پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

0

پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

وجود درد در استخوان ها و مفاصل ها انجام بسیاری از کارها را مختل می کند زیرا تمام حرکت ها و فعالیت ها توسط این اندام های حرکتی انجام می دهد. بروز هر گونه درد در این اندام ها باید سریعا توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد و اگر تشخیص دهد، باید جراحی مفصل ران و لگن انجام شود.

فوق تخصص جراحی مفصل و لگن با دانش و مهارت خاص خود که کسب کرده است، سعی در درمان و کنترل دردهای آن را دارد. در شیراز پزشکان حاذقی وجود دارد که راه درمان را بسیار ساده می کنند. با ما همراه باشید، تا شما را به طور کامل با پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز آشنا کنیم.

 

فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز کیست؟

در علم پزشکی شاخه های مختلفی وجود دارد که هر متخصص و فوق تخصصی به طور خاص به بررسی بیماری ها می پردازد. یکی از مشکلاتی که این روز ها در همه سنین به چشم می آید، دردهای مفصلی می باشد که متاسفانه روز به روز تعداد آن ها افزایش می یابد. در صورت بروز هر گونه درد در لگن، ران و … نیاز است که یک فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن مراجعه نمایید.

متخصص جراحی مفصل ران و لگن پس از انجام معاینات و بررسی های لازم در صورت نیاز جراحی را انجام می دهد که یکی از مواردی که توسط جراج لگن و ران انجام می شود، تعویض مفصل ران است که پزشک باید در این زمینه مهارت لازم و کافی را داشته باشد. فوق تخصص جراحی لگن یک زیر شاخه گسترده از جراحی های ارتوپدی محسوب می شود.

در ایران متخصصان متعددی در این زمینه فعالیت می کنند که مدارک تحصیلی و مهارت آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است و شما باید سعی کنید، بهترین آن ها را انتخاب نمایید تا عوارض و مشکلات پس از جراحی را نداشته باشید. البته بیشتر متخصصان سعی می کنند، در ابتدا روش های غیر جراحی مانند دارو و حرکت های ورزشی را تجویز کنند که در صورت کنترل و درمان نشدن آن جراحی را تجویز می کنند.

پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز با تکیه بر دانش و استفاده از تجهیزات روز دنیا عمل های موفق آمیزی را انجام می دهند که درد و ناراحتی را از مراجعه کنندگان خود دور می کنند.

پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز
پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

جراحی هایی که توسط فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز  انجام می شود.

همان طور که می دانید، تمام دردهای مفصلی از دست، پا، ران، لگن و … به یک شاخه از علم پزشکی به نام ارتوپدی تعلق دارند. جراحی های هر کدام از این اندام ها نیز زیر مجموعه ای از علم جراحی ارتوپدی است که هر کدام در دسته های جداگانه ای تخصصی شده اند.

فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن جراحی هایی که به این اندام ها مربوط می شود را انجام می دهد. جراحی های شکستگی لگن، تعویض مفصل، مشکلات حرکتی در لگن، بازسازی مفصل ران و … برخی از جراحی های قابل انجام توسط این متخصصین می باشد.

پس به طور کلی یک فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز که از تبحر لازم و کافی برخوردار است، مشکلات و بیماری هایی که در لگن و ران ایجاد می شود را به خوبی درمان می کند. در صورت بروز علائم اولیه درد در هر کدام از قسمت های حرکتی بدن، مراجعه به متخصصین در این زمینه لازم است زیرا اگر زودتر مراحل درمان شروع شود، سلامتی فرد زودتر باز می گردد.

ردیف نام پزشک نشانی مطب تلفن مطب
1 دکتر غلامحسین شاه چراغی شیراز، خیابان ستارخان، بلوار مطهری، خیابان رادفر، کوی دنا، بیمارستان دنا
2 دکتر علی آزاد شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، بین 20 متری و فلسطین، ساختمان شایان، طبقه 5، واحد 20 07132319229
3 دکتر محمدجعفر امامی شیراز، تقاطع فلسطین و معدل، ساختمان 110 07132337311
4 دکتر سید منیرالدین دبیری شیراز، خیابان کریم خان زند، روبروی هتل پارس، ساختمان نگین 07132351136
5 دکتر سیروس ربیعی شیراز، خیابان کریم خان زند، روبروی هتل پارس، ساختمان زند، طبقه همکف 07132306677
6 دکتر سورنا رضازاده شیراز، خیابان معدل، بین بیست متری و فلسطین، ساختمان نهال 07132349599
7 دکتر احمد انقیاد شیراز، خیابان کریم خان زند، روبروی هفت تیر (20متری سینما سعدی)، کوچه شهید عباییان، ساختمان دی، طبقه اول 07132300186
8 دکتر وحید ابراهیمی‌نژاد شیراز، خیابان اردیبهشت، نبش خیابان فلسطین(باغشاه)، ساختمان پزشکان مینا، واحد 2 07132318934
09307354817

ویژگی های یک فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است و دانش پزشکان بیشتر بیماری ها را که در گذشته درمان نداشته اند، را درمان می کنند. در کنار دانش یک پزشک موارد دیگری نیز وجود دارد که آن را به یک دکتر ماهر و نام آشنا تبدیل می کند. اگر به دنبال شناخت بهترین فوق تخصص جراحی مفصل لگن و ران در شیراز هستید، ویژگی های زیر را در گوشه ذهن خود جای دهید.

 

  • پزشک باید دارای دانش و علم کافی باشد.

آنچه که به تشخیص بیماری کمک می کند، دانش و علم پزشک است تا در همان معاینات اولیه بیماری را تا حدودی شناسایی کند. یک فوق تخصص جراحی مفصل لگن و ران باید نسبت به هر آنچه که مربوط به این تخصص است، اگاهی داشته باشد.

فوق تخصص جراحی مفصل لگن و ران زیر شاخه ای از جراحی های ارتوپدی است که این امر نشان می دهد، پزشک متخصص در این زمینه باید آگاهی کاملی نسبت به بیماری های ارتوپدی و مفصلی داشته باشد.

 

  • مهارت کافی در جراحی را داشته باشد.

جراحی لگن و ران نیازمند آن است که به صورت ماهرانه انجام شود و این امر کاملا بستگی به تبحر پزشک شما دارد. پس توصیه ما این است، قبل از آن که برای جراحی اقدام کنید، نسبت به رزومه متخصص و عمل های قبلی آن آگاه شوید. راه های زیادی برای تشخیص بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل لگن و ران در شیراز وجود دارد که یکی از آن ها مراجعه به سایت های مختلف است.

 

  • وقت کافی را برای معاینه بیمار اختصاص دهد.

هر نوع بیماری زمانی به خوبی تشخیص داده می شود که پزشک نسبت به بیمار و شرایط آن آگاهی کافی داشته باشد. پس یک فوق تخصص جراحی لگن و ران بیمار خود را به طور کامل معاینه می کند و آزمایشات، عکس برداری و هر آنچه که برای تشخیص دقیق بیماری لازم است را، انجام می دهد.

 

  • بهترین تصمیم را برای بیمار خود در نظر بگیرد.

یکی از ویژگی های یک پزشک فوق تخصص این است که همیشه بهترین تصمیم را برای بیمار خود اتخاذ کند تا سلامت او از هر نظر حفظ شود. متاسفانه برخی از پزشکان تنها منافع خود را در نظر می گیرند که کاری عیر انسانی است.

پس یک فوق متخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز را انتخاب نمایید که سلامتی شما برایش مهم باشد و شما نیز تمام توصیه های او را جدی بگیرید. یک پزشک اگر چنین حس انسان دوستانه ای داشته باشد، به بهترین جایگاه ها خواهد رسید.

 

  • نکات و توصیه های لازم را به بیمار خود پس از جراحی انتقال دهد.

یک فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن باید نکات و موارد لازم را به بیمار خود انتقال دهد تا مراقبت های پس از جراحی را به بهترین صورت انجام دهد. گاهی اوقات این مراقبت ها تایر نهایی را بر نتیجه جراحی و عمل دارد.

هیچ کسی جز پزشکی که بیمار را جراحی کرده است، نسبت به وضع مفصل و ران او آگاهی ندارد پس همین پزشک باید ها و نبایدها را به طور کامل به بیمار خواهد گفت تا در کمترین زمان، سلامتی خود را به دست آورد.

 

  • بیمار را به طور کامل از نوع بیماری و جراحی آگاه کند.

متاسفانه در ایران افراد زیادی که هیچ زمینه پزشکی ندارند، در بسیاری از موارد ادعای آگاهی و صاحب نظری می کنند. در زمینه بیماری های ارتوپدی نیز همین گونه است و برخی از افراد، ترس و وحشت را در دل بیمار قرار می دهند. این جا وظیفه پزشک به خوبی نمایان می شود که باید استرس و اضطراب را از بیمار خود دور کند و او را نسبت به نوع بیماری و نوع جراحی آگاه کند.

خطرات و عوارض جراحی یا عدم جراحی توسط پزشک به بیمار منتقل می گردد و بیمار نباید به حرف و سخن کسی جز پزشک خود توجه کند.

 

همه این موارد را می توان در برخی از پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز یافت و با اطمینان خاطر مفصل ران و لگن خود را به تیغ جراحی این عزیزان سپرد تا سلامتی شما به دست آید و درد و رنج از شما دور گردد.

 

جراحی تعویض مفصل لگن چیست؟

همان طور که گفته شد، یکی از جراحی های ارتوپدی تعویض مفصل می باشد. مفصل لگن متصل کننده استخوان های لگن و ران به یک دیگر است تا حرکت این بخش از بدن به خوبی انجام بگیرد، اما در برخی از مواقع دچار آسیب های جدی می شود که یک فوق تخصص جراحی مفصل لگن نسبت به تعویض آن اقدام می کند.

با جراحی مفصل لگن نوع حرکت و کارایی آن به حالت اولیه خود باز می گردد که باز هم این مورد کاملا مهارت پزشک و جراح شما بستگی دارد. اگر چه جراحی تعویض مفصل یک راه برای باز گرداندن سلامتی فرد خواهد بود، اما تنها افراد زیر با نظر پزشک می توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند.

 

  1. آرتروز

این بیماری که متاسفانه به دلیل موراد مختلفی چون استفاده از پله، بلند کردن اجسام با وزن بالا، کهولت سن و … به یکی از بیماری های شایع در بین مردم تبدیل شده است، می تواند زمینه ساز تعویض مفصل شود.

در این بیماری ابتدا غضروف مفصل را درگیر می شود که در صورت عدم کنترل آن، رفته رفته این ساییدگی به مفصل ران نیز می رسد و در نهایت با افزایش درد در کشاله ران و زانوها در صورت نیاز تعویض مفصل لگن و ران انجام خواهد شد.

 

  1. روماتیسم

روماتیسم نیز یکی دیگر از بیماری هایی است که درد زیادی را در مفاصل و استخوان ها ایجاد می کند. این بیمار را در گروه بیماری های خود ایمنی قرار دارد به این صورت که خود سیستم دفاعی بدن سبب ایجاد آن می شود و مفصل ها را درگیر می کند.

با انجام آزمایش ها و معاینات در صورت تشخیص، افراد دارای بیماری روماتیسم می توانند عمل تعویض لگن را انجام دهند. خوشبختانه پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز در این زمینه مهارت لازم و کافی را دارا می باشند.

 

  1. در رفتگی و شکستگی لگن

این مورد نیز شایع است و معمولا در اثر تصادفات یا سوانح مختلف در استخوان های ران و لگن مشکلاتی پیش خواهد آمد. در صورتی که نوع حرکت فرد دچار تغییر شود و علت آن ایجاد مشکل در مفصل لگن باشد، جراح می تواند برای این بیماران تعویض مفصل ران و لگن را انجام دهد.

 

  1. نکروز

یکی دیگر از بیماری هایی که سبب انجام تعویض مفصل ران و لگن می شود، بیماری نکروز است. در این بیماری مواد لازم برای سلول ها توسط خون به لگن فرد ارسال نمی شوند و مشکلاتی را در استخوان ها ایجاد می کنند. در چنین مواردی فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن می تواند نسبت به تعویض مفصل اقدام نماید.

 

وجود این بیماری ها زمینه ساز تعویض جراحی مفصل لگن خواهند شد و پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز اگر لازم باشد، این جراحی را برای بیماران خود انجام می دهند. توصیه ما این است که اگر پزشک جراحی یا عدم جراحی را برای شما در نظر گرفت، مطابق با دستور او عمل کنید البته اگر به پزشک و مهارت او اطمینان کافی را دارید، این گفته ما را در ذهن داشته باشید.

پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز
پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

میزان مدت ماندگاری تعویض مفصل ران و لگن

اگر طبق دستور پزشک عمل جراحی و تعویض مفصل ران را انجام دادید، باید بدانید که در صورت بالا بودن مهارت پزشک شما یکی از موفق ترین و بهترین عمل های جراحی را انجام داده اید زیرا درد از شما دور خواهد شد.

همچنین مفصل مصنوعی شما اگر به خوبی جایگذاری شده باشد، مدت عمر آن 15 تا 20 سال می باشد که اصلا زمان کمی نیست. در کنار مهارت پزشک، مراقبت های بیمار پس از انجام عمل های جراحی نقش مهمی در سلامت مفصل و دوام آن دارد.

اگر یکی از بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز را انتخاب نمایید، مطمئن خواهید شد که دوام و طول عمر مفصل مصنوعی شما بالا خواهد بود.

 

جمع بندی از پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز

برخی از دردهای مفصلی و بیماری های ارتوپدی نیاز به جراحی خواهند داشت که باید توسط یک متخصص ماهر بررسی و انجام شوند. پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن در شیراز در درمان بیماری های مربوط به این اندام های حرکتی فعالیت های بسیار مثبتی داشته اند که شما با مراجعه به آن ها، می توانید سلامتی خود را به دست آورید.

در طول این مقاله در خصوص فوق تخصص های جراحی مفصل ران و لگن صحبت شد که امید داریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.