی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله انجام می شود.

آموزش زبان عربی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان عربی به عنوان زبان اسلام و قرآن کریم و همچنین ششمین زبان پرکاربرد جهان در حال حاضر زبان رسمی در حدود 26 کشور جهان می باشد. در حدود 400 میلیون نفر از مردم جهان و در حدود 130 میلیون نفر غیر بومی به این زبان حرف می زنند. زبان عربی در کشورهای عربستان، قطر، کویت، امارات متحده عربی، مصر، شمال آفریقا و برخی مناطق شرقی آفریقا رواج دارد.

 • در حال حاضر در مدارس و دبیرستان ها و بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران زبان عربی تدریس و آموزش داده می شود.

آموزش زبان روسی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان روسی به عنوان بزرگترین زبان در منطقه اوراسیا و به عنوان هفتمین زبان رایج و پرکاربرد جهان در میان بیش از 267 میلیون نفر از مردم جهان رواج دارد. از این تعداد در حدود 130 میلیون نفر به عنوان افراد بومی محسوب می شوند که به این زبان حرف می زنند. زبان روسی در کشورهای روسیه، اوکراین، بلاروس و قرقیزستان رواج دارد. در سال های اخیر به دلیل مهاجرت تحصیلی بسیاری از جوانان ایرانی به روسیه آموزش زبان روسی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله امکان پذیر است.

آموزش زبان بنگالی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان بنگالی به عنوان هشتمین زبان پرکاربرد و رایج در جهان بیشتر در کشور هند و بنگلادش رواج دارد. زبان بنگالی زبان رسمی بیش از 200 میلیون نفر از جمعیت زمین و در حدود 60 میلیون افراد بومی می باشد. زبان بنگالی در کشور هند پس از زبان هندی پرکاربردترین زبان می باشد. زبان بنگالی یک زبان هندی آریایی است که به عنوان 5 سیستم نوشتاری پرکاربرد در جهان شناخته می شود. برخی از بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران این زبان را آموزش می دهند.

آموزش زبان پرتغالی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران

زبان پرتغالی که در اصل یکی از زبان های عاشقانه گرفته شده از زبان لاتین می باشد، در جدول پرکاربردترین زبان های جهان دارای رتبه نهم می باشد. زبان پرتغالی زبان رسمی بیش از 230 میلیون نفر از جمعیت جهان و در حدود 11 میلیون نفر از افراد بومی می باشد. زبان پرتغالی را زبان اسپانیایی مدرن نیز می نامند. بیشترین افرادی که به این زبان صحبت می کنند در کشور برزیل می باشند. برای آموزش زبان پرتغالی در بهترین موسسه های آموزش زبان ایران می توانید به لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در این مقاله مراجعه کنید.

اهمیت دارا بودن انگیزه در فراگیری زبان

به طور کلی دارا بودن انگیزه برای انجام خیلی از کارها برای ما لازم و ضروری است. در واقع انگیزه مانند نیروی محرکه قوی است که موتور ذهن ما را برای فراگیری و آموزش روشن نگه می دارد. داشتن انگیزه برای فراگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری بسیار مهم است. اگر برای فراگیری زبان انگیزه نداشته باشید، یادگیری رخ نمی دهد. اگر انگیزه شما برای فراگرفتن زبان به قدر کافی نباشد، حتی اگر در بهترین موسسه های آموزش زبان ثبت نام کنید، از بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی استفاده کنید و بهترین مدرسان زبان را داشته باشید، هیچ چیزی به دانش زبان شما اضافه نمی شود. پس قبل از شرکت در موسسه های آموزش زبان در ایران به این نکته مهم توجه کنید.

اهمیت صبر و شکیبایی در فراگیری زبان

اگر فکر می کنید با چند ماه شرکت در بهترین موسسه های های آموزش زبان در ایران و چند تا کتاب زبان اصلی خواندن و چند فیلم زبان اصلی دیدن می توانید به سطح قابل قبولی از درک و فهم زبان برسید، سخت در اشتباهید. ذهن برای تجزیه و تحلیل زبان انگلیسی و پذیرش این عادت جدید نیازمند زمان می باشد. ذهن برای فراگیری یک موضوع جدید 3 مرحله کلی دارد: دریافت اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات فراگرفته و مرحله آخر استفاده از این اطلاعات. در واقع روند این 3 مرحله زمان بر است و نیازمند صبر و حوصله می باشد. فراگیری زبان انگلیسی کمی زمانبر است و برای رسیدن به یک حد تسلط و مهارت نیازمند گذر زمان می باشید.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین آموزشگاه های موسیقی شیراز را مشاهده کنید.

10 فوت و فن برای فراگیری هر زبان خارجی دلخواه

متیو یولدن Matthew Youlden از جمله افرادی است که به 9 زبان زنده جهان تسلط دارد. متیو تجربه های خود در مورد فراگیری زبان های جدید را در قالب 10 فوت و فن به شما ارائه داده است که در این بخش مقاله به طور خلاصه به آن ها می پردازیم. با شرکت در کلاس های  بهترین موسسه های آموزش زبان ایران در لیست بهترین موسسه های آموزش زبان ایران نیز این رموز را فرا می گیرید.

 1. هدف از فراگیری یک زبان جدید را برای خودتان مشخص کنید. اگر هدف داشته باشید با انگیزه و تلاش بیشتری زبان را یاد می گیرید.
 2. سعی کنید زبان جدید را با یک همراه و یا دوست یاد بگیرید. داشتن کسی که زبان جدید را در سطح شما بداند کمک می کند تا بتوانید به راحتی با او به زبان جدید حرف بزنید.
 3. سعی کنید با خودتان حرف بزنید. حرف زدن با خود به زبان جدید بهترین تمرین برای شماست. با حرف زدن با خودتان کلمه ها و لغات جدید در ذهنتان تثبت می شود.
 4. هدفمند به یادگیری زبان جدید بپردازید و سعی کنید با همان کلمات و اصطلاحات دست و پا شکسته با افراد بومی آن زبان ارتباط کلامی برقرار کنید.
 5. با این زبان جدید خودتان را سرگرم کنید. با نوشتن چند جمله یا یک متن و یا خواندن آهنگ های زبان اصلی خودتان را برای تمرین زبان جدید سرگرم کنید.
 6. مثل بچه ها بدون ترس از اشتباه و با شور و شوق زبان جدید را یاد بگیرید.
 7. با افراد بومی زبان جدید صحبت کنید، به رستوران بروید و به زبان جدید غذا سفارش دهید و آدرس بپرسید و این گونه بدون ترس از اشتباه کم کم به آن زبان مسلط می شوید. تا اشتباه نکنید، تا شکست نخورید، موفقیتی در کار نیست.
 8. قبل از اینکه صحبت کنید، خوب گوش دهید. بهترین روش برای خوب صحبت کردن به زبان جدید خوب گوش کردن به صداها، آواها، گویش و لهجه افراد بومی آن زبان است.
 9. به طرز صحبت کردن دیگران خوب نگاه کنید. روش ادای کلمات و حالت لب ها و دهان و تلاش برای تقلید از آن حالت شیوه بسیار موثری برای فراگیری یک زبان و تلفظ درست کلمه ها و عبارات است.
 10. در زبان جدید غرق شوید. غرق شدن در زبان جدید به معنای فکر کردن به زبان جدید، نوشتن به زبان جدید، حرف زدن به زبان جدید، خواندن به زبان جدید و در کل زندگی کردن به زبان جدید است. تمرین مواردی که یاد گرفته اید در طول شبانه روز کمک می کند تا همه آن ها در ذهن شما تثبیت شوند.

فهرست مطالب

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.