لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز

0

بیشتر افراد به نگه داری و مراقبت از برخی حیوانات خانگی علاقه دارند به همین دلیل اگر آن ها حیوانی را در خانه نگهداری می کنند، باید به طور کامل از آن ها مراقبت کنند. حیوانات ممکن است، به بیماری هایی دچار شوند که به معاینه دامپزشک داشته باشند. همچنین غذا و وسایل حیوانات نیز متفاوت خواهد بود که نسبت به هیچ کدام از این موارد نباید بی توجه بود.

پس افرادی که حیوان خانگی دارند یا به نگهداری از حیوانات می پردازند، نیاز است تا ویژگی کلینیک های دامپزشکی را به خوبی بشناسند. اگر شما در این دسته جای دارید، حتما این مطلب را دنبال کنید زیرا شما را با لیست و ویژگی های کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز آشنا خواهیم کرد.

کلینیک های دامپزشکی شیراز را بیشتر بشناسید

حیوانات موجودات زنده ای هستند و همین امر ایجاب می کند که سلامت آن ها بارها و بارها مورد بررسی قرار بگیرد. این خدمات در کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های در شیراز انجام می گیرد و لازم است که صاحبان این حیوانات این کلینیک ها را بیشتر بشناسند.

در کلینیک های دامپزشکی حیوانات اهلی، خانگی و یا حیوانات موجود در باغ وحش ها توسط دامپزشکان مورد معاینه قرار می گیرند و موارد چون آزمایش، نوار قلب و … از آن ها گرفته می شود. دامپزشک از تجهیزات مختلف و روش های درمانی گوناگونی برای درمان حیوانات استفاده می کند تا سلامت آن ها تامین شوند.

علاوه بر این در کلینیک های دامپزشکی در شیراز، تمام مراقبت های بهداشتی و مراقبت های تغذیه ای حیوانات نیز ارائه داده می شود و از امکانات تفریحی نیز برای حیوانات غافل نشده اند. پس می توان گفت، شناسایی بهترین کلینیک های دامپزشکی شیراز لازم و ضروری است.

پت شاپ چیست؟

در قسمت قبلی در کنار کلینیک دامپزشکی، نام پت شاپ را ذکر کردیم که افرادی که از حیوانات خانگی و اهلی مراقبت می کنند، با این مکان آشنایی دارند. پت شاپ از کنار هم قرار گرفتن دو کلمه انگلیسی ساخته شده است که به معنای فروشگاه حیوانات خانگی است. اما برخلاف این معنای لغوی، پت شاپ یک مرکز فروش است اما مرکز فروش لوازم و هر آنچه که مربوط به حیوانات خانگی است.

پس در پت شاپ می توانید مواد خوراکی، غذاها، انواع قفسه، جای خواب، لوازم سرگرمی و … برای حیوانات را می توانید خریداری نمایید. افزایش میل و علاقه در میان مردم به نگهداری از حیوانات خانگی سبب افزایش کلینیک ها و پت شاپ ها شده است.

برای آن که در نگهداری و مراقبت از حیوانات به خوبی عمل کنید، بهتر است به برترین کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز مراجعه نمایید. این مراکز خدمات متنوعی را به تمام حیوانات چون پرندگان، سگ، گربه، ماهی ها و … رائه می دهند و تمام هر آنچه که برای حیوان خود نیاز دارید، در پت شاپ ها به راحتی قابل خریداری است.

لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز
لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز

چرا باید کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز را بشناسید؟

همه ما می دانیم که حیوانات موجودات زنده ای هستند و این حق آن هاست که هر آنچه برای زندگی نیاز دارند، از آن ها دریغ نشود. اگر شما مسئولیت این موجود زنده را بر عهده گرفته اید و در خانه از آن نگه داری می کنید، لازم است که مراقبت های لازم از حیوان خانگی خود را برعهده بگیرید.

بررسی سلامت و تغذیه این موجود زنده به طور کامل بر عهده شماست و شما باید نسبت به آن ها بسیار حساس باشید تا سلامتی آن ها به خطر نیافتد. پس توصیه ما این است که آدرس و لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های معتبر را به خوبی در ذهن داشته باشید تا از امکانات و خدمات آن ها برای حیوان خانگی مورد علاقه خود استفاده نمایید. با ما همراه باشید زیرا در طول مقاله اطلاعات کاملی در خصوص کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ویژگی های بهترین کلینیک دامپزشکی در شیراز

همان طور که گفته شد، مراکز متعددی به عنوان کلینیک های دامپزشکی در سطح کشور فعالیت دارند که هر کدام از کیفیت و ویژگی های متفاوتی برخوردار می باشند. در این میان یک کلینیک دامپزشکی در شیراز زمانی بهترین خدمات خود را ارائه می دهد که از ویژگی هایی خاص برخوردار باشد. شناخت و آشنایی با این ویژگی ها شما را در انتخاب بهترین کلینیک دامپزشکی در شیراز راهنمایی می کند، برخی از مهم ترین این ویژگی ها در زیر لیست شده اند:

 • یک کلینیک دامپزشکی خوب از متخصصان در این زمینه بهره می گیرد

در کلینیک های دامپزشکی زمانی خدمات درمانی برای حیوانات به خوبی ارائه می شود که دامپزشکان متخصص و با تجربه در آن فعالیت داشته باشند. متخصصانی که در زمینه های مختلف بیماری های حیوانات تخصص دارند، کار مراجعه کنندگان را راحت می کنند و نیاز به حضور در اماکن دیگری نمی باشد.

اگر در یک کلینیک تمام مراحل درمان حیوانات مانند جراحی های ساده، معاینات روزمره، مراقبت های بهداشتی و … توسط متخصصین مختلف انجام شود، یعنی کلینیک دامپزشکی در شیراز از اعتبار برخوردار است و یکی از بهترین گزینه ها برای مراجعه می باشد.

 • کلینیک دامپزشکی شیراز باید دارای مجهزترین دستگاه ها باشد

مراحل درمانی حیوانات تجهیزات زیادی نیاز دارد و بدون آن ها نتیجه خوبی در پایان برای درمان حیوان خانگی شما رقم نخواهد خورد. وجود تجهیزاتی نظیر دستگاه های سونوگرافی، آزمایشگاه ها، وسایل و ابزار های اتاق عمل و … در کلینیک های دامپزشکی در شیراز لازم و ضروری می باشند.

به یاد داشته باشید، در کنار معاینات روتین که در طول سال حیوانات خانگی نیاز دارند مشکلات و بیماری های دیگری نیز ممکن است، حیوانات خانگی را تهدید کند پس کلینیکی که انتخاب می کنید، باید به چنین تجهیزاتی مجهز باشد. این تجهیزات در کنار تخصص بالای دامپزشکان حیوان شما را سریع تر بهبود می بخشد و تشخیص بیماری را نیز دقیق تر می کند.

 • محیط کلینیک دامپزشکی شیراز باید تمیز و بهداشتی باشد

یکی دیگر از مشخصاتی که در کلینیک های دامپزشکی در شیراز مورد توجه است، محیط و بهداشتی بودن کلینیک می باشد. میزان رعایت بهداشت در کلینیک دامپزشکی و عاری بودن آن از هر گونه آلودگی و میکروب یکی از ویژگی های مهم به شمار می رود.

معمولا کلینیک های دامپزشکی که نسبت به این امر حساسند، از ورود و چرخیدن حیوانات در محیط های آلوده بدون باکس نگه داری آن ها را نمی دهند تا خطر و بیماری واگیر داری پت یا همان حیوان خانگی شما را تهدید نکند.

 • برای حیوانات پرونده های پزشکی تشکیل داده می شود

حیوانات نیاز دارند، تا در طول سال حداقل دو تا سه بار برای انجام معاینات روتین به کلینیک های دامپزشکی برده شوند بنابراین کلینیک های دامپزشکی در شیراز این اطلاعات را ثبت می کنند تا دامپزشک در صورت بررسی مجدد این حیوان، از سابقه های بیماری و دیگر مشخصات قبلی آن آگاه شود.

در این پرونده ها اطلاعات صاحب حیوان خانگی نیز نوشته می شود تا در صورت نیاز و یادآوری برخی از مراقبت های پت به او اطلاع داده شود.

 • نحوه برخورد پرسنل کلینیک های دامپزشکی مهم است

همه افراد به حیوانات علاقه ندارند بنابراین در یک کلینیک دامپزشکی باید افرادی به کار گرفته شوند که برخورد مناسبی با حیوانات خانگی داشته باشند. اگر کارکنان یک کلینیک بتوانند با حیوانات رفتار مناسبی داشته باشند، پت در آن محیط احساس آرامش می کند و این رفتار، در دور کردن استرس و اضطراب حیوان نقش بسزایی دارد.

پس اگر به دنبال یافتن یک کلینیک دامپزشکی در شیراز هستید، حتما به این ویژگی توجه داشته باشید.

 • کلینیک های دامپزشکی شیراز باید ساعت کاری منظمی داشته باشند

معمولا حادثه و بیماری برای حیوانات خانگی نیز مانند انسان ها در هر لحظه قابل رخ دادن است که در صورت نیاز باید به کلینیک های دامپزشکی مراجعه شود. معمولا بهترین کلینیک های دامپزشکی در شیراز به صورت شبانه روزی فعالیت دارند و می توانند به مشکلات پت در هر لحظه از زمان رسیدگی کنند.

 • موقعیت مکانی کلینیک دامپزشکی باید به راحتی قابل دسترسی باشد

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب کلینیک دامپزشکی نقش دارد، آدرس و موقعیت مکانی آن است. هر چه مسیر دسترسی به این کلینیک ها راحت تر باشد، بهتر است زیرا در مواقع اضطراری حیوان خانگی شما سریع تر توسط دامپزشک معاینه می شود.

کلینیک هایی که از نقاط پرترافیک شهرها دور هستند، گزینه مناسبی برای مراجعه می باشند، پس لیست کلینیک های دامپزشکی در شیراز را همیشه به یاد داشته باشید و موقعیت های مکانی آن ها را بررسی کنید.

 • کلینیک دامپزشکی شیراز دارای پت شاپ مجهز است

معمولا یک کلینیک دامپزشکی دارای پت شاپ می باشد تا در صورت نیاز صاحبان حیوانات خانگی بتوانند لوازم و خوراکی های مورد نیاز برای حیوان خود را خریداری نمایند.

همه این موارد در بررسی بیماری های حیوانات بسیار موثرند و نباید نسبت به آن ها بی توجه بود زیرا نتیجه این بی توجهی سبب عدم انتخاب درست بهترین کلینیک دامپزشکی در شیراز می شود و حیوان خانگی شما از خدمات درمانی کاملی برخوردار نخواهد شد.

البته موارد دیگری چون وجود آتلیه ها، فضای باز برای نگه داری حیوانات و … می تواند در انتخاب کلینیک دامپزشکی موثر باشد که در مقایسه با موارد گفته شده در بالا از اهمیت کمتری برخوردار می باشند.

لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز
لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز

خدمات کلینیک های دامپزشکی شیراز

کلینیک های دامپزشکی در شیراز خدمات زیادی را ارائه می دهند که همگی آن ها در راستای حفظ سلامت حیوان خانگی می باشد. این حیوان ممکن است، سگ، گربه، پرنده و … باشد که هر کدام نیاز به مراقبت های خاصی دارند. در ادامه برخی از خدماتی که به طور کلی در کلینیک های دامپزشکی ارائه می شود، ذکر شده اند.

 • معاینات حیوانات برای تشخیص انواع بیماری ها
 • انجام جراحی های مختلف بر روی حیوانات
 • انجام واکسیناسیون
 • برخورداری از پت شاپ ها و در نتیجه فروش مواد غذایی و تجهیزات مورد نیاز برای نگه داری حیوانات خانگی
 • کوتاه کردن مو، پر و …
 • کوتاه کردن ناخن های حیوانات
 • عقیم کردن برخی از حیوانات برای جلوگیری از باروری آن ها
 • پانسیون نگهداری از حیوانات
 • انجام هر گونه مراقبت بهداشتی
 • خدمات دندان پزشکی
 • صادر کردن گواهی سلامت برای حیوانات خانگی
 • چکاپ های روتین
 • جراحی های ناگهانی

تمامی این موارد و خدمات دیگر مربوط به سلامت و مراقبت های حیوانات خانگی در شهرهای مختلف ایران به ویژه کلینیک های دامپزشکی شیراز به خوبی انجام می شوند و این حیوانات را از هر مریضی به دور می کنند. البته نا گفته نماند می توانید با مراجعه به پت شاپ های شیراز هر وسیله ای که برای حیوان خانگی خود نیاز دارید، را خریداری نمایید.

چرا باید به پت شاپ های شیراز مراجعه کنیم؟

تا این قسمت مقاله به طور کامل با کلینیک های دامپزشکی و خدمات آن ها آشنا شدید. حال نوبت به معرفی خدماتی است که در پت شاپ های شیراز ارائه می شوند تا ضرورت مراجعه به این مکان ها را یادآور شویم. برخی از خدماتی که پت شاپ ها ارائه می دهند در زیر لیست شده اند:

 • فروش هر نوع غذای خانگی برای تمام حیوانات
 • فروش داروها و مکمل های تقویتی برای حیوانات
 • فروش لوازم و تجهیزاتی که برای انجام موارد بهداشتی لازم است.
 • فروش هر نوع قفس برای نگهداری و جابجایی
 • فروش لوازم آرایشی حیوانات خانگی
 • کالای خواب برای پت
 • فروش خاک گربه

شیراز در کنار دارا بودن کلینیک های دامپزشکی مجهز، پت شاپ های خوبی دارد که با مراجعه به آن ها می توانید تجهیزات مورد نیاز را برای حیوان خانگی خود خریداری نمایید. به یاد داشته باشید، در میان پت شاپ های شیراز بهترین را انتخاب کنید تا تجهیزاتی که خریداری می کنید کاملا تضمینی و بهداشتی باشند.

کلام پایانی لیست کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ های شیراز

هر موجود زنده ای نیاز به مراقبت های بهداشتی و درمانی دارد که حیوانات نیز از این امر مستثنی نیستند. اگر دارای حیوان خانگی هستید، لازم است که ویژگی های کلینیک دامپزشکی و پت شاپ ها را به خوبی بدانید زیرا لازم است، برای نگه داری و حفظ سلامت حیوان خانگی خود به این مراکز مراجعه نمایید.

در این مقاله به طور کامل اطلاعاتی را در خصوص کلینیک دامپزشکی و پت شاپ های شیراز ارائه دادیم که امیدواریم در نحوه مراقبت و نگهداری حیوان خانگی شما موثر واقع شود.

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی و قرار گرفتن در لیست فوق با شماره تلفن 09035900247 تماس حاصل فرمائید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.